V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.05.2022

Moi Drodzy! Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. Wyzwaniem są słowa, które usłyszymy z ust Jezusa: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem”.

1. Dzisiaj Prymaria o god. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00, w czasie której dzieci klasy IV będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii św.
  2. Jutro, w poniedziałek, Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. W ten dzień Imieniny obchodzi nasz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż - pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. W środę we wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo majowe. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
  4. W sobotę, Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. 6. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P. Krystynę i Karolinę Zygadło.

OGŁOSZENIE: Urząd Gminy Gromnik informuje, iż posiada jeszcze środki na utylizację opon rolniczych. Rolnicy, którzy do tej pory nie zgłosili chęci oddania opon proszeni są o zgłaszanie się do sołtysów, bądź do Urzędu Gminy Gromnik pok. Nr. 9 do dnia 20.05.2022r.

Wójt Gminy Gromnik przypomina, że każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć do dnia 30 czerwca 2022r. elektronicznie, przy użyciu podpisu elektronicznego bądź profilu zaufanego lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy.

Intencje Mszy Świętych - 15.05 do  22.05.2022

+ Zofia, Aleksander, Kazimierz i Helena

1. + Józefa (k) Potępa 10 R+z int. córki Janiny z Rodziną

2. + Zofia Falkowska z okazji Imienin z int. córek z Rodzinami

W int. dzieci kl. IV i Rodziców i chrzestnych

1. + Maria Gniadek w 30 dzień po śmierci z int. syna Józefa

2. W int. Parafian

1. W int. Bartłomieja z okazji 18 rocznicy urodzin z int. kuzynki Weroniki

2. Dziękczynno błagalna w int. pewnej Rodziny

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

2. + Klementyna Gniadek, Zofia Wałowicz, Maria Wójcik, Zofia Język, Zofia Pachoł

1. W int. Parafian

2. W int. Dzieci Pierwszo-komunijnych i ich Rodziców z int. Dyrektora Szkoły

1. + Władysław Potępa i zmarli sąsiedzi

2. O szczęśliwe rozwiązanie

1. + W int. członkiń Róży P. Jadwigi Ozga za żyjące i zmarłe

2. + Edward i Maria Potępa R+

W int. Parafian

1 W int. Ewy z okazji 18 rocznicy urodzin

2. + Stefania, Józef i Adam Magiera

W int. Ks. Proboszcza z okazji 40 rocznicy Sakramentu Kapłaństwa

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za 1. + Jana Bartosika

1. + Władysław Król - gr.   3. + Stanisława (k) Potępa - gr.

15.05 nie.

22.05 nie.

Od siostry Zofii z mężem

Od Mirosława i Marii Borowa z Rodziną

W nowym numerze Gościa Niedzielnego: Najmniejszy Świętym - Karol de Fucould; Muniek Staszczyk - Trzymam się Boga; Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. . W Niedzieli, przeczytamy: Prawdziwe intencje Franciszka; Religia internetowa; Karol de Fuco - brat wszystkich; Dbaj o zdrowie - alergia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

W piątek odbył się pogrzeb śp.+ Albina Gniadka, odeszła też do wieczności  + Aleksandra Wójcik z Faściszowej, której pogrzeb rozpocznie się we wtorek o godz. 13.30 Różańcem, a następnie Msza św. pogrzebowa. Za Ich dusze i tych, którzy zginęli na Ukrainie pomódlmy się.

Przed rozesłaniem: Bóg przyszedł do nas w sakramencie miłości, sakramencie Eucharystii. Niech Boże błogosławieństwo pozwoli nam odpowiedzieć bezinteresowną miłością tym, wśród których przebywamy w prozie codzienności.