II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA BISKUPA - PATRONA PARAFII - 06.12.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy! W ten Adwentowy czas, w drugą niedzielę Adwentu, nasza Parafia przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa - Patrona naszej Parafii. Prośmy Dobrego Boga przez wstawiennictwo naszego Patrona o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty Parafialnej, oraz o dobre i owocne przeżycie czasu adwentowego.

1. Msze św. dzisiajo godz.7.00, 9.00 i o godz. 11.00 Uroczysta SumaTradycyjnie w dzisiejszą niedzielę (II Adwentu) przypada Dzień modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Codziennie Msza św.roratnia o godz. 7.00.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 16.00. Tradycyjnie 8 grudnia Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Do godz. 13.00 kościół będzie otwarty.
  5. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.W ten dzień przypadają Imieniny Biskupa Wiesława Lechowicza.
  6. W sobotę,Msza św. o godz.7.30.
  7. W następną niedzielę,Msze św. o godz. 7.0000 i o godz. 11.00
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę P:Joannę Falkowską i Natalię Cygan.
  9. dalszym ciągu można po Mszach św. od P. Organisty nabywać opłatki świąteczne.
  10. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 900 zł + 4 osoby wpłaciły kwotę 250 zł na konto parafialne. Mamy problem poważny, ponieważ kończą się prace nad chrzcielnicą i trzeba będzie wypłacić za jej renowację 30 tys. (otrzymaliśmy z Urzędu Konserwatorskiego 9,5 tys.).Resztę trzeba dopłacić. Konto Parafialne bardzo się kurczy (bo wciąż są takie same opłaty), chociażby ostatnie rachunki za wywóz śmieci z cmentarza jeden na kwotę 825 zł i  drugi 450 zł, a także za wodęi dlatego jest serdeczna prośba, aby każda Rodzina złożyła w ciągu 2 najbliższych niedziel (albo w jedną albo w drugą)  po 100 zł na renowację chrzcielnicy w kopercie lub na konto. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

Intencje Mszy Świętych - 06.12 - 13.12.2020

W int. Franciszka Potępy z okazji 90 rocznicy urodzin z int. dzieci z Rodzinami, wnuków, prawnuków

W int. Stanisławy Wójcik z okazji 90 rocznicy z int. dzieci, wnuków i prawnuków

W int. Parafian

+ Józef Kras 21 R+ i zmarłych z Rodziny, Bogumiła Smoleńska

+ Ignacy Potępa i zmarłych z Rodziny

+ Katarzyna, Władysław, Tadeusz, Adam Tybor (poza Parafią)

+ Stanisława i Jan Jasnocha

+ Joanna Potępa i zmarłych z Rodzin

Waleria Majka z okazji Imienin i Zygmunta

+ Jan Kowal 13 R+ (poza Parafią)

Grzegorz Skrobot 5 R+ z int. córki z Rodziną

+ Franciszek Cieśla z int. Eugeniusza Falkowskiego

Za wszystkich w czyśćcu cierpiących (poza Parafią)

+ Helena 1 R+ i Ludwik Łabuz

+ Władysława Hajduk i Wincenty Olszewski

+ zmarłych z Rodzin Kotów, Żabów i Ligarów

W int. Parafian (poza Parafią)

+ Jan, Bronisława i Genowefa Kruk

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia -  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Smagacza i za śp. Kazimierza Wróbla, a także Msze św. za: + Marię Zygadło; + Krystynę Matras; i + Halinę Potępa.

W Nowym „Gościu Niedzielnym": Świętość JP II jest nie do poważenia; Miejsce i rola Kobiet w Kościele;

W Niedzieli:Mamy lekarza - Boga - idźmy do Niego; Wielkie straty w Kościele; Od pobożności do dogmatu.

Są także do nabycia nowe czasopisma misyjne i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy! Święty Biskup Mikołaj - Patron naszej Parafii - uczy dostrzegania potrzeb i trosk innych. Niech nam pomoże docenić nie tyle materialną wartość otrzymywanych w tych dniach darów, ile kryjącą się za nimi ludzką dobroć i życzliwość. Błogosławieństwo Boże, niech pomoże nam czynić dobro i służyć z miłością drugiemu człowiekowi.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.