XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.09.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

1) W dzisiejszą niedzielę Msze św.: o godz. 7.00 Prymaria, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W dzisiejszą niedzielę w związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego (jak było zapowiadanie w ubiegłą niedzielę), będą dzisiaj po Mszach św. zbierane ofiary, które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża do puszek. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

2) W poniedziałek, Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3) W środę, wspomnienie św. Ojca Pio. O godz. 7.45 Nowenna do MBNP i Msza św.

4) W następną niedzielę - kolejną Synodalną - Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Z racji ostatniej niedzieli tzw. Składka Inwestycyjna”. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos w odpowiedzi na wołanie ludzi o pomoc, zwłaszcza sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Zwraca się z apelem o zbiórkę do puszek przed kościołami diecezji, po każdej Mszy Świętej, w następną niedzielę 27 września br., która obchodzona jest także jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Zebrane ofiary należy przesyłać na konto Caritas Polska.

5) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Zofię Osysko i Stanisławę Potępa.

6) Tradycyjnie bardzo serdecznie proszę, Radnych Rady Parafialnej o organizację akcji „zbiórki zboża” na WSD w Tarnowie.

7) Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 240 zł. na PDRW członkiniom Róży P. Elżbiety Knapik.

Ks. Proboszcz  dziękuje za wszelkie życzenia Imieninowe wszystkim Parafianom, a także za Msze św. i modlitwę o zdrowie. Do tych podziękowań dołącza się także Ks. Sebastian.

W Parafii św. Mikołaja w Brzozowej zostaną odprawione kolejne Msze św.

w int. + Kazimierza Wróbla:

- z int. Eugeniusza Falkowskiego;

- z int. Rodziny Drużkowskich;

- z int. sąsiadów;

- z int. sąsiadów Kolanów

Intencje Mszy Świętych

21.09 – 27.09.2020

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Rodziny Zapartów i Florków

+ Helena Łabuz – z int. chrześniak Grzegorza z Rodziną

+ Eugeniusz Wójcik – z int. siostry Jolanty z Rodziną

+ Helena Łabuz – z int. Rodziny Gniadków

+ Eugeniusz Wójcik – z int. siostry Jolanty z Rodziną

+ Helena Łabuz – z int. Małgorzaty Koszek z Rodziną

+ Eugeniusz Wójcik – z int. siostry Kazimiery z Rodziną

+ Helena Łabuz – z int. Zofii Dzięciołowskiej

+ Władysław Nosal (10 r. śm.)

+ Helena Łabuz – z int. siostry Zofii

+ Julia Nicpoń

26.09.2020

W int. pewnego małżeństwa z okazji 25 rocznicy ślubu

W int. Alicji i Michała i ich Rodzeństwa

27.09.2020

W int. Dawidka z okazji 3 rocznicy Urodzin

W int. Oliwi z okazji 18 rocznicy Urodzin – z int. Rodziców i Rodzeństwa

W int. pewnego małżeństwa z okazji 25 rocz. ślubu

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera.