II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 02.01.2022

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Moi Drodzy!  Trwa radość Å›wiÄ…t Bożego Narodzenia - radość z zamieszkania Boga pomiÄ™dzy nami. Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, tak samo jak Bóg jest dobry dla nas. Dzisiejsza liturgia sÅ‚owa nawiÄ…zuje do istoty tajemnicy wcielenia. Oto SÅ‚owo - Druga Osoba Boska - staÅ‚o siÄ™ czÅ‚owiekiem. Tym, którzy to SÅ‚owo przyjÄ™li, daÅ‚o moc, by mogli stać siÄ™ dziećmi Bożymi. U progu nowego roku, który wczoraj  rozpoczÄ™liÅ›my, w czasie tej Eucharystii i Adoracji NajÅ›wiÄ™tszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiÄ…ca, proÅ›my Chrystusa: niechaj obdarza nas swojÄ… mocÄ…, abyÅ›my byli wierni sÅ‚owu Bożemu.

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, stycznia, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Dzisiaj, jak było zapowiadane odbywa się 29. edycja kolędników misyjnych w celu niesienia pomocy duchowej i materialnej dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kamerunu, Peru, Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Dlatego, po Każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na cele dzieci wspomnianych krajów misyjnych. Bóg zapłać za Waszą hojną ofiarność.
  2. W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Od 15.30 cząstka Różańca św. w int. Rodzin, poprowadzona przez członków POAK.
  3. W czwartek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli - święto obowiązkowe. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy i misjonarki pochodzących z naszej diecezji. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci, czyli Patronalne święto PDMD. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, i 11.00. 6 stycznia prze Sumą odbędzie się przejazd Trzech Króli. Tym razem monarchowie powędrują drogami Parafii bez towarzyszącego orszaku. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie złota kadzidła, mirry i kredy.
  4. W piątek, pierwszy miesiąca, Msza św. o godz. 7.00, zaś o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, w tym czasie okazja do Spowiedzi św. Na zakończenie adoracji nabożeństwo misyjne, pierwszo-piątkowe, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych. Następnie, Msza św. pierwszo-piątkowa. Składka w ten dzień na cele misyjne. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII wraz z Rodzicami. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  7. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P. Mariolę i Krzysztofa Sochę.
  8. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2400 zł. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

Intencje Mszy Świętych - 02. 01. 2022 - 09. 01. 2022

02.01. 2022

W int. pewnej osoby z okazji 50 rocznicy urodzin z int. żony i dzieci

1. + Bogdan Oleksyk  5 R+

2. W int. Parafian

+ Marek Kieroński 20 R+

1. + StanisÅ‚aw   i Edwarda (k) Hajduga i zmarÅ‚ych z Rodziny

2. + Jan Gniadek 16 R+, Wojciech i Maria Haraf

W int. Rodzin kolędowych (od P. Cieśli Dariusza do P. Ewy Szczepanek, oraz od P. Grzegorza Dzięciołowskiego do P. Sławomira Sochy)

1. + Marian Żaba

2. + Maria Smagacz z int. wnuka z RodzinÄ…

W int. Rodzin kolędowych (od P. Florek Bogumiły do P. Ignacego Skóry, oraz od. P. Władysława Potępy z Faściszowej do P. Stanisława Szczepanika)

Åšroda

1. W int. ks. Edwarda z okazji Urodzin i Imienin z int. Parafian

2. W pewnej intencji

+ Eugeniusz Knapik 3 R+

1. O zdrowie dla pewnych osób

2. W Int. Parafian

+ Józef, Helena Kmiecik, Adam i Stanisława Gotfryd

PiÄ…tek

+ Joanna Potępa i zmarłych z Rodzin

Z okazji 50 urodzin Małgorzaty z int. męża, dzieci i wnuka

1. + Aniela i Władysław Mruk

2. + Ryszard Szostek z int. siostrzeńca Jacka

W int. Rodzin kolędowych (całość mieszkańców Policht)

+ Tadeusz Paciorek

09.01. 2022

1. + Maria i Józef Cieśla R+

2. W int. Parafian

Dziękczynno - błagalna dla pewnej Rodziny z Brzozowej

Poza Parafią w Szwajcarii trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Mariana Żabę.

Intencja ewangelizacyjna:  Módlmy siÄ™, aby wszystkie osoby, które doÅ›wiadczajÄ… dyskryminacji i przeÅ›ladowaÅ„ na tle religijnym, znalazÅ‚y w spoÅ‚eczeÅ„stwach, w których żyjÄ…, uznanie wÅ‚asnych praw i godnoÅ›ci, która rodzi siÄ™ z bycia braćmi.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.