II NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIAŁA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO; Dobra - 24.04.2022

Moi Drodzy! Dzisiejszą Niedzielą drugą Wielkanocy, Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczy­namy 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem:   „Dzień dobroci”, pragniemy po­przez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosier­dzia, które nam objawił w Chrystusie - w Jego śmierci i zmartwychwstaniu - uobecnianych we Mszy św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Dziś także prosimy o „wyobraźnię miłosierdzia" dla nas, względem naszych bliźnich. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji ostatniej niedzieli miesiąca.

1. Dzisiaj, w „Niedzielę Białą”, Miłosierdzia Bożego, Diecezjalny Dzień Caritas, zarazem I Niedziela Dobra: Prymaria o godz. 7.00; o godz. 9.00 Wotywa; zaś o godz. 11.00 Suma. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na Caritas.
  2. Jutro, w poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty.
  3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, przeniesiona z okresu Wielkiego Postu. O godz. 17.00 spotkanie klas III z Rodzicami.
  4. W środę, od godz.17.00 - Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W piątek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktor Kościoła, Patronki Europy.
  6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną przeżywać będziemy w Kościele Polskim po raz kolejny: Ogólnopolską Niedzielę Biblijną pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”- rozpoczynającą - Tydzień Biblijny, a także Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Tradycyjnie, aby wszyscy obecni na niedzielnych Mszach św. maja, mogli skorzystać z nabożeństwa podczas Komunii św. będzie odśpiewana majówka.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P: Teresę Studzińską i Natalię Legutki.

Intencje Mszy Świętych 24. 04 - 01. 05. 2022

1. W int. Igorka z okazji urodzin

2. + Eugeniusz Oleksyk 16 R+

+ Józef, Józefa, Janina Pawlik, Bolesław Gac z int. Zygmunta z Rodziną

Poza Parafią za + Mariana Żabę: dzisiaj od  Łukasza i Kingi Augustyn.

W Gościu Niedzielnym: Czy Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny;  Tekst Koronki do Bożego Miłosierdzia w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim; Nie poprawiaj Pana Boga.

W Niedzieli: O wierze z niewierzącym; Jak Kościół pomaga?; Jak pielęgnować miłość w małżeństwie?.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Gniadek; jej duszę i wszystkich, którzy zginęli na Ukrainie polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w na­szą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest miłosierny, że i my mamy być na co dzień miłosierni względem bliźnich po­przez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.