IV NIEDZIELA ADWENTU - 20.12.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy! Zgromadzeni we wspólnocie Kościoła, która oczekuje na narodzenie Zbawiciela przeżywamy tę czwartą niedzielę Adwentu. Bóg jest zawsze wierny swoim obietnicom. Dał nam swojego Syna, abyśmy żyli i razem z Nim zmartwychwstali.  Dziękując Mu za to, jak troszczy się o człowieka, prośmy w tej Mszy Świętej, abyśmy potrafili przyjąć Jezusa do naszych serc.

1. W dzisiejszą niedzielę, IV Adwentu, Msze św.: o godz. 7.00 (Nowenna do Dzieciątka Jezus), 9.00 i 11.00.
  2. W poniedziałek i wtorek Msza św. roratnia o godz. 7.00. Przed i po, jak będzie potrzeba, okazja do Spowiedzi św.
  3. W środę, o godz. 16.00 Msza św. i Nowenna do Dzieciątka Jezus i do MBNP. Od godz. 15.00 okazja do Spowiedzi św.
  4. W czwartek, Dzień Wigilii - przed i po, gdy będzie taka potrzeba okazja do Spowiedzi św. Msza św. poranna o godz. 7.00. Zachęcamy do godnego przeżycia tego dnia uwzględniając: piękne zwyczaje, jak łamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń, wspólna modlitwa, odczytanie perykopy ewangelicznej o Narodzeniu Pana Jezusa, śpiew wspólny kolęd. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nikt w ten jedyny wieczór w roku nikt nie czuł się osamotniony i odepchnięty, a przede wszystkim by nie był samotny Nowonarodzony Jezus, by mógł znaleźć miejsce w sercu. O godz. 22.00 w kościele rozpocznie się Uroczysta Msza św. zwaną Pasterką. Składka z Pasterki przeznaczona będzie - tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.
  5. W piątek, w I dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, i 11.00.
  6. W sobotę, II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Św. Szczepana - pierwszego męczennika. Msze św. w naszej świątyni będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Składka z tego święta przeznaczona jest tradycyjnie na KUL i PAT (Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie). Po Sumie poświęcenie owsa. Jak wiemy nie będzie tradycyjnej kolędy kapłanów, ani kolędy misyjnej dzieci i młodzieży. W związku z tym, Ks. Biskup bardzo serdecznie prosi, aby w drugi Dzień Świąt złożyć na dzieci krajów misyjnych ofiary do puszek po Mszach św. Taka okazja będzie też w następną niedzielę. Bóg zapłać.
  7. W następną niedzielę, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Jest to zarazem kolejna Niedziela Synodalna i z racji ostatniej niedzieli miesiąca tzw. składka inwestycyjna.
  8. Do sprzątania kościoła na święta i na niedzielę, bardzo serdecznie proszę: P. Katarzyna Legutko, Karolina Gzyl, Łucja Wróbel, Marta Potępa.
  9. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na chrzcielnicę i proszę o dalsze… Można składać do 1 stycznia 2021.

Intencje Mszy Świętych - 20.12 - 27.12.2020

+ Marii R+, Antoniego, Jerzego i Ryszarda

+ Klementyna 20 R+ i Jan Manjak

W int. Parafian (poza Parafią)

+ Stanisława, Kazimierz i Lesław Gdula

+ Katarzyna Robak 11 R+ z int. syna Jana z Rodziną

+ Zofia Falkowska 3 R+ z int. męża i dzieci z Rodzinami

+ Ks. Antoni Piś  greg. (poza Parafią)

+ Maria i Julian Socha

+ Elżbieta, Maria i Andrzej Wojnar (poza Parafią)

+ Władysława Cygan 3 R+

W int. dzieci nienarodzonych

+ Katarzyna, Władysław, Tadeusz i Adam Tybor

+ Magdalena 23 R+ i Franciszek Wójcik

W int. Parafian

W int. Danuty i Zbigniewa z okazji 30 rocznicy ślubu z int. dzieci

+ Edward Knapik i Władysław Potępa

W int. Zofii Ferenc z okazji 101 rocznicy urodzin

+ Władysław, Władysława Cygan, Józef, Helena Stokłosa i zmarłych z Rodziny

Dziękczynno-błagalna w int. pewnej Rodziny

W int. Parafian (poza Parafią)

W int. członków Róży P. Mariana Sochy

Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Kazimierza Wróbla, a także Msze św. za:

+ Marię Zygadło; + Krystynę Matras; i + Halinę Potępa.

- W „Gościu Niedzielnym": dodatek: Rodzinna Modlitwa Wigilijna; O tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swego dawnego wroga.

- W Małym Gościu: Dostęp online do filmu animowanego: „Największy z Cudów”: Stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia.

- Jest także „Niedziela”-  Kościół to nie firma, nie upadnie; Po co nam Kościół; Nie wiedzą, o czym mówią, krytykując św. Jana Pawła II.

Przed rozesłaniem: Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wierze i posłuszeństwie woli Bożej, aby przychodzący Pan zastał nas przygotowanych i pełnych radości.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.