UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 30. 05. 2021

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

1) W dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, zaś Suma o godz.11.00. Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2) W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 7.00.

3) We wtorek, we wspomnienie św. Justyna męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do NSPJ, codziennie na zakończenie Mszy Św.

4) W środę, o godz. 18.00 Msza św., Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy Św. zbiórka LSO przed Bożym Ciałem, prosimy rodziców, aby przypomnieli ministrantom i lektorom o zbiórce.

5) W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało - święto obowiązkowe. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i prośmy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Msze św. będą o godz.7.00; 9.00 i o godz.11.00 Suma z procesją do czterech Ołtarzy. Składka z Bożego Ciała tradycyjnie przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji.

Jeszcze raz bardzo serdecznie prosimy o skompletowanie zespołów (w odpowiednich strojach) noszących wszystkie obrazy, figury, chorągwie, a także baldachim w Uroczystość jaki i przez całą Oktawę (o to prosimy członków Straży Pożarnej). Bardzo prosimy o udział wszystkich ministrantów, lektorów, wszystkie dzieci pierwszokomunijne w strojach, chłopców w komeżkach lub strojach ludowych z dzwoneczkami, wszystkie dziewczynki w odpowiednich strojach sypiące kwiaty.

6) W piątek, pierwszy miesiąca, Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym i misyjnym o godz. 7.00, oraz o godz.18.00, zmiana stacji żywych Dróg Krzyżowych, zbiórka ofiar na misja i procesja Eucharystyczna. Od godz. 17.00 rozpocznie się też prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.

Okazja do Spowiedzi św. przed Bożym Ciałem i pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed nabożeństwami., a w środę i piątek od godz. 17.00.

7) W sobotę pierwszą miesiąca, wspominamy św. Bonifacego, biskupa i męczennika, o godz. 7.00. Godzinki do NMP, Różaniec, rozważanie różańcowe następnie Msza św. i procesja Eucharystyczna.

8) W następną niedzielę pierwszą miesiąca, adoracyjną ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

9) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 1200 zł.

10) Do sprzątania kościoła na Boże Ciało bardzo serdecznie prosimy, P: Eugeniusza Wantucha i Marię Gucwa, zaś na niedzielę, P: Agatę Osysko i Kazimierę Bień.

Intencje Mszy Świętych - 30.05 – 06.07.2021

+ Eleonora i Jan Nowak i córka Kazimiera Komorek

1. + Jan R+ Manijak i Klementyna

2. W int. Parafian

W int. Igorka – z okazji 3 rocz. Urodzin

1. + Helena i Michał Cieśla i Maria – z int. Pawła z Rodziną

2. + Kazimierz Wróbel – z int. sąsiadów

1. W int. członków Róży P. B. Buratowskiego i za zmarłych członków

2. Za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Helena i Michał Cieśla

2. + Kazimierz Wróbel – z int. kuzyna

+ Bronisław, Wojciech i Józefa (k) Gniadek

+ Stanisława (k) Wantuch 11 R+

1. W int. Parafian

2. W int. dzieci I-komunijnych i ich rodziców – z int. Dyrektora Szkoły

+ Kazimierz Wróbel – z int. sąsiadów Bartosików

+ Emilia i Cecylia Ciesielczyk

1. Z okazji Imienin i Urodzin pewnej osoby

2. + Marian Język 30 R+

+ Władysław i Agnieszka Gągola

1. + Franciszek, Maria, Augustyn, Katarzyna Kwiek i zmarli z Rodziny oraz Maria, Małgorzata, Stanisław Komorek i Jego żona

2. W int. Parafian

+ Cecylia Koniuszy – 30 dz. po śmierci – z int. syna Zygmunta z żoną

Poza Parafią trwają Msze Św. za + Mariusza Wójcika – z int pogrzebowych,

INNE OGŁOSZENIA

1) Urząd Gminy Gromnik informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych

- w miejscowości Polichty odbędzie się dnia 05.06.2020 r.(tj. sobota) w godz. 7.30-10.30. Miejsce odbioru odpadów - Plac przy Domu Ludowym.

- w miejscowości Brzozowa odbędzie się dnia 05.06.2020 r. (tj. sobota) w godz. 11.00-14.00. Miejsce odbioru odpadów - Parking przy Kościele.

Odbierane będą: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, elementy rozbiórkowe i remontowe, baterie i akumulatory, a także zużyte opony samochodowe OPRÓCZ DUŻYCH opon ciągnikowych i kombajnowych.

Odpady należy dostarczać wyłącznie w dniu i w godzinach wskazanych w ogłoszeniu. Odpady dostarczone przed lub po wskazanym terminie nie zostaną odebrane. Miejsce odbioru zostanie objęte monitoringiem na 48 godzin przed terminem odbioru. Przy odbiorze należy stosować się do wskazówek obsługi i zachować wszystkie zasady związane z COVID-19.

2) Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku ogłasza nabór do Branżowej Szkoły II stopnia.

Oferta skierowana jest dla absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy chcą uzyskać tytuł technika w zawodach:

• Technik budownictwa
  • Technik handlowiec
  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik robót wykończeniowych w budownictwie
  • Technik inżynierii sanitarnej
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik elektryk

Po dwóch latach kształcenia w systemie wieczorowym istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Dokumenty należy składać do 15 lipca. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły.