XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.09.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

1) W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00.

W tym tygodniu także Msze św. o godz. 7.45, za pewnymi wyjątkami.

- jutro, w poniedziałek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa przeprowadzona przez członków Żywych Dróg Krzyżowych i o godz. 18.00 Msza św.

- we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

- w środę, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

O godz. 18.00. Nowenna do MBNP i Msza św.

- w piątek, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, zarazem Patronalne święto młodzieży polskiej. W ten dzień obchodzi Imieniny m.in. Biskup Stanisław Salaterski - Biskup Pomocniczy naszej Diecezji, a także nasz Ks. Proboszcz. Wszystkim solenizantkom i solenizantom dużo bł. Bożego.

2) W następną niedzielę, przeżywać będziemy 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” - Życie staje się historią”. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00  i 11.00.

3). W następną niedzielę w związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego ofiary, które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża należy zebrać do puszek po niedzielnych Mszach świętych w dniu 20 września br. czyli w następną niedzielę. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4) Do sprzątania kościoła na niedzielę, serdecznie proszę, P: Florek Bogumiła i Agatę Osysko.

5) Do nabycie nowy Numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli i wiele innych czasopism misyjnych.

6) Ogłoszenie Wójta gm. Gromnik: W dniach 22, 23 i 24 września 2020r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gromniku przy Krynickiej 3 dla mieszkańców gminy Gromnik będą wydawane skierowania do organizacji zajmującej się wydawaniem żywności w ramach Programu Pomoc Żywnościowa. Do pomocy kwalifikują się tylko te osoby i rodziny które spełniają przesłanki o których mowa w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza odpowiednio kwoty: dla osoby samotnej - 1.402, 00 zł miesięcznie; dla osoby w rodzinie - 1.056,00 zł miesięcznie.

Pamiętajmy w dalszym ciągu w modlitwie o zdrowiu Ks. Proboszcza i Ks. Sebastiana. Za dotychczasową modlitwę Kapłani składają serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Proboszcz obiecuje, że już od 1 października, jak Bóg da, wraca do pracy w kościele, zaś od jutra przyjmuje na plebanii w sprawach parafialnych i zamawiania Mszy św. (oprócz wtorku). Proszę przychodzić w maseczkach.

W Parafii św. Mikołaja w Brzozowej zostaną odprawione Msze św. w int. + Kazimierza Wróbla, którego pogrzeb odbył się poza naszą Parafią:

3 int. od żony;

2 int. od Rodziny Sladek z Niemiec;

2 int. od Rodziny Adamczyków z Niemiec;

1 int. od Rodziny Buratowskich z Gromnika;

2 int. od Haliny i Kazimierza Wróbel z Tarnowa;

1 int. od Zofii i Kazimierza Bijak z Rodziną;

1 int. od bratanicy Krystyny z mężem.

Intencje Mszy Świętych

13.09 – 20.09.2020

W int. Mariana – z okazji 80 rocz. urodzin – z int. dzieci

+ Helena Łabuz – z int. siostrzeńca Darka z Rodziną

13.09.2020

+ Tadeusz Paciorek (7 rocz. śm.)

+ Władysław Potępa i zmarli z Rodziny

W int. członków Żywych Dróg Krzyżowych

+ Konstanty Wróbel z int. sąsiadów Knapików

+ Helena i Jan Michalik

+ Ignacy Wróbel 3 R+

+ Konstanty Wróbel z int. sąsiadów Gucwów

+ Zuzanna 16 R+ i Stanisław Wójcik

17.09.2020

W pewnej intencji

W int. ks. Proboszcza z okazji Imienin z int. Parafian

+ Konstanty Wróbel z int. sąsiada Tadeusza z Rodziną

19.09.2020

+ Eugeniusz Wójcik z int. siostry Emilii

W int. Ks. Proboszcza z okazji Imienin z int. Pani Józefy z Policht z Rodziną

20.09.2020

W int. Karoliny i Leszka z okazji 11 rocznicy ślubu

W int. Izabeli i Tomasza z okazji 10 rocznicy ślubu

+ Zofia Sokół 11 R+

+ Stanisławy 3 R+, Jana 6 R+ i Ignacego 3 R+ Cieśli

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera, zaś od najbliższego piątku rozpocznie się II seria gregorianek z intencji zamówionych na pogrzebie.