IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 08.05.2022

Moi Drodzy! Dzisiaj nasza Parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Dzisiaj także rozpoczyna 59 Tydzień Modlitw o Powołania. Pan Jezus nadal zachęca: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Prośmy codziennie Pana żniwa i Pasterza owczarni - Kościoła, o świętych kapłanów i o nowe powołania także z naszej Parafii do służby Bożej w Kościele.   Składka tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00, w czasie której dzieci klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej z Brzozowej i Policht w liczbie 11 przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci od jutra będą przeżywać tzw. Biały Tydzień.
  2. Jutro, przeniesiona z dzisiaj, Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji.
  3. W środę o godz. 17.00 Msza św. Nowenną do MBNP i nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do MBNP.
  4. W piątek od 16.00 okazja do spowiedzi dla klasy IV i Rodziny przed rocznicą I Komunii św.
  5. W sobotę Święto św. Macieja Apostoła. O godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo majowe.
  6. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00, w czasie której dzieci klasy IV będą przeżywać Rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy rodziców klasy IV.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać, Rodzicom klas III za piękny Ornat z wizerunkiem św. Mikołaja. Bóg zapłać członkiniom Róży P. Jadwigi Ozga z ofiarę 240 zł. na PDRW.

Intencje Mszy Świętych - 08.05 do  15.05.2022

Niedziea

1. W int. Stanisławy z okazji Imienin

1. + Cecylia 1 R+ i Leopold Koniuszy z int. syna Marka z Rodziną

2. + Stanisław Socha 18 R+ i z Rodzin Sochów i Musiałów z int. żony z Rodziną

W int. dzieci i Rodziców pierwszo-komunijnych

1. + Zbigniew Michalik 4 R+

2. W int. Parafian

1. O zdrowie

2. Za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Anna, Józef Nicpoń, Stanisława, Julian Nadolnik, Stanisława Czajka

2. W pewnych intencjach

1. W int. Parafian

2.+ Edward Gucwa 23 R+

1. + Zofia Kwiek z okazji Imienin

2. + Zofia, Zuzanna, Władysław Kwiek

1. + Zofia Ozga z okazji Imienin, Józef, Stanisław Ozga

2. + Wojciech Wardzała 7 R+

+ Zofia, Aleksander, Kazimierz i Helena

1. + Józefa (k) Potępa 10 R+z int. córki Janiny z Rodziną

2. + Zofia Falkowska z okazji Imienin z int. córek z Rodzinami

W int. dzieci kl. IV i Rodziców i chrzestnych

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za 1. + Jana Bartosika

1. + Władysław Król - gr.                                            3. + Stanisława (k) Potępa - gr.

08.05 nie.

15.05 nie.

Od Rodziny Stachoń z Berlina

Od Teresy i Wiesława Kowalskich z Rodziną

W nowym numerze Gościa Niedzielnego: Kolejna płyta Audio Biblia; Czy grozi nam głód?; Top prezenty komunijne to oczywiście smartfony (otrzymuje je 42 proc. dzieci, a potem 9 godz. Codziennie spędzają przed ekranem).

W Niedzieli, przeczytamy: Czy umiesz słuchać Boga?; Czy wiara chroni od lęku?; Nadal aktualna Fatima; Pierwsza spowiedź naszego dziecka.

W Diecezji na ok. 450 Parafii - nasza Parafia zdobyła II miejsce w Turnieju piłki nożnej LSO w Brzesku - lektorów starszych. Wielkie gratulacje i Bóg zapłać wspaniałym zawodnikom na czele z Rafałem Socha, Trenerowi i Opiekunowi P. Dyrektorowi Bolesławowi Buratowskiemu i wszystkim w ten turniej zaangażowanym. W meczu finałowym po zaciętej walce z Parafią Ujanowice nasza drużyna uległa dopiero po konkursie rzutów karnych. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i gościom z Ukrainy składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem:  Moi Drodzy. Wpatrując się w Dobrego Pasterza, odważnie podejmujmy nasze zada­nia i obowiązki. Pamiętajmy, aby prosić naszego Pasterza, Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni.