XV Niedziela Zwykła –12.07.2020

1) Przeżywamy XV Niedziele Zwykłą, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2) Msze Święte codziennie o 7.30.

3) W tym tygodniu:

1. Poniedziałekwspomnienie, św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
  2. Środawspomnienie, św. Bonawentury, bp. i dok. Kościoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Bonawentura OFM. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. Czwartekwspomnienie, NMP z Góry Karmel.
  4. Sobotawspomnienie, św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

4) W przyszłą XV Niedzielę Zwykłą, będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci MB Szkaplerznej Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, podczas których kazania wygłosi ks. Piotr Furmański.

Na Sumę odpustową i na procesje zapraszamy całą LSO, dzieci pierwszokomunijne (w strojach), chłopców z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiatki. Prosimy również o wzięcie figur, obrazów, chorągwi i feretronów. Nie będzie niesiony baldachim nad kapłanem z Najświętszym Sakramentem. Podczas procesji zachowujmy środki bezpieczeństwa.

W przyszłą Niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5) Kościół jest otwarty do godz. 19.00.

6) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Małgorzatę Żaba, Iwonę Gniadek, Wiesławę Gniadek i Annę Bartosik

7) Bardzo proszę, jeszcze raz o uporządkowanie cmentarza, wykoszenie trawy pomiędzy grobami swoich bliskich. Niech każda rodzina zadba o grób bliskich. Postarajmy się, aby na uroczystość odpustową cmentarz ładnie wyglądał.

8) „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

9) Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (a w nim: Czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni twierdzą, że nie kochali się naprawdę?; Św. Józef – patron na trudne czasy. oraz o Sanktuarium Matki Bożej Chrłupskiej), oraz Niedzieli (a w niej: Złodzieje Dusz - Sekty).

10) Od Czwartku Ks. Proboszcz przebywa na plebani. Zaleceniem lekarzy nie może przez minimum 3 miesiące mieć kontaktu z ludźmi innymi niż domownicy oraz nie może celebrować Mszy Św. w kościele. Dlatego prosimy, aby go nie odwiedzać. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać przez Ks. Sebastiana. Przez cały ten czas Ks. Proboszcz będzie odprawiał Msze Św. według przyjętych i ogłoszonych intencji na plebanii.

Intencje Mszy Świętych

13.07 – 19.07.2020

+ Wawrzyniec i Apolonia Czajka oraz córka Stanisława (k) (9 rocz. śm.)

13.07.2020

+ Barbara Knapik – z int. wnuka Przemysława z żoną i synem

W int. Adriana i Patrycji z okazji 2 rocz. ślubu

14.07.2020

+ Barbara Knapik – z int. wnuka Tomasza z Anią

+ Marek, Józefa (k), Stanisław, Krzysztof, Edward Knapik – z int. brata Janusza

15.07.2020

+ Barbara Knapik – z int. wnuczki Anety z mężem

+ Stanisław Budzyn (rocz. śm.)

16.07.2020

+ Barbara Knapik – z int. Rodziny Olszewskich

+ Józef Wójcik i syn Zdzisław (9 rocz. śm.)

17.07.2020

+ Barbara Knapik – z int. Władysławy Wróbel

+ Józef i Józefa Gucwa

18.07.2020

+Barbara Knapik – z int. Barbary i Tadeusza Gucwa

Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę NMP i zdrowie dla Rodziny Mrozik

+ Konstanty Wróbel – z int. brata

19.07.2020

I.

+ Kazimierz Gniadek – z int. dzieci i wnuków

II.

Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę NMP, zdrowie i szczęśliwe żniwa i za zmarłych w róży P. Bolesława Nadolnika

+ Helena Łabuz – z int. syna Krzysztofa z żoną

SUMA ODPUSTOWA – W int. Parafian.

Poza parafią trwają Msze św. za + Helenę Łabuz.