Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 01.05.2022

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Jest to zarazem VI Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. To znów kolejna okazja, aby wpatrując się w Biblię, zapytać siebie samego: czym ta Księga jest dla mnie? Czy ją czytam? Czy jej słucham i według niej postępuję?

 1. W dzisiejsza niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną, Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Tradycyjnie podczas Komunii św. będzie odśpiewana majówka.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.
 3. We wtorek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; 231 Rocznica Konstytucji 3-go Maja (1791), oraz Dzień Modlitw za Emigrację. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nabożeństwa majowe jak w niedziele.
 4. W środę we wspomnienie św. Floriana - święta patronalnego strażaków - modlimy się za strażaków. O godz. 17.00 Msza św. nabożeństwo majowe i Nowenna do MBNP. Pół godziny wcześniej Różaniec w int. Rodzin odprawiany przez POAK.
 5. W czwartek, pierwszy miesiąca, - modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W piątek, pierwszy miesiąca, w święto, św. Filipa i Jakuba, Apostołów, Msze św. o godz. 7.00 połączone z nabożeństwem majowym i pierwszopiątkowym i o 17.00. Od godz. 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie adoracji nabożeństwo majowe połączone z pierwszopiątkowym. Msza św. o godz. 17.00, zmiana Żywych Dróg Krzyżowych, zbiórką ofiar na misje. Od godz. 15.30 Pierwsza Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem od godz. 16.00, a codziennie pół godziny przed nabożeństwami. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
 7. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 7.00 Godzinki do NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie cząstki Różańca, nabożeństwo majowe, rozważanie różańcowe i Msza św.
 8. W następną niedzielę  rozpoczniemy 59 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa, Zakonu i Życia konsekrowanego. Nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystość Pierwszej Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w sposób pełny we Mszy św. przyjmując Chrystusa do swojego serca, aby przez całe życie były Jemu wierne i kochały Go coraz bardziej. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00, oraz o godz.11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci pierwszo-komunijnych ich rodziców, chrzestnych i krewnych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 9. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2050 zł. Bóg zapłać Rodzicom i dzieciom klas III za dar ornatu z wizerunkiem św. Mikołaja.
 10. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy rodziców klas komunijnych.

Intencje Mszy Świętych - 01.05 do  08.05.2022

Niedziela

7.00

+ Adolf i Zofia Ferenc z okazji Imienin

01.05

9.00

1. W int. Igorka z okazji urodzin

 

 

2. + Eugeniusz Oleksyk 16 R+

 

11.00

+ Józef, Józefa, Janina Pawlik, Bolesław Gac z int. Zygmunta z Rodziną

Poniedziałek

17.00

1. + Zygmunt z okazji Imienin, Waleria Majka

02.05

 

2. + Stanisława 7 R+ i Stanisław Wróbel

Wtorek

7.00

1. + Irena Jasnocha 7 R+, Michał i Katarzyna Gądek

9.00

1. W int. żyjących i zmarłych członków OSP

03.03

 

1. W int. Marii i Stanisława z okazji 35 rocznicy ślubu z int. córek z Rodzinami

11.00

+ Cecylia 1 R+ i Leopold Koniuszy, Władysław i Anna Sowa z int. syna Zygmunta z Rodziną

Środa

17.00

1. + Jerzy Dzieciołowski, Józef, Maria Bardon i w czyśćcu cierpiących

04.05

 

2. + Marian Żaba

Czwartk

17.00

1. + Maria Szczepanik z okazji 30 dnia po śmierci z int. syna Antoniego z żoną i dziećmi

05.05

 

2. W int. Wiktorii z okazji chrztu św. z int. Rodziców chrzestnych

Piątek

7.00

1. + W int. pewnego małżeństwa z okazji rocznicy ślubu

06.05

17.00

2. + Haliny, Mariana, Heleny, Czesława, Grażyny, Zbigniewa i z Rodziny

Sobota

7.30

1. W int. Ojczyzny i pokoju na Ukrainie z int. AK

07.05

 

2. + Ryszard Szostek 1 R+

Niedziea

7.00

 

1.     W int. Stanisławy z okazji Imienin

08.05

9.00

1. + Cecylia 1 R+ i Leopold Koniuszy z int. syna Marka z Rodziną

 

 

2. + Stanisław Socha 18 R+ i z Rodzin Sochów i Musiałów z int. żony z Rodziną

 

11.00

W int. dzieci i Rodziców pierwszo-komunijnych

Poza parafią od dzisiaj trwają Msze Św. gregoriańskie za 1. + Jana Bartosika

 1. + Władysław Król - gr.                                                       3. + Stanisława (k) Potępa - gr.       
 

01.05 nie.

Od Rodziny Dębosz i Libront

Od Roberta i Marzeny Bednarz z dziećmi

 
 

02.05 po.

Od sąsiadów Korzeniowskich z Gromnika

Od Krzysztofa i Patrycji Jasnocha

 
 

03.05 wto.

Od Marka Korzeniowskiego z Rodziną z Gromnika

Od sąsiadów Anny i Pawła

 
 

04.05 śro.

Od Kazimierza Gucwy z Rodziną

Od Michała i Wiolety Jasnocha z dziećmi

 
 

05.05 czw.

Od Zakładu Pogrzebowego Jasica

Od sąsiadów Iwony i Dawida Rudnickich

 
 

06.05 pią.

Od Rodziny Gucwów

Od sąsiadów Krakowskich

 
 

07.05 sob.

Od Andrzeja Gniadka z żoną i dziećmi

Od Właściciela i Pracowników firmy Mel-Dróg

 
 

08.05 nie.

Od Wiesławy i Kazimierza Sochy

Od Właściciela i Pracowników firmy Mel-Dróg

 

W nowym numerze "Gościa Niedzielnego": Nabożeństwa majowe to skarb wiary i tradycji. Wojna jest sytuacją graniczną; Skrwawiony Donbas. W "Niedzieli" przeczytamy: Jak wygląda nasza pobożność maryjna?; Nie bójmy się Biblii; Wszystkie łzy wypłakane; Jak modlić się z dziećmi?

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. + Marii Ligas - jej duszę i wszystkich zmarłych na Ukrainie polećmy Bogu.

Na rozesłanie: Moi Drodzy. Niech kolejne dni Tygodnia Biblijnego będą czasem żarliwego wsłuchiwania się w Boży głos, który rozbrzmiewa w Piśmie świętym. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnie­nie poznawania Pisma św. i realizowania Jego nauczania w codziennym życiu.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i gościom z Ukrainy składamy serdeczne życzenia.

Odsłony: 297

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.