V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02. 05. 2021

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych 1 osoba na 20 m2, czyli 8 osób.

Od 4 maja (czyli od wtorku 1 osoba na 15 m2, czyli 12 osób.

1) W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn. Aby wszyscy obecni na niedzielnych Mszach św. maja mogli skorzystać z nabożeństwa po ogłoszeniach w ramach adoracji będzie odśpiewana litania loretańska

2) W poniedziałek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; 230 Rocznicę Konstytucji 3-go Maja (1791), oraz Dzień Modlitw za Emigrację. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nabożeństwa majowe jak w niedziele.

3) We wtorek, we wspomnienie św. Floriana - święta patronalnego strażaków - modlimy się za strażaków.

4) W środę o godz. 17.00 Msza św. nabożeństwo majowe i Nowenna do MBNP. Pół godziny wcześniej Różaniec w int. Rodzin odprawiany przez POAK.

5) W czwartek, pierwszy miesiąca, w święto, św. Filipa i Jakuba, Apostołów - modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6) W piątek, pierwszy miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 połączone z nabożeństwem majowym i pierwszopiątkowym i o 17.00.

Od godz. 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie adoracji nabożeństwo majowe połączone z pierwszopiątkowym. Msza św. o godz. 17.00, zmiana Żywych Dróg Krzyżowych, zbiórką ofiar na misje.

Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem od godz. 16.00, od godz. 15.30 Pierwsza Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.

Codziennie pół godziny przed nabożeństwami okazja do Spowiedzi św., do której zapraszamy wszystkich chętnych przed pierwszym piątkiem i krewnych dzieci pierwszo-komunijnych.

7) W sobotę, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika , głównego Patrona Polski i diecezji o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo majowe.

8) W następną niedzielę, Nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystość Pierwszej Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w sposób pełny we Mszy św. przyjmując Chrystusa do swojego serca, aby przez całe życie były Jemu wierne i kochały Go coraz bardziej. Wspominając swój dzień Pierwszej Komunii św., odpowiedzmy znowu sobie na pytanie: Kim jest dzisiaj Chrystus dla mnie po tylu latach życia? A może wypadałoby znów wrócić do „pierwszej miłości” względem Chrystusa Eucharystycznego?

Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00, oraz o godz.11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci pierwszo-komunijnych ich rodziców, chrzestnych i krewnych. Na Sumie w kościele mogą być tylko dzieci pierwszokomunijne i Rodzice, wszyscy pozostali na zewnątrz.

9) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 950 zł. Bóg zapłać Rodzicom młodzież w tym roku bierzmowanych za dar klęcznika przed tabernakulum.

10) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy rodziców klas komunijnych.

Intencje Mszy Świętych – 2.05 – 9.05.2021

+ Zygmunt Majka – z okazji Imienin – i Waleria

1. W int. Eweliny i Mateusza z ok. 1 rocz. ślubu

2. + Julia Krzyszkowska

1. W int. Parafian

2. + Helena, Stanisław, Wiesław Skałoń i Władysław Smoleński

+ Władysław i Jadwiga Wójcik – z int. rodziny Cieśla

1. + Karolina i Piotr Socha

2. O zdrowie dla Haliny

1. W int Ojczyzny

2. W int. OSP Brzozowa

1. + Maria, Franciszek, Ryszard Gniadek

2. + Zmarli z Rodziny Jaroszów i Kowalczyków

1. + Jerzy Dzięciołowski, zmarli z Rodziny Bardonów i wszyscy w czyśćcu cierpiący

2. + Mikołaj Myszor, brat Izydor i ich Rodzice

1. W rocznicę ślubu pewnego małżeństwa

2. + Za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. W int. pewnej Rodziny – dziękczynna z prośba o bł. B. i potrzebne dary

2. + Stanisława (k) Wójcik i Zofia Wołowicz

1. + Stanisława (k) Żaba i Karolina Bartosik – z int. syna Ryszarda z Rodziną

2. + Władysław Potępa i Edward Knapik

+ Maria Gniadek 5 R+

1. + Leokadia Cetera

+ Stanisław Socha 17 R+

W int. Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców

W int. Parafian

Poza parafią trwają Msze Św. Gregoriańskie za + Dominika Smagacza, + Zofię Ciesielczyk, (koniec w środę) i za + Eugeniusza.