XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020

1) Przeżywamy XIV Niedziele Zwykłą, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu wyjątkowo po Mszy o 7.00 dla kobiet, natomiast po Mszy Św. o 9.00 dla mężczyzn.

Na sumie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, dlatego zachęcam, aby o ile to możliwe uczestniczyć we wcześniejszych Msza Św., a na Sumę zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

2) Msze Święte codziennie o 7.30.

3) W tym tygodniu:

Poniedziałek wspomnienie, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Środa wspomnienie, św. Jana z Dukli, kapłana. O godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

Sobota święto, św. Benedykta, Opata, patrona Europy.

4) Za dwa tygodnie, 19 lipca 2020, będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci MB Szkaplerznej.

5) W przyszłą XV Niedzielę Zwykłą, Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

6) Kościół jest otwarty do godz. 19.00.

7) Zostało przekazane kapłanom poza parafię 60 intencji Mszy Świętych pogrzebowych za + Helenę Łabuz. Lista intencji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Małgorzatę Buratowską i Renatę Język.

9) Bardzo proszę, o uporządkowanie cmentarza, wykoszenie trawy pomiędzy grobami swoich bliskich. Niech każda rodzina zadba o grób swoich bliskich. Postarajmy się, aby na uroczystość odpustową cmentarz ładnie wyglądał.

10) Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie nowych mikrofonów bezprzewodowych do naszego kościoła.

11) Bóg zapłać za ofiary złożone na ostatnią składkę inwestycyjną.

12) Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (a w nim: Jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze? oraz o Sanktuarium Zwiastowania NMP w Leżajsku), oraz Niedzieli (a w niej: Zabobonny grzech czy głupota?; oraz Co święci mówią Europie?).

Intencje Mszy Świętych

6.07 – 12.07.2020

+ Edward Podlesiewicz

6.07.2020

+ Barbara Knapik – z int.  Rodziny Gniadków

+ za wszystkich w czyśćcu cierpiących

7.07.2020

I.

W int. Grażyny i Dariusza z okazji 10 rocz. ślubu

II.

+ Adolf Legutko, Zofia Kwiek i zmarli z Rodziny.

Poza parafią trwają Msze św. Gregoriańskie za + Konstantego Wróbla (koniec w sobotę).

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Proboszczu, prosząc o zdrowie dla niego i szybki powrót do naszej wspólnoty.

Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za modlitwę, którą bardzo mocno odczuwa i również modli się każdego dnia za naszą wspólnotę parafialną.