XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.07.2021

Uroczystość Odpustowa ku czci NMP - Szkaplerznej

1) Nasza Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel. Odpust polega na darowaniu kar za nasze lub bliźnich, którzy odeszli do wieczności - odpuszczone grzechy. Aby taki odpust zyskać należy wypełnić znane warunki, m.in. oczyszczenie duszy w Sakramencie Pokuty i przyjęcie Komunii św. (wypełnienie warunków odpustu…)

Msze św. dzisiaj będą: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, oraz godz. 11.00 Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ks. mgr Piotr Żaba, nasz Rodak. (którego bardzo serdecznie witam i Bóg zapłać).

2) W czasie procesji porządek będzie następujący: krzyż, ministranci i lektorzy, figury, obrazy, chorągwie, feretrony następnie dzieci pierwszo-komunijne, rocznicowo-komunijne chłopcy z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, członkowie OSP niosący baldachim, kapłan z Panem Jezusem oraz pozostali.

3) Codziennie Msze św. w dni powszednie o godz. 7.30.

4) W środę, Msza św. o godz. 7.30, a następnie Nowenna do MBNP.

5) W czwartek, święto Marii Magdaleny.

6) W piątek, święto św. Brigidy, zakonnicy, Patronki Europy.

7) W sobotę, wspomnienie św. Kingi, Patronki Diecezji. Msza św. o godz. 7.30.

8) W następną niedzielę kolejną Synodalną, Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie tzw. Składka inwestycyjna… Zakończy się również 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Po Mszach św. poświęcenie kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych, oraz tradycyjna zbiórka do puszek Akcji św. Krzysztof - 1 gr. za 1 km. bezpiecznej jazdy - MIVA Polska na środki transportu dla Misjonarzy. W następną niedzielę czcimy też św. Jakuba, Apostoła i Krzysztofa - wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

9) Składamy serdeczne Bóg zapłać Czcigodnemu Ks. Mgr Piotrowi Żabie naszemu Rodakowi, za modlitwę, pouczające Słowo Boże, za Msze św. i procesję. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie naszej Uroczystości: ks. Sebastianowi, Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Szafarzowi, ministrantom, lektorom, Panu Organiście, wszystkim sprzątającym i dekorującym kościół. Serdecznie witam i dziękuję wszystkim gościom spoza Parafii i Wam Drodzy Parafianie tak licznie zgromadzeni.

10) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, serdecznie prosimy, P: Jolantę Rutka i Wandę Malazdra

11) Możemy się wreszcie cieszyć odnowioną chrzcielnicą, którą ks. Piotr poświęci na Sumie…

Intencje Mszy Świętych - 18.07 – 25.07.2021

+ Kazimiera (k) Gniadek – z int. dzieci i wnuków

1. W int. Anny i Krzysztofa – z ok. 50 rocz. ślubu oraz Imienin – z int. dzieci z Rodzinami

2. Podziękowanie za bł. Boże w pracach sianokosowych, z prośbą o Bł. Boże w pracach żniwnych, oraz opiekę NMP i zdrowie dla członków róży P. Jana Bartosika

1. W INT. PARAFIAN – SUMA ODPUSTOWA

2. + Zdzisław Wójcik 10 R+

1. + Leszek Mrozik R+ i zmarli z Rodziny

2. + Rozalia Rodzik – z int. Pauliny Kochan

1. + Adolf Legitko 24 R + i dusze w czyśćcu cierpiące

2. + Rozalia Rodzik – z int. Janiny Stachura

1. + Maria Mosio 7 R+

2. + Rozalia Rodzik – z int. Małgorzaty i Kazimierza Buratowskich

1. + Edward Chamioła – z int. pewnej Osoby

2. + Rozalia Rodzik – z int. Marii i Józefa Żaba – poza parafią

1. W int. Karoliny – z ok. 18 rocz. Urodzin – z int. Rodziców i siostry

2. + Rozalia Rodzik – z int. Barbary i Marka Bełzowskich – poza parafią

1. + Maria Chamioła – z int. pewnej osoby

2. + Rozalia Rodzik – z int. sąsiadów Potępów – poza parafią

W int. przygotowujących II Ołtarz na Boże Ciało

1. + Józef i Helena Sowa

2. W int. Parafian

O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie matki i dziecka

Poza Parafią trwają Msze św. za + Zygmunta Korzeniowskiego.

Od jutra Ks. Piotr rozpocznie Msze Św. za + Zofię Ferenc.