XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 42. NIEDZIELA SYNODALNA - 26.09.2021

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, godz. 9.00 i o godz. 11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  3. We wtorek, wspomnienie św. Wacława. W ten dzień tradycyjnie o godz. 15.00. „Koronka na ulicach miast” - to coroczne światowe wydarzenie, które odbywa się w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tę inicjatywę. Spotkajmy się szczególnie na parkingu przykościelnym, a także w kilku miejscach, by ją odmówić: aby z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.
  4. W środę, Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 17.00. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów z klas siódmej, ósmej i szkół ponadpodstawowych.
  5. W czwartek, wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła.
  6. W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktor Kościoła, rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na Różaniec wszystkich: młodzież, dzieci, oraz dorosłych. Codziennie okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży, dorosłych i chętnych pół godziny przed nabożeństwami.

W tym dniu Msza św. o godz.7.00 i o godz. 8.30 wyjazd kapłana do chorych. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do Spowiedzi św., zaś o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, różańcowym, zmianą stacji Żywych Dróg Krzyżowych zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po błogosławieństwie rozpocznie się Msza św.  Tradycyjnie w pierwszy piątek składka na cele misyjne. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla wszystkich, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy młodzież klasy VIII wraz z Rodzicami (z Brzozowej, Policht i Faściszowej, czyli także tych, którzy nie chodzą do szkoły w Brzozowej, ale należą do naszej Parafii. Oni też są proszeni o zgłoszenie się przed I piątkiem po kartkę wpisu na kandydatów do S. Bierzmowania na plebanię). Na to spotkanie proszę przynieść różaniec.

1. W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie św. Aniołów Stróżów, o godz. 7.00: Godzinki, Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, rozważanie różańcowe i Msza św.
  2. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast) Suma o godz. 11.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn), zaś nabożeństwo różańcowe o godz.15.00, a po nim Msza św.
  3. W tym tygodniu musimy zakończyć akcję zbiórki zboża na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, gdyż po następnej niedzieli po zboże przyjedzie kierowca z WSD. Bóg zapłać tym, którzy dotychczas ofiarowali na ręce P. Mariana i P. Floriana.
  4. Do sprzątania kościoła bardzo na następną niedzielę prosimy P. Jolantę Olszewską i Mariusza Maniaka.
  5. Wykaszanie trawy na cmentarzu w dniu 2 października, w sobotę od godz. 10-tej (w razie deszczu w terminie późniejszym) pod przewodnictwem Pana grabarza, Radnych z tych rejonów. Idzie o rejon poprzedni od. P. Grzegorza Dzieciołowskiego do Państwa Truchanow, oraz od Państwa Słowińskich do Państwa Szczepanikow. Prosimy o zabranie niezbędnych sprzętów: kosy, wykaszarki, widły.

Intencje Mszy Świętych - 26.09 - 03.10.2021

+ Ks. Edward Laskowski z int. Krystyny

1. W int. Dawidka z okazji 4 rocznicy urodzin

2. W int. Parafian