I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - NIEDZIELA SYNODALNA - Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 26.12.2021

1. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia. Poświęcenie owsa.
  2. Jutro, w poniedziałek, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcenie wina. Msza św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00, jako pierwsza ze Mszy św. kolędowych, na którą zapraszamy mieszkańców Brzozowej od P. Edwarda Cetery do P. Bolesława Buratowskiego. Jak wiemy, nie będzie kolędy tradycyjnej także w tym roku. Dlatego, drodzy Parafianie, zapraszamy Was do kościoła na  Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii. Prosimy, aby, o ile to możliwe, przyszli wszyscy mieszkańcy danego rejonu. Rozpiskę kolędowania tegorocznego będziemy podawać na bieżąco.
  1. We wtorek Święto Młodzianków Męczenników. Msza św. o godz. 7.30 i o 17.00 kolędowa dla rejonów: od P. Tadeusza Wróbla do P. Marcina Potępy i od P. Tomasza Kiermasza do P. Małgorzaty Słowińskiej.
  2. W środę Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 16.00.
  3. W czwartek Msza św. o godz. 7.30 i kolędowa o godz. 17.00 dla mieszkańców od P. Tadeusza Buratowskiego do P. Zofii Paciorek i od P. Zofii Kwaśnik Dukała do P. Marii Drużkowskiej.
  4. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2021 - św. Sylwestra. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”, będzie o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich, aby dobremu Bogu podziękować za otrzymane łaski w kończącym się roku, a także przepraszać za popełnione grzechy i błagać o pomoc Bożą w nowym roku 2022. Ks. Biskup Andrzej Jeż udziela na piątek dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, zarazem zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub jałmużny.
  5. W sobotę, pierwszą miesiąca stycznia, rozpoczęcie Nowego Roku Kalendarzowego - 2022. Jest to zarazem, Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój - święto obowiązkowe. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na rozpoczęcie Mszy św. śpiewamy hymn do Ducha św.: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne - (podobnie jak także wszystkie składki z pierwszej niedzieli każdego miesiąca).
  6. W następna niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową i adoracyjną, Msze św. będą o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), o godz. 9.00, i o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Po Mszach św. w ramach kolędników misyjnych zbiórka do puszek na tradycyjny cel pomocy dzieciom krajów misyjnych. Oszczędzamy dzieci, żeby ich nie narażać z powodu pandemii, dlatego decyzją Ks. Biskupa ta kolęda będzie miała taki charakter. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność na ten cel.
  7. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na PDRW.
  8. Do sprzątania kościoła proszę bardzo serdecznie P. Martę Nadolnik i Wiesławę Socha.

Intencje Mszy Świętych - 26. 12. 2021 - 02. 01. 2022

O szczęśliwy przebieg ciąży, rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka oraz całej Rodziny

1. W int. Krystyny i Czesława Klimek z okazji 30 rocznicy ślubu

2. W int. Aleksego i Wandy Skałoń od córki z mężem i dziećmi

Dziękczynna za dar życia Leona z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę NMP dla niego i całej Rodziny

1. O szczęśliwą operację i zdrowie dla pewnej osoby

2. W int. Parafian

W int. Rodzin kolędowych (od. P. E. Cetery do P. B. Buratowskiego)

1. + Wojciech i Zofia Słowek i zmarłych z Rodziny

2. + Ryszard Szostek z int. siostry Zofii

W int. Rodzin kolędowych od P. Tadeusza Wróbla do P. Marcina Potępy, oraz od P. Tomasza Kiermasza do P. Małgorzaty Słowińskiej

1. + Piotr Zygadło R+

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Jerzy Dzięciołowski 15 + i wszystkich w czyśćcu cierpiących

2. + Tomasz 5 R+, Feliksa i Stanisławę Potępa i zmarłych z Rodziny

W int. Rodzin kolędowych od P. Tadeusza Buratowskiego do P. Zofii Paciorek i od P. Zofii Kwaśnik Dukała do P. Marii Drużkowskiej.

31. 12.2021

1. W int. Alicji i Daniela i ich dzieci z okazji rocznicy ślubu

2. O zdrowie dla pewnej osoby

01. 01.2022

Dziękczynno - błagalna dla pewnej Rodziny

1. + Władysław Robak 18 R+ z int. syna Jana z Rodziny

W pewnej intencji

02.01. 2022

W int. pewnej osoby z okazji 50 rocznicy urodzin z int. żony i dzieci

1. + Bogdan Oleksyk

+ Marek Kieroński 20 R+

Od jutra rozpoczynają się poza Parafią w Szwajcarii Msze św. gregoriańskie za śp. Mariana Żabę.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.