Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 03.04.2022

Moi Drodzy. Wielki Post, a szczególnie rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje parafialne to czas sprzyjających refleksji, robienia porządków nie tylko w domu, ale i w sercu, w duszy i naszym życiu. To czas rachunków sumienia, postanowień, dobrych uczynków. To czas oderwania się od grzechów i pokonania słabości, które zniewalają. To także czas na postawienie sobie  pytań: Czym żyję, jak żyję, czy żyję w Chrystusowej prawdzie? Rekolekcje będzie prowadził Ks. mgr Piotr Pabis - proboszcz Parafii Filipowice i zarazem Ojciec Duchowny kapłanów w naszym Dekanacie, którego, bardzo serdecznie witamy.

 1. W dzisiejszą niedzielę porządek będzie następujący: 7.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla wszystkich matek, niewiast, oraz ojców i mężczyzn; O godz. 9.30 - Msza św. z nauka rekolekcyjną dla młodzieży; o godz. 11.00 Suma z nauką ogólną dla wszystkich i nauka stanowa dla wszystkich matek, niewiast, oraz ojców i mężczyzn; zaś o godz. 15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza św.
 2. Jutro, w poniedziałek: o godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich; po Mszy św. wyjazd Ks. Rekolekcjonisty do chorych (proszę zgłaszać chorych i pojazd); o godz. 12.00 - Droga Krzyżowa, Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci; zaś o godz. 17.00  - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
 3. We Wtorek - 05.04. w Dzień Spowiedzi Parafialnej, o godz. 8.30 - Msza św. i nauka ogólna  dla wszystkich; o godz. 11.45  - Nauka przygotowująca dla dzieci do Spowiedzi św.; Spowiedź św. dla nich i Msza św.; zaś  Spowiedź św. dla wszystkich rozpocznie się o godz.14.00 i będzie trwała do godz.17.00  (z przerwą o godz.15.30). O godz. 17.00  - Msza św. i nauka ogólna.
 4. W Środę - 06.03 - zakończenie rekolekcji, w czasie Mszy świętych składka na Ks. Rekolekcjonistę. Bardzo serdecznie prosimy o ofiarność na ten cel. O godz. 8.30 - Msza św. i nauka ogólna i błogosławieństwo końcowe dla wszystkich. O godz. 11.45 -  Droga Krzyżowa dla dzieci, Msza św., nauka dla nich i błogosławieństwo dla nich; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólna i błogosławieństwo.
 5. W czwartek pierwszy miesiąca modlimy się o świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne szczególnie z naszej Parafii.
 6. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Zapraszamy wszystkich na czele z klasą III wraz z Rodzicami (będzie spotkanie po Mszy św.).
 7. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
 8. W następną niedzielę zwaną Palmową rozpoczniemy Święty Wielki Tydzień. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30; (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz.11.00, w czasie, której będzie poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). O godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Składka z Niedzieli Palmowej (tradycyjnie) przeznaczona jest jako jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na jego utrzymanie i rozbudowę. Proszę o ofiarność na ten cel.
 9. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2150 zł., a także za ofiarę 1100 zł. na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Annę Łabuz i Marię Szczepanik.
 11. W następną niedzielę po wszystkich Mszach św. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Brzozowianki” będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy. Ofiary, które zostaną zebrane, będą przeznaczone na potrzeby chorych w Parafii.

Intencje Mszy Świętych - 03. 04 - 10. 04. 2022

Niedziela

7.00

+ Władysław i Agnieszka Gągola

9.30

W int. Parafian

03.04

11.00

1. + Kazimiera Cieśla 6 R+

2. + Antoni Mruk 49 R+

 

15.00

+ Eugeniusz Falkowski z int. Jadwigi i Pawła Budzyńskich z Rodziną

Poniedziałek

8.30

1. + Marian Żaba

2. + Stanisław Małek 6 R+ z int. żony

04.04

12.00

17.00

+ Eugeniusz Falkowski z int. Józefa Falkowskiego

W pewnej intencji

Wtorek

8.30

 

11.45

1. O zdrowie dla pewnej osoby

2. + Janina i Adolf Mikrut

+ Eugeniusz Falkowski z int. Agaty i Romana Cieśla

05.04

17.00

2. W int. Panu Bogu wiadomej

Środa

8.30

 

11.45

1. W int. Bogu wiadomej

2. + Adam Antonik

+ Eugeniusz Falkowski z int.Dawida i Anny Cieśla

06.04

17.00

+ Teresa Myszor z int. syna Andrzeja z Rodziną

Czwartek

7.00

1. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

07.04

 

2. + Adolf, Janina i Marian

Piątek

16.00

1. Joanna Potępa 9 R+

08.04

 

2. + Marian Język 31 R+

Sobota

7.30

1. W int. pewnych osób

09.04

 

2. + Eugeniusz Falkowski z int. Adama Cieśli z Rodziną

Niedziela

7.30

+ Bronisław Gniadek R+

10.04

11.00

1. + Maria Sroka 3 R+

2. + Helena, Stanisław Skałoń, Władysław Smoleński i zmarli z Rodziny

 

15.00

W int. Parafian

Msze święte pogrzebowe poza Parafią:

+ Teresa Myszor - greg.  dzisiaj od sąsiadów Cichońskich; w pon. zakończenie, Od Floriana Wróbla                 

+ Marian Żaba: w niedzielę od Marii Mieterskiej z Rodziną; w poniedziałek Od Michaliny Kwiek; we wtorek  Od Rodziny Aniołów; w środę Od  Ewy i Grzegorza Jarek z Rodziną; w czwartek  od Danuty i Janusza Kościńskich; w piątek Od Marcia i Marty Potępa z Rodziną;  w sobotę  Od P. Cetery z Wyszczekańca; w niedzielę  Od Zofii Skałoń z Rodziną            

W nowym numerze „GOŚCIA  NIEDZIELNEGO": O integracji ukraińskich dzieci (115 tys.) w polskich szkołach; O nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu; Jak ukarać Putina? W „NIEDZIELI”: Strach i nadzieja; Głos armat i modlitwa; uwierz w cuda.                           

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Zaproszeni przez Chrystusa, umocnieni Słowem Bożym, Eucharystią i błogosławieństwem, dajmy szansę sobie i naszym bliźnim: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia. Niech nam w tym pomoże jak najliczniejszy i owocny udział w rozpoczętych dzisiaj rekolekcjach.

R E K O L E K C J E  WIEKOPOSTNE  OD  03. 04   DO  06. 04. 2022 R.

Niedziela - 03.04

   7.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka  stanowa dla wszystkich matek i niewiast, ojców i mężczyzn.

   9.30 - Msza św. dla młodzieży i nauka rekolekcyjna dla nich.

11.00 - Suma z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla pozostałych matek i niewiast, ojców i mężczyzn.                                                                                  

15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza św.

Poniedziałek - 04.04.

  8.30  - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Po Mszy św. wyjazd Ks. Rekolekcjonisty do chorych (proszę zgłaszać chorych i pojazd)

12.00  - Droga Krzyżowa, Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci

17.00  - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

Wtorek - 05.04. - Spowiedź Parafialna

  8.30  - Msza św. i nauka ogólna  dla wszystkich

11.45  - Nauka przygotowująca dla dzieci do Spowiedzi św.; Spowiedź św. dla nich i Msza św.

Spowiedź dla wszystkich rozpocznie się o godz.14.00 i będzie trwała do godz.17.00  (z przerwą o godz.15.30).

17.00  - Msza św. i nauka ogólna

Środa - 06.03 - zakończenie rekolekcji

W środę w czasie Mszy świętych składka na Ks. Rekolekcjonistę

  8.30  -  Msza św. i nauka ogólna i błogosławieństwo końcowe dla  wszystkich.      

 11.45   -  Droga Krzyżowa dla dzieci, Msza św. i nauka dla nich i błogosławieństwo dla nich         

 17.00  - Msza św. i nauka ogólna i błogosławieństwo dla wszystkich.

Odsłony: 541

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.