IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.01.2021

1) W dzisiejszą niedzielę, kolejną synodalną, rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się już Okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało przez 3 kolejne niedziele, polegające na Wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 zakończenie adoracji i Suma. Na adorację uczestników Sumy zapraszamy pół godziny wcześniej.

2) W poniedziałek, rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających.

3) We wtorek, Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 16.00. Składka przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także 46 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po ostatniej Mszy św. bardzo serdecznie prosimy o rozebranie szopki i choinek przy pomocy dyżurnych.

2) W środę, we wspomnienie Św. Błażeja, bpa i męcz. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. błogosławieństwo świec i gardła (owoców). Pół godziny przed Mszą Św. różaniec w int Rodzin prowadzony przez POAK. Po Mszy Św. zbiórka LSO. Na zbiórkę zapraszamy też wszystkich chłopców od klasy 4, którzy chcieliby zostać ministrantami.

3) W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

4) W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, Msze św. będą o godz. 7.00; i 16.00 połączone z nabożeństwem pierwszopiątkowym i misyjnym, oraz zmianą stacji Żywej Drogi Krzyżowej; będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla wszystkich klasy VIII, wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania. Od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych kapłana o godz. 8.30.  Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny Mszą Św., a w piątek od godz. 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich pozostałych. Po Mszy św.poświęcenie wody i soli przeciw pożarom.

5) W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspom. Św. Pawła Miki i Towarzyszy męczen. o godz. 7.00 Godzinki do NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, rozważanie różańcowe, oraz Msza św.

6) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną - dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa: Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), a następnie adoracja prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem a następnie Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

7) Do sprzątania kościoła po Mszach Św. w Matkę Bożą Gromniczną serdecznie prosimy, P: Korzeniowską Beatę i Kruczek Bogumiłę zaś na niedzielę P. Sochę Romana i Gaj Krystynę.

Intencje Mszy Świętych - 1.02 – 07.02.2021

2. W int. Parafian

1. + Roman Wójcik 6 R+

2. + Stanisław, Maria Wójcik