XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.09.2021

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast),  Wotywa o godz. 9.00  i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Po Mszach Świętych zapowiadana zbiórka do puszek  na rzecz poszkodowanych Afgańczyków.
  2. W środę czcimy główną patronkę naszej Diecezji - Odpust w Diecezji - Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy Jej Narodzenia - to także Święto Matki Bożej Siewnej, dlatego przynosimy do kościoła ziarno siewne, aby prosić Boga o dar dobrej pogody i obfite przyszłoroczne plony. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i o godz.18.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę przeżywać będziemy radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W następną niedzielę rozpocznie się także rozpocznie się XI Tydzień Wychowania, pod hasłem: W BLASKU OJCOSTWA ŚW. JÓZEFA. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę serdecznie prosimy PP: Ewę Szczepanek i Barbarę Gucwa. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 1950 zł.
  6. Na spotkaniu katechetycznym w WSD na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego Ks. Biskup i Ks. Rektor po raz kolejny zwrócili się do Was o pomoc w zbiórce zboża na WSD w Tarnowie, dlatego bardzo prosimy Radnych Rady Parafialnej, aby w tym tygodniu przeprowadzili sprawnie tę zbiórkę.

Intencje Mszy Świętych - 05.09 - 12.09.2021

+ Ks. Franciszek Hachaj 60 R+

1. + Maria, Edward Wójcik i dusze w czyśćcu cierpiące

2. W int. Parafian

Podziękowanie za bł. Boże w szczęśliwych żniwach, z prośbą o dalsze bł. w pracach jesiennych, oraz o bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie dla członków Róży P. Jana Bartosika

1. + Rozalia i Stanisław Bień

2. + Stanisława (k) i Julian Nadolnik i zmarli z Rodziny

1. + Anna, Alojzy Sowa, Zofia, Franciszek, Maria Wójcik, Maria, Słowek - Wójcik

2. + Anna, Józef Nicpoń, Stanisława (k) Czajka i Jej Rodzice

+ Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

+ Kazimierz i Halina Wróbel i zmarli z Rodziny z int. Władysławy Wróbel z Rodziną

O bł. Boże w pracach jesiennych w int. członków o bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie, a o niebo dla zmarłych członków Róży P. Bolesława Nadolnika

1. + Leokadia Cetera

2. + Bronisław Mruk i Tadeusz Kiełtyka

1. W int. Krzysztofa z okazji 50 rocznicy urodzin

2. + Roman Musiał

1. + Piotr 49 R+, Stefania 27 R+, Ireneusz i Agnieszka Osysko

2. W int. Parafian

+ Aniela Wardzała 2 R+

1. + Kazimierz Cieśla 15 R+ z int. syna Pawła z Rodziną

2. + Władysław R+, Karolina Sowa i zmarli z Rodziny

W int. Kamila z okazji 7 rocznicy urodzin

W najnowszym Gościu Niedzielnym: Miasto pełne Boga; Pat graniczny; Eucharystia ocali świat; W imię Ojca.

W Niedzieli: Pogrzeb samobójcy; Czego uczy nas kongres Eucharystyczny; Wielki człowiek wiary; Dziurawa wiara.

W Małym Gościu Niedzielnym: Jak odnaleziono krzyż Chrystusa; Co się stało na Westerplatte?

Przed rozesłaniem: Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do podejmowania codziennego krzyża naszych obowiązków i zadań.