I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

„Czuwajcie więc… i bądźcie gotowi”. Rozpoczynamy Adwent - święte i radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i naszego spotkania z Bogiem w wieczności.. Wraz z adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny przeżywany pod hasłem:

"Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech wyrazem czuwania i modlitwy będzie: udział w Roratach, w przygotowaniach i owocnym przeżyciu Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Mikołaja  Biskupa - jaką nasza Parafia będzie przeżywać już w następną niedzielę oraz w spowiedzi Adwentowej. Dzisiaj także kolejna Niedziela Synodalna i składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. Dzisiaj, Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  2. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - (małe w cenie 5 zł.;, (zaś duże po 12 zł.) Bóg zapłać członkiniom Parafialnego Caritas w ich rozprowadzaniu.
  3. W liturgii Kościoła w Polsce w dni powszednie jedną z najpiękniejszych tradycji adwentowych jest poranna Msza św. „Roratnia” ku czci Matki Bożej. W naszym kościele Roraty będą o godz. 7.00. Mszy św. Roratniej nie ma w niedziele. Starajmy się tak korzystać, aby się zmieniać, znamy obostrzenia… Dlatego zapraszamy: dzieci, dorosłych i młodzież.
  4. Codziennie pół godziny przed nabożeństwem okazja do Spowiedzi św.
  5. W poniedziałek, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  6. W środę, o godz.16.00 Msza św., Nowenna do MBNP. Od godz. 15.30 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca i Uroczystością Odpustową.
  7. W czwartek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, modlimy się za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, szczególnie z naszej Parafii.
  8. W piątek, pierwszy miesiąca, Msza św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo - piątkowe i misyjne. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych misyjnych dzieci należących do PDMD, oraz Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórka ofiar na misje. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i Adoracja, w tym czasie okazja do Spowiedzi św. Spowiedź św. dla chorych będzie dopiero przed świętami. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla uczniów klas ósmych z Rodzicami. Dlatego serdeczna prośba aby nie zainteresowani sprawą bierzmowania przyszli na poranną Mszę św. Po nabożeństwie obowiązkowa zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów. Na zakończenie Uroczystości zawita św. Mikołaj z podarkami i rózgami dla ministrantów.
  9. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 7.00 Godzinki do MB, Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważanie różańcowe i Msza św. o godz. 7.30.
  10. W następną niedzielę nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Bpa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie w następną niedzielę (II Adwentu) przypada: „Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.
  11. Do sprzątania kościoła na niedzielę proszę serdecznie, P: Balbinę Sosfę i Agnieszkę Rzepkę.
  12. W związku z sytuacją związaną z pandemią Pan Organista nie uda się z opłatkami świątecznymi do waszych domów, natomiast będzie je można odebrać od dzisiaj przez cały Adwent w dni powszednie i niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji niech będą wyrazem wdzięczności za Jego pracę dla naszej Parafii.

Intencje Mszy Świętych - 22.11 - 29.11.2020

+ Zbigniew Kieroński 22 R+

+ Franciszek 58 R+, Maria 18 R+ i Krystyna Bartosik

W int. Parafian - poza Parafią

+ Leszek Hołda z int. Rodziny Cieśla

+ Władysław 34 R+ Stanisława Gniadek, Joachim Sladek i zmarli z Rodziny, Kazimierz Wróbel, Andrzej Job

+ Jan, Katarzyna Nastałek, Teofila, Franciszek i Władysław Dychtoń

+ Maria 3 R+ i Władysław Budzyński

+ Zofia, Antoni Zabrzeski z int. córki

1. + Mateusz Dębosz z int. Rodziców

2. + Władysława Hajduk, Wincenty Olszewski

W int. Ludmiły z okazji 65 rocznicy urodzin

W int. Franciszka Potępy z okazji 90 rocznicy urodzin z int. dzieci z Rodzinami, wnuków, prawnuków

W int. Stanisławy z okazji 90 rocznicy z int. dzieci z Rodzinami

W int. Parafian

Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Smagacza i za śp. Kazimierza Wróbla, a także Msze św. za śp. + Halinę Potępa; + Marię Zygadło; + Krystynę Matras; i + Halinę Potępa.

W Nowym „Gościu Niedzielnym": Kalendarz ścienny ze świętymi na rok 2021; Nie wiedzą co czynią; Bronię niewinnych księży, a Ty?

W Małym Gościu Niedzielnym: płyta z piosenkami Magdy Anioł…

W Niedzieli: Adwent - czekamy czy czuwamy; płyta z rekolekcjami; Kapucyn, który został kardynałem; Atak na św. Jana Pawła II to atak na cały Kościół… Są także do nabycia nowe czasopisma misyjne.

Na rozesłanie: W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam: „bądźcie go­towi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie". Niech Adwent, który dziś się rozpoczy­na, będzie dla nas czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana - w radości Jego powtórnego narodzenia, ale i w radości naszego z Nim spotkania się w chwili naszej śmierci.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.