II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.01.2022

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Moi Drodzy! W ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna. Jednak Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i nie tylko błogosławi pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie wesele i radość. Przykładem Jego zatroskania o człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino na weselu w Kanie Galilejskiej. Otwórzmy więc teraz przed Panem stągwie naszych serc i prośmy o przemianę tego, co je wypełnia aż po brzegi.

Szczególną modlitwą ogarniamy dzisiaj  i w następne dni nasze babcie i dziadków, żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności. I nie mniej gorąco modlimy się w int. ks. Sebastiana z okazji zbliżających się jego Imienin. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka  przeznaczona  na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas) także OC parkingu, cmentarza itd.  Za Waszą ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. Msze św. w dni powszednie w czasie ferii o godz. 7.30.
  3. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to zarazem Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
  4. We wtorek rozpoczyna się kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.
  5. W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  6. W czwartek, wspomnienie św. Sebastiana męczennika. Jest to Dzień Imienin Ks. Sebastiana.
  7. W piątek, wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. W ten dzień modlimy się za wszystkie babcie.
  8. W piątek, modlimy się za wszystkich dziadków.
  9. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  10. W następną niedzielę, kolejna Niedziela Słowa Bożego, dawna Biblijna: „ABY W LUDZIE BOŻYM WZROSŁA RELIGIJNA I BLISKA ZNAJOMOŚĆ PISMA ŚWIĘTEGO”. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  11. Do sprzątania kościoła na niedzielę, prosimy bardzo serdecznie: P. Monikę Zygadło i Barbarę Oleksyk.

Intencje Mszy Świętych - 16. 01 - 23. 01. 2022

+ Ryszard Szostek z int. brata Włodzimierza z Rodziną

1. + Jan Włudyka

2. W int. Parafian

+ Jerzy Mruk 4 R+. Maria, Antoni i Ryszard

1. + Ryszard  Szostek z int. syna Stanisława z żoną Alicją i dziećmi

2. + Ryszard  Szostek z int. bratanicy Marii z Rodziną

1. + Władysław Wójcik 27 R+

2. + Edward Oleksyk 16 R+

1. Ryszard Gniadek R+

2. + Ryszard  Szostek z int. siostrzenicy Anny z Rodziną

1. W int. Ks. Sebastiana z okazji Imienin z int. Parafian

2. W int. Ks. Sebastiana z int. pewnej osoby

1. + Kazimierz, Władysława (k) Kot, Józef, Karolina Żaba z okazji Dnia Babci i Dziadka z int. wnuków

2. + Zofia Falkowska z okazji Dnia Babci z int. wnuków

1. + Krystyna Bartosik 3 R+

2. + Marian Żaba i Bolesław Kwiek z okazji Dnia Dziadka z int. wnuków

W int. Walerii Cieśla z okazji 95 rocznicy urodzin

1. + Janusz Socha 15 R+

2. + Mateusz Kluk 2 R+

O szczęśliwą operację i zdrowie dla pewnej osoby

Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za + Mariana Żabę i + Danutę Sacha - Wójcik.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Maniaka z Policht i Ks. Andrzeja Jedynaka z Gromnika. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia, jak również wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia i w ich intencji się modlimy.