Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (PALMOWA) - 10.04.2022

Moi Drodzy! Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać jeszcze dokładniej prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował. Ta Miłość daje nam siebie także w tej Eucharystii. Składka z Niedzieli Palmowej tradycyjnie przeznaczona jest jako jałmużna postna na nasze WSD  w Tarnowie.  Bóg zapłać za ofiarność. Przed wszystkimi Mszami św. i po nich członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Brzozowianki” dzisiaj rozprowadzają zrobione własnoręcznie, z pomocą Pań z Ukrainy, palmy. Ofiary, które zostaną zebrane, będą przeznaczone na potrzeby chorych w Parafii. Bóg zapłać wszystkim.

  1. Dzisiejszą Niedzielą zwaną Palmową rozpoczynamy Święty Wielki Tydzień. Msze św. dzisiaj będą:  Prymaria o godz. 7.30 (zmiana tajemnic); Suma o godz.11.00 (zmiana tajemnic). Po Sumie konkurs Palm. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  2. Jutro w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę - Msza św. będzie o godz. 7.00. Pół godziny przed okazja do Spowiedzi św. dla tych, którzy jeszcze z naszej Parafii z niej nie skorzystali.
  3. W Wielką Środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 7.00. (W wielką Środę i Czwartek sprzątanie i dekorowanie kościoła, przy pomocy osób wyznaczonych oraz członków grup parafialnych).
  4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne zakończone Uroczystością Zmartwychwstania Chrystusa. I tak: W Wielki Czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. wieczorna Wieczerzy Paschalnej, w czasie której będziemy dziękować Bogu za Eucharystię i Kapłaństwo. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 21.00.
  5. W Wielki Piątek od godz. 8.30 adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz.17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a potem obchód Męki Pańskiej. W tym dniu, w którym obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu nie celebruje się Mszy św. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja (od 14 do końca życia). (Abstynencję starajmy się zachować także w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej). Po Drodze Krzyżowej rozpoczną się ceremonie Wielkopiątkowe - czyli Liturgia Słowa, w czasie, której będzie rozbudowana modlitwa powszechna. Następnie Adoracja Krzyża. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są tradycyjnie przeznaczone na Ziemię Świętą. Po Adoracji Krzyża rozpocznie się Obrzęd Komunii św., a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali i Adoracja Prywatna do godz. 22.00.  Na Wielki Piątek jest piękny zwyczaj przybierania kwiatami i ozdobami krzyży przydrożnych i krzyża misyjnego. Zachowajmy ten zwyczaj.
  6. W Wielką Sobotę od godz. 8.30 Adoracja Prywatna Pana Jezusa w Grobie. Zwracam się z serdeczną prośbą do Członków Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Panem Naczelnikiem o asystowanie przy Grobie Pana Jezusa, o wzięcie udziału w Rezurekcji, niesienie Baldachimu oraz krzyża i figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Podobnie proszę o adorowanie Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie (od wieczora Wielkiego Czwartku, aż do wieczora Wielkiej Soboty) LSO, czyli ministrantów i lektorów.
  7. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę będzie w kościele o godz. 9.00; 10.00 i 12.00. Ceremonie Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 18.00 obrzędem światła i wody a następnie będzie rozbudowana liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Wielkanocna - Zmartwychwstania, (w czasie, której będzie składka). Ta Msza św. zostanie zakończona uroczystą Rezurekcyjną Procesją. Bardzo proszę o  niesienie w tej procesji wszystkich obrazów, chorągwi i feretronów. Na tę procesję zapraszamy całą Parafię, w tym  wszystkich ministrantów i lektorów. (W związku z tym serdeczna prośba o przyniesienie świec).
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania, Msze św.: o godz. 7.00, o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  9. Do sprzątania kościoła i przygotowania grobu PJ (dbania także o porządek po nabożeństwach wszystkich dni Triduum Paschalnego i Uroczystość Wielkanocną, oraz Poniedziałek Wielkanocny) bardzo serdecznie proszę P: Zofia Kwaśnik – Dukała, Jolanta Myszor, Dorota Myszor, Alina Oleksyk, Bogumiła Socha).
  10. Obowiązkowe zbiórki ministrantów i lektorów w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę 1 godzinę przed nabożeństwami.

Intencje Mszy Świętych - 10. 04 - 17. 04. 2022

Niedziela

7.30

+ Bronisław Gniadek R+

10.04

11.00

1. + Maria Sroka 3 R+

2. + Helena, Stanisław Skałoń, Władysław Smoleński i zmarli z Rodziny

 

15.00

W int. Parafian

W. Poniedziałek

11.04

 

7.00

1. + Domicela i Marek Uchwat z int. sąsiadki

2. + Tadeusz Gniadek

W. Wtorek

12.

7.00

1. + Marian Kasprzyk 13 R+

2. + Maria Szczepanik w 7 dzień po śmierci z int. syna Stanisława z żoną

W. Środa

7.00

1. + Eugeniusz Falkowski z int. Weroniki Cieśla

2. + Krystyna Matras z int. mamy

W. Czwartek

17.00

1. W int. wszystkich kapłanów: Ks. Proboszcza, ks. Edwarda, ks. Sebastiana, ks. Piotra i o nowe powołania, a także zmarłych  kapłanów z int. Parafian

14.04

 

2. + Elżbieta Jurek

W. Piątek  15.04

17.00

WIELKI PIĄTEK  Liturgia na cześć Męki Pańskiej o 17.00

W. Sobota

18.00

1. + Ludwik R + i Helena Łabuz

16.04

 

2. + Natalia Gniadek w 30 dzień po śmierci z int. syna Kazimierza z Rodziną

 

NIEDZIELA

17.04.2022

7.00

+ Józef i Józefa (k) Gucwa, Helena Sowa i zmarłych z Rodzin

9.00

1. + Zofia Ferenc 1 R+

2. + Franciszek 23 R+ i Magdalena Wójcik

 

11.00

W int. Ireny i Mariusza z okazji 20 rocznicy małżeństwa z int. syna Konrada

W int. Parafian

Poza Parafią Msze św. za + Marian Żaba: w niedzielę: Od Zofii Skałoń z Rodziną; w poniedziałek: Od Rodziny Tabisiów; we wtorek:  Od Rafała i Małgorzaty Żaba; w środę: Od Anety i Tadeusza Nadolnik z dziećmi; w czwartek:  Od Kolegów Pawła z zespołu VOLK; w piątek: Od Marioli Kwiek z rodziną;  w sobotę:  Od Andrzeja Gniadka z Żoną i dziećmi; w niedzielę:  Od Rodziny Klimczaków.  

W nowym numerze „GOŚCIA  NIEDZIELNEGO": kolejna płyta Biblia Audio; Dlaczego Sakrament Pokuty zanika? O konieczności osądzenia Putina i szansach na wizytę papieża w Ukrainie.  W „NIEDZIELI”: Jakiego księdza potrzebują ludzie?; Ostatnie dni Pana Jezusa; Miłosierny gniew Boga?  Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Marii Szczepanik - Jej duszę i wszystkich, którzy zginęli na Ukrainie.

Przed rozesłaniem: Kiedy następnym razem ktoś cię zdenerwuje, to spróbuj możliwie jak najdłużej opóźnić swoją reakcję: weź głęboki oddech, policz do dziesięciu i pomyśl, czy aby na pewno ta osoba wie, co robi. Bo może po prostu działa w nieświadomości. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam w opanowywaniu naszego gniewu.

    

Odsłony: 567

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.