Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.05.2022

Moi Drodzy! Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. Wyzwaniem są słowa, które usłyszymy z ust Jezusa: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem”.

  1. Dzisiaj Prymaria o god. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00, w czasie której dzieci klasy IV będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii św.
  2. Jutro, w poniedziałek, Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. W ten dzień Imieniny obchodzi nasz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż - pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. W środę we wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo majowe. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
  4. W sobotę, Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. 6. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P. Krystynę i Karolinę Zygadło.

OGŁOSZENIE: Urząd Gminy Gromnik informuje, iż posiada jeszcze środki na utylizację opon rolniczych. Rolnicy, którzy do tej pory nie zgłosili chęci oddania opon proszeni są o zgłaszanie się do sołtysów, bądź do Urzędu Gminy Gromnik pok. Nr. 9 do dnia 20.05.2022r.

Wójt Gminy Gromnik przypomina, że każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć do dnia 30 czerwca 2022r. elektronicznie, przy użyciu podpisu elektronicznego bądź profilu zaufanego lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy.

 

Intencje Mszy Świętych - 15.05 do  22.05.2022

NIEDZIELA

15.05

7.00

+ Zofia, Aleksander, Kazimierz i Helena

 

9.00

1. + Józefa (k) Potępa 10 R+z int. córki Janiny z Rodziną

 

2. + Zofia Falkowska z okazji Imienin z int. córek z Rodzinami

 

11.00

W int. dzieci kl. IV i Rodziców i chrzestnych

Poniedziałek

17.00

1. + Maria Gniadek w 30 dzień po śmierci z int. syna Józefa

16.05

 

2. W int. Parafian

Wtorek

17.05

17.00

1. W int. Bartłomieja z okazji 18 rocznicy urodzin z int. kuzynki Weroniki

2. Dziękczynno błagalna w int. pewnej Rodziny

Środa

17.00

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

18.05

 

2. + Klementyna Gniadek, Zofia Wałowicz, Maria Wójcik, Zofia Język, Zofia Pachoł

Czwartek

17.00

1. W int. Parafian

19.05

 

2. W int. Dzieci Pierwszo-komunijnych i ich Rodziców z int. Dyrektora Szkoły

PIĄTEK

20.05

17.00

1. + Władysław Potępa i zmarli sąsiedzi

2. O szczęśliwe rozwiązanie

Sobota

7.30

1. + W int. członkiń Róży P. Jadwigi Ozga za żyjące i zmarłe

21.05

 

2. + Edward i Maria Potępa R+

NIEDZIELA

22.05

7.00

 

9.00

W int. Parafian

1 W int. Ewy z okazji 18 rocznicy urodzin

2. + Stefania, Józef i Adam Magiera

 

11.00

W int. Ks. Proboszcza z okazji 40 rocznicy Sakramentu Kapłaństwa

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za 1. + Jana Bartosika

  1. + Władysław Król - gr.   3. + Stanisława (k) Potępa - gr.     
 

15.05 nie.

Od Rodziny Stachoń z Berlina

Od Teresy i Wiesława Kowalskich z Rodziną

 
 

09.05 po.

Od Rodziny Kapałka z Chojnika

Od Weroniki Cieśla

 
 

10.05 wto.

Od Rodziny Kapałka z Mikołowa

Od Dawida i Anny Cieśla

 
 

11.05 śro.

Od Krystyny Socha z Rodziną

Od Romana Cieśli z Rodziną

 
 

12.05 czw.

Od Romana Sochy

Od Katarzyny i Krzysztofa Nowak

 
 

13.05 pią.

Od chrześnicy Teresy Król

Od Zofii Gucwa z Rodziną

 
 

14.05 sob.

Od Rodziny Królów z Kąśnej Dolnej

Od mieszkańców Policht

 
 

22.05 nie.

Od siostry Zofii z mężem

Od Mirosława i Marii Borowa z Rodziną

 

W nowym numerze Gościa Niedzielnego: Najmniejszy Świętym - Karol de Fucould; Muniek Staszczyk - Trzymam się Boga; Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. . W Niedzieli, przeczytamy: Prawdziwe intencje Franciszka; Religia internetowa; Karol de Fuco - brat wszystkich; Dbaj o zdrowie - alergia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

W piątek odbył się pogrzeb śp.+ Albina Gniadka, odeszła też do wieczności  + Aleksandra Wójcik z Faściszowej, której pogrzeb rozpocznie się we wtorek o godz. 13.30 Różańcem, a następnie Msza św. pogrzebowa. Za Ich dusze i tych, którzy zginęli na Ukrainie pomódlmy się.

Przed rozesłaniem: Bóg przyszedł do nas w sakramencie miłości, sakramencie Eucharystii. Niech Boże błogosławieństwo pozwoli nam odpowiedzieć bezinteresowną miłością tym, wśród których przebywamy w prozie codzienności.

Odsłony: 196

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.