XXXII Niedziela Zwykła - 08.11.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy! Modlimy się w prefacji żałobnej: „Albowiem życie Twoich wier­nych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie". Tylko miłość Boża unieważnia śmierć. I to właśnie jest najważniejsze: żebyśmy trwali w łasce uświęcającej, bo ona sprawia, że odpowiadamy na Bożą miłość. Módlmy się w dalszym ciągu za wszystkich wiernych zmarłych: wypominanych, w czyśćcu cierpiących, szczególnie naszych Parafian i poległych za naszą Ojczyznę.

1. Dzisiaj Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma zmiany tajemnic różańcowych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Prześladowany, poszkodowany Kościół.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać i wspominać:
  3. Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.
  4. Jutro, w poniedziałek, Święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
  5. We wtorek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  6. W środę, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W ten dzień przypada 102 rocznica od­zyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zawierzamy Panu losy naszego narodu, a także naszych rodzin i wspólnot. O godz.16.00 Msza św. Nowenna do MBNP połączona z 10 - tką Różańca z wypominkami.
  7. We czwartek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 8.00.
  8. W piątek, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  9. W sobotę, o godz. 7.30 Msza św., wypominki i dziesiątek różańca.
  10. W przyszłą niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W następną niedzielę Światowy Dzień Ubogich, a także Światowy Dzień Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych.
  11. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę, P: Irenę Gniadek i Jadwigę Słowek.

Intencje Mszy Świętych - 8.11 - 15.11.2020

+ Genowefa i Ignacy GÄ…dek

+ Mikołaj Myszor (4 r. śm.) z okazji imienin

W int. Parafian - poza parafiÄ…

+ Maria i Jan GÄ…dek

+ Maria i Józef Gniadek

+ Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

Åšroda

+ Janusz Potępa (26 r. śm.) i Halina Potępa

+ Stefan Musiał (7 r. śm.)

PiÄ…tek

+ Stanisława (k) i Stanisław Hołda

+ Krzysztof Piątek (r. śm)

W int. Bolesława z okazji 75. rocznicy Urodzin

+ Ignacy Korzeniowski (7 r. śm) - z int. żony

W int. Franciszka Potępy z okazji 90. rocznicy Urodzin - z int. dzieci, wnuków i prawnuków - podziękowanie za dobre wychowanie dzieci

Jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela i  nowe czasopisma misyjne.

OgÅ‚oszenie:  W Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie siÄ™ budowa szpitala tymczasowego. W zwiÄ…zku z tÄ… inicjatywÄ… zwrócono siÄ™ do Biskupa Tarnowskiego z proÅ›bÄ… o pomoc w dotarciu z informacjÄ… o tej budowie do jak najszerszego grona osób.

1/ Zachęcamy do angażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia.

Osoby zainteresowane w sprawie pracy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2/ Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Tarnowie w szpitalu Specjalistycznym w Tarnowie, im. Edwarda Szczeklika, ul. Szpitalna 13, 33-100 Tarnów.

Przed rozesÅ‚aniem:  Moi Drodzy. Każda ofiara Mszy ÅšwiÄ™tej jest spotkaniem z żywym i prawdzi­wym Bogiem. W niej Chrystus ofiarowuje siÄ™ za żywych i za umarÅ‚ych, a zwÅ‚aszcza za cierpiÄ…cych w czyśćcu. Każda Komu­nia Å›w. jest zadatkiem życia wiecznego dla nas żywych, a dla zmarÅ‚ych cierpiÄ…cych w czyśćcu źródÅ‚em wyzwolenia.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.

wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki Ruchu Czystych Serc:

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.