Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 17.04.2022

Drogie Siostry i Bracia. Drodzy Goście i Parafianie! Chrystus zmartwychwstał i żyje! Ta Dobra Nowina rozbrzmiewa dzisiaj w sposób szczególny w naszych kościołach i w naszych rodzinach. Przyszliśmy dzisiaj, aby się z Nim spotkać. Nie przychodzimy do grobu, bo on jest pusty. Nie spotkamy tam Chrystusa. Przychodzimy na Mszę Świętą, bo wierzymy, że właśnie tu możemy Go spotkać. On żyje i działa w sakramentach św. Kościoła. Przychodzimy więc tutaj, by spotkać Zmartwychwstałego i by doświadczyć na sobie owoców Jego zmartwychwstania. Módlmy się w dalszym ciągu o ustanie wojny na Ukrainie o pokój na Ukrainie, na świecie i Ojczyźnie naszej, a szczególnie o ten pokój Chrystusowy w każdym człowieku, którego świat dać nie może, oraz  za tych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.

 1. Dzisiaj Msze św. w następującym porządku: o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
 2. Jutro w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. o godz. 7.00, 9.00; i 11.00. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na KUL i UP JP II w Krakowie i Tarnowie. Starajmy się te dni świąteczne i dni Oktawy Zmartwychwstania (które w liturgii Kościoła są tak samo ważne jak sam Dzień Zmartwychwstania), przeżyć w radości rodzinnej, nie zapominając, że najważniejszym Gościem jest Zmartwychwstały Chrystus w naszych duszach.
 3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci klas III wraz z Rodzicami.
 4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP, a następnie Msza św.
 5. W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30. Ze względu na Oktawę Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha 26.04.
 7. W następną niedzielę, Niedzielę Białą, Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, Diecezjalny Dzień Caritas: Prymaria o godz. 7.00; o godz. 9.00 Wotywa; zaś o godz. 11.00 Suma. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego i świętego przeżycia Wielkiego Tygodnia pomagając w porządkowaniu i dekoracji naszego kościoła. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagradza obfitymi łaskami: Ks. Edwardowi; Panu Szafarzowi; Akcji Katolickiej; Radzie Parafialnej; Służbie liturgicznej Ołtarza; Caritasowi; Margaretkom; Panu Organiście ze wspaniałą scholką na czele z P. Małgosią; Ochotniczej Straży Pożarnej - dzieciom, młodzieży i dorosłym - za ich piękną i ofiarną służbę na ręce Pana Naczelnika Stanisława Gniadka; wszystkim sprzątającym; składającym Ofiary na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w procesję rezurekcyjną niosąc, figury, feretrony i inne znaki chwały Chrystusa Zmartwychwstałego.
 9. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie na niedzielę prosimy, P. Florian Wróbel i Jolanta Cichońska. Przez kilka niedziel nie kupujemy nowych kwiatów (gdyż kościół będzie udekorowany kwiatami z Grobu Pana Jezusa - bardzo proszę o szanowanie tych kwiatów i dbanie o nie. (Podlewanie - 1 osoba). Ofiary z tej okazji proszę składać do Pani Ludmiły.
 10. Bóg zapłać za Waszą ofiarę na chorych przekazaną Kołu Gospodyń Wiejskich w czasie rozdawania Palm w kwocie 900 zł. Ofiary te rozdano chorym.

Modlitwa wiernych

Uczestnicząc w pamiątce śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przedstawmy Bogu nasze pokorne prośby:

 1. Módlmy się za papieża Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów, oraz o potrzebne łaski dla ks. Piotra naszego Rodaka, ks. Edwarda, ks. Proboszcza, ks. Sebastiana, aby wciąż poszukiwali w swoim życiu zmartwychwstałego Chrystusa, odnajdywali Go i głosili całemu światu, że On żyje.
 2. W intencji wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, a szczególnie Pana Krzysztofa o błogosławieństwo Boże dla Niego i całej Rodziny, opiekę NMP, zdrowie i dalsze siły na ofiarną służbę Kościołowi.
 3. Za sprawę zakończenia wojny na Ukrainie, oraz tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii, by nikt nie musiał ginąć, cierpieć i uciekać i aby owoce Zmartwychwstania Chrystusa były dla nich umocnieniem.
 4. Za tych, którzy nadal trwają w śmiertelnych grzechach, aby przystąpili do spowiedzi świętej i doświadczyli łaski duchowego zmartwychwstania.
 5. Za wszystkich chorych i cierpiących (szczególnie Antoniego i Reginy), rannych, poszkodowanych, starszych, aby czerpali siły z częstego przyjmowania Najświętszego Ciała Chrystusa, które jest „chlebem dającym życie”.
 6. Za naszych bliskich zmarłych (a zwłaszcza za N.), a także tych, którzy zginęli na Ukrainie, aby dostąpili chwały zmartwychwstania.
 7. Módlmy się za nas samych, abyśmy wspominając w tej Eucharystii śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, doświadczyli ożywienia naszej wiary, nadziei i miłości.

Wysłuchaj, Ojcze, naszego wołania, które zanosimy do Ciebie przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych 17. 04 - 24.04.2022

NIEDZIELA

17.04

7.00

+ Józef i Józefa (k) Gucwa, Helena Sowa i zmarłych z Rodzin

9.00

1. + Zofia Ferenc 1 R+

 

2. + Franciszek 23 R+ i Magdalena Wójcik (na plebani)

 

11.00

W int. Ireny i Mariusza z okazji 20 rocznicy małżeństwa z int. syna Konrada

Poniedziałek

7.00

W int. Henryki i Grzegorza Pazgan z okazji 35 rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami

18.04

9.00

1. W int. Stanisława z okazji 70 rocznicy urodzin z intencji żony i córek z Rodzinami

 

 

2. + Katarzyna, Augustyn, Maria, Franciszek Kwiek, Maria, Małgorzata, Stanisław, Zofia Kumorek i zmarłych z Rodziny (na plebani)

 

11.00

+ Bogumiła Smoleńska z okazji Imienin

Wtorek

7.00

1. + Eugeniusza Falkowskiego z int. chrześnika Andrzeja Falkowskiego z Rodziną

19.04

 

2. + Eugeniusza Falkowskiego z int. siostrzeńca Kazimierza Osysko z Rodziną (na plebani)

Środa

17.00

1. + Witold

20.04

 

2. W int. Parafian

Czwartek

7.00

1. + Maria Szczepanik z okazji urodzin z int. wnuczki Moniki z mężem

21.04

 

2. + Maria Szczepanik z okazji urodzin z int. prawnuka Bartłomieja

Piątek

7.00

1. + Maria, Antoni i Jerzy Zygadło

22.04

 

2. + Eugeniusza Falkowskiego z int. siostrzeńca Józefa z Rodziną

Sobota

7.30

1. W int. Kacpra z okazji 18 rocznicy urodzin

23.04

 

2. W int. Wojciecha Żaby z okazji Imienin i Aliny z okazji rocznicy ślubu

Niedziela

7.00

+ Stefan Koniuszy 2 R+

24.04

9.00

1. + Antoni 25 R+, Helena, Bronisława, Franciszek Cieśla

 

 

2. W int. Parafian

 

11.00

+ Aleksandra i Stanisław Zygadło z int. dzieci

Poza Parafią za + Mariana Żabę: w sobotę:  Od Andrzeja Gniadka z Żoną i dziećmi; w niedzielę: Od Rodziny Klimczaków; w poniedziałek: Od ks. Proboszcza; we wtorek: Od Ilony i Łukasza Sowy z Rodziną ; w środę: Od Stanisława Kwiek z Rodziną z Siemiechowa; w czwartek: Od Uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej; w piątek: Od Uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej;  w sobotę: Od Bolesława Buratowskiego z Rodziną; w niedzielę: Od Łukasza i Kingi Augustyn.  

Jest do nabycia świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli, a  w nich bardzo ciekawe artykuły na temat Zmartwychwstania.

 

Bóg zapłać za Wasze życzenie świąteczne skierowane do nas Kapłanów. (Ks. Proboszcz bardzo dziękuje za modlitwę o zdrowie i wyrazy pamięci). W Imieniu Ks. Proboszcza i swoim z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć Wam wszystkim, aby był to czas pokoju, miłości i nadziei. Życzymy, aby Zmartwychwstanie naszego Pana napełniało Was radością i dodawało sił w kroczeniu za Miłością. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was swymi łaskami.

 

Na  rozesłanie:  Moi Drodzy. Grób już pusty! Jezusa już tam nie ma! Teraz możemy Go znaleźć na drogach naszej codzienności, a szczególnie w Kościele. Jezus jest wiecznie żywy. Trzymając się Go, będziemy żyli, i bez szkody przejdziemy przez wszystkie formy śmierci i przemocy, które czają się po drodze. Zanurzajmy się więc w Jego zmartwychwstaniu jak najczęściej uczestnicząc we Mszy Świętej i przyjmując Go do swojego serca.

Odsłony: 197

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.