XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.08.2021

1) W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej. Msze św. o godz.7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00. Tradycyjnie po wszystkich Mszach św. członkowie POAK będą rozdawać poświęcone bukieciki z ziół i kwiatów. Ofiary złożone na ten cel tradycyjnie przeznaczone będą na chorych w parafii. Po Mszach Świętych poświęcenie ziół i wieńców żniwnych jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa. Dzisiaj wspominamy także 101 rocznicę Cudu nad Wisłą.

2) We wtorek, wspomnienie świętego Jacka, kapłana. W ten dzień 17 sierpnia 2021 roku rozpoczyna się 39 Piesza Pielgrzymka Tarnowska po hasłem „Eucharystia daje życie” - na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021r. Każdego dnia trzy grupy będą na trasie pielgrzymki, nasza grupa nr 5 Świętego Floriana swój dzień pielgrzymowania będzie miała 20 sierpnia w piątek z Racławic do Miechowa. Każdego dnia nasza grupa będzie miała spotkanie na wspólnej Eucharystii, modlitwie uwielbienia i Apelu Jasnogórskim o godz. 19.00 w różnych kościołach. 19.08 (Czwartek) w Kościele Parafialnym św. Idziego w Zakliczynie. Szczegóły w gablocie i w Internecie.

3) W środę o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

4) W piątek, wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5) W sobotę, wspomnienie świętego Piusa X, papieża.

6) W następną niedzielę Msze św. o godz.7.00, 9.00 i o godz. 11.00.

7) Do sprzątania kościoła na niedzielę prosimy bardzo serdecznie, P: Zofię Bartosik i Justynę Knapik.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że w dniu 22 sierpnia 2021 r. (niedziela), w godzinach od 8.00 do 15.00 w Domu Ludowym w Brzozowej mieszkańcy gminy Gromnik będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID – 19, szczepionką firmy: PFIZER oraz JOHNSON & JOHNSON. Operator realizujący szczepienie: Centrum Zdrowia Tuchów. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Urząd Gminy Gromnik informuje że w dniu 22 sierpnia 2021 r. (niedziela) w Domu Ludowym w Brzozowej można będzie spisać się w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań z uwagi na to, że 50 % mieszkańców Brzozowej jeszcze nie dopełniło obowiązku spisowego. Przypomina się, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy w godzinach od 8.00 do 15.00.

Intencje Mszy Świętych - 15.08 - 22.08.2021

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

2. W int. Jolanty i Tomasza – z ok. 35 rocz. ślubu – z int. dzieci

+ Małgorzata Szczepanik 38 R+

W int. Iwony i Andrzeja – z ok. 20 rocz. ślubu

1. + Józefa (k) Gucwa 59 R+

2. + Zygmunt Korzeniowski – z int. Artura i Mieczysława Ciesielczyków z Rodziną

1. + Agnieszka 29 R+ i Władysław Gągola

2. + Zygmunt Korzeniowski – z int. syna Zbigniewa z dziećmi

1. W int. Parafian

2. + Zygmunt Korzeniowski – z int. syna Zbigniewa z dziećmi

1. + Maria Sroka

2. + Zygmunt Korzeniowski – z int. wnuczki Karoliny z Rodziną z Gromnika

1. + Bolesław Kwiek – z int. dzieci

2. + Zygmunt Korzeniowski – z int. Ferdynanda i Marii Semla z Sędziszowej z Rodziną

1. + Edward Knapik 3R+ i zmarli bracia

W int. członkiń Róży P. Zofii Gucwa

1. + Stanisław Sowa 1R+ - z int. Rodziny

2. Podziękowanie za szczęśliwe żniwa, o zdrowie, bł. Boże, opiekę NMP, dla członków Róży P. Bolesława Nadolnika i za zmarłych członków

1. W int. Ks. Sebastiana w podziękowaniu za pracę w naszej Parafii - z int. Parafian

2. + Maria, Stanisław Wojnar i Ignacy Zygadło

Poza parafią trwają Msze Św. za + Zofię Ferenc (koniec w poniedziałek 16.08).

Od wtorku Ks. Piotr będzie odprawiał Msze za + Zygmunta Korzeniowskiego.

Msze Święte za Ś.P. ZYGMUNTA KORZENIOWSKIEGO

1. od Rodziny Martynów
  2. od sąsiadki Stanisławy Kras
  3. od sąsiadki Barbary Kras i Kingi Agusten
  4. od Lesława Smoleńskiego
  5. Krystyny i Stanisława Gaj
  6. od Zakładu Pogrzebowego JASICA
  7. od uczniów kl. VI a z SP z Zakliczyna z Rodzicami
  8. od Teresy i Kazimierza Sochów z Rodziną
  9. od koleżanek i kolegi polonistów z SP w Zakliczynie
  10. od Mikołaja Korzeniowskiego z Rodziną i Bogusławy Kruczek z Rodziną

Mszę Święte zostaną odprawione poza parafią przez Ks. Piotra Żabę MS

39 Tarnowska Sztafetowa Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę

17- 25 VIII 2021 r. „Eucharystia daje życie”

17 sierpnia 2021 roku rozpoczyna się sztafetowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, każdego dnia trzy grupy będą na trasie pielgrzymki, nasza grupa nr 5 Świętego Floriana swój dzień pielgrzymowania będzie miała 20 sierpnia w piątek z Racławic do Miechowa. Nie ograniczamy się jednak tylko do jednego dnia pielgrzymki, wzorem ubiegłego roku każdego dnia nasza grupa będzie miała spotkanie na wspólnej Eucharystii, modlitwie uwielbienia i Apelu Jasnogórskim. Spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 19.00.

17.08 (Wtorek)w Kościele w Wierzchosławicach

18.08 (Środa) w Kościele w Łoniowej

19.08 (Czwartek) w Kościele Parafialnym św. Idziego w Zakliczynie

21.08 (Sobota) w Kościele w Wielkiej Wsi

22.08 (Niedziela) w Kościele w Jaworsku

23.08 (Poniedziałek) w Kościele w Przydonicy

24.08 (Wtorek) w Kościele w Olszynach k. Wojnicza.

Na spotkania serdecznie zapraszamy nie tylko pielgrzymów zapisanych na tegoroczną pielgrzymkę ale wszystkich sympatyków PPT i tych którzy chcą nimi zostać, jak również Kapłanów. W trakcie spotkań będzie działał sekretariat grupy, w którym będzie można dopełnić formalności. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Grupa V - Święty Florian.

Ks. Grzegorz Sroka - Przewodnik Grupy