VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.02.2022

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Moi Drodzy! Każda Eucharystia jest spotkaniem z Bogiem, który mówi do nas przez swoje słowo i karmi nas swoim Ciałem. Takie spotkanie czyni nas szczęśliwymi, czyli błogosławionymi. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii i udział w rozpoczynającym się dzisiaj 40 godzinnym nabożeństwie napełni nas potrzebnymi łaskami.

1) W dzisiejszą niedzielę rozpoczęcie 40 - godzinnego nabożeństwa. Prymaria o godz. 7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Suma.

1. Jutro, w poniedziałek, święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, Biskupa - patronów Europy.
  2. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. W ten dzień przypada 14 rocznica święceń biskupich biskupa polowego Wojska Polskiego z diecezji tarnowskiej Biskupa Wiesława Lechowicza - pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę: dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa. Prymaria o godz.7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Suma. Uczestników Sumy zapraszamy na adorację przed Mszą św. W tym dniu składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Jadwigę i Wiesławę Wójcik.

W nowym numerze „GOŚCIA NIEDZIELNEGO": Kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio; Chory ważniejszy od choroby;  Usłyszeć cierpienie.

W "NIEDZIELI': Fałszywe oskarżenia wobec Benedykta XVI; Wizja piekła św. Faustyny; Kto będzie zbawiony.

Intencje Mszy Świętych - 13.02 - 20. 02. 2021

1. O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka, bł. Boże i opiekę MB

13.02.2022

1. + Stanisław, Stanisława, Władysław, Jan Wróbel i Rodziców z obu stron

2. W int. Parafian

W int. Anny i Krzysztofa z okazji 20 rocznicy ślubu

Poniedział.

1. + Helena Sowa 22 R+

2. + Adolf Legutko i zmarli z Rodziny

1. W int. Marii Zapart - dziękczynno - błagalna

2. + Helena 11 R+ i Czesław Potępa

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

2. + Rozalia Rodzik 1 R+ z int. Alicji z Rodziną

1. + Zofia Kwiek, Franciszek, Rozalia Wróbel

2. W int. Parafian

1. O szczęśliwą operację

2. O szczęśliwą operację

1. + Janusz Kruger z int. Rodziny Buratowskich

2. + Janusz Kruger z int. Rodziny Buratowskich

+ Stanisława (k) i Edward Rzepka

1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę NMP dla żyjących i o niebo dla zmarłych członkiń Róży P. Krystyny Sowa

2. + Teresa Harchala R+ Józef Potępa z int. Koniuszych z Jastrzębi

+ Karolina Bartosik 23 R+, Stanisława (k), Antoni i Adam

+Teresa Myszor - greg.                                                                        + Marian Żaba

Od Kazimierza i Bogumiły Zygadło

Od Barbary i Jana Koryga

20. 02 nie.

Od Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozowej

Wczoraj odszedł do wieczności Ks. Prałat Józef Piszczek, były Dziekan i Proboszcz Parafii św. Idziego z Zakliczyna. Wprowadzenie i Msza św. 15 lutego (wtorek) o godz. 16.00, zaś w środę o godz. 14.00 uroczysta Msza św. pogrzebowa.

Wszystkim solenizantom  i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Jeśli chcemy przemieniać ten świat na lepsze i dokonać w nim Bożej rewolucji, to trzeba zacząć od własnego serca. Serce, które jest wypełnione i nasycone Bogiem, przynosi błogosławione owoce. Taki człowiek jest szczęściem dla innych i pokazuje, gdzie szukać tego prawdziwego szczęścia. A więc idźmy żyć błogosławieństwami! Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w realizacji tej wyjątkowej misji.