XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.07.2021

1. Msze św. dzisiaj będą: o godz. 7.00; o godz. 9.00, oraz o godz. 11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  3. We wtorek wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - Patronów Diecezji.
  4. W środę, Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 7.30. Okazja do Spowiedzi św. przed Odpustem codziennie pół godziny przed nabożeństwami.
  5. W czwartek, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła. Modlimy się w int. Ojca Bonawentury.
  6. W piątek, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Z racji uroczystości w naszej Parafii nie obowiązuje Post.
  7. W sobotę, Msza św. o godz.7.30.
  8. W następną niedzielę liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz.9.00, oraz godz. 11.00 Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ks. Mgr Piotr Żaba nasz Rodak.
  9. W czasie procesji bardzo serdecznie prosimy o udział całą Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci rocznicowo-komunijne, chłopców z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, bardzo proszę także o wzięcie wszystkich figur, obrazów, chorągwi, feretronów a strażaków o niesienie baldachimu.
  10. Bóg zapłać za Waszą piękną ofiarność wyrażającą się ofiarą 3 600 zł w ostatnią niedzielę na poszkodowanych przez burze w naszej diecezji. Pieniądze zostały przekazane do Caritasu Diecezjalnego.
  11. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P: Władysławę Haraf i Wacława Sowę
  12. OGŁOSZENIE: Urząd Gminy Gromnik oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się dnia 18.07.2021r.(niedziela) przy Amfiteatrze Letnim w Gromniku o godz. 10:00. W ramach imprezy będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 szczepionką Johnson & Johnson, samo spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 oraz uzyskania informacji nt. programu „ Czyste Powietrze". Ponadto atrakcje takie jak bezpłatna degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gromnik, animacje dla dzieci: zabawy ekologiczne, pokaz samochodu strażackiego oraz o godz. 16:00 koncert Kapeli Góralskiej „Howerna".

Intencje Mszy Świętych - 11.07 – 18.07.2021

1. W int. Jadwigi i Józefa – z ok. 40 rocz. ślubu

2. W pewnej intencji

1. + Łukasz Gniadek 4 R+ - z int. chrześniaka Dominika

2. W int. Parafian

W int. Przemysława – z ok. 18 rocz. Ur. – z int. Rodziców i Rodzeństwa

1. + Katarzyna Fior – z int. córki z Rodziną

2. + Rozalia Rodzik – z int. Ewy i Zbigniewa Musiał – poza parafią

1. + Stanisława (k) Czajka 10 R+

2. + Rozalia Rodzik – z int. sąsiadki Elżbiety Maniak – poza parafią

1. W int. Agnieszki – z ok . 1 rocz. Urodzin

2. + Rozalia Rodzik – z int. Kazimiery i Artura Warzecha i wnuczki Wiktorii – poza parafią

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

2. + Rozalia Rodzik – z int. Rodziny Szubów z Rudnika – poza parafią

1. + Stanisław Budzyn R+

2. + Rozalia Rodzik – z int. Marii i Stanisława Gaj z Rodziną

1. + Bronisława (k), Piotr, Irena i Adolf Legutki

2. + Rozalia Rodzik – z int. siostry Teresy

+ Kazimiera (k) Gniadek – z int. dzieci i wnuków

1. W int. Anny i Krzysztofa – z ok. 50 rocz. ślubu oraz Imienin – z int. dzieci z Rodzinami

2. + Zdzisław Wójcik 10 R+

3. Podziękowanie za bł. Boże w pracach sianokosowych, z prośbą o Bł. Boże w pracach żniwnych i opiekę NMP dla członków róży P. Jana Bartosika

W INT. PARAFIAN – SUMA ODPUSTOWA

Dzisiaj kończą się Msze św. za + Jerzego Idzikowskiego.

Od poniedziałku rozpoczną się poza parafią Msze Św.  za + Zygmunta Korzeniowskiego

Msze Święte za

28. od Marty i Leszka Manijak
  29. od sąsiadów Mól
  30. od sąsiadki Teresy Oleksyk

Mszę Święte zostaną odprawione poza parafią.