VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - SYNODALNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 29.05.2022

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uobecnia dzień, w którym Jezus żegna się z uczniami i już więcej nie będzie się z nimi spotykał w sposób taki, jak dotychczas. Przeżywana dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest On sam. Znając więc drogę i cel, zatrzymajmy się na chwilę, aby sprawdzić, w jakim kierunku patrzą nasze oczy i ku czemu zwraca się nasze serce.  Dziś także kolejna Niedziela Synodalna pod hasłem: Parafia środowiskiem troski o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza składka to tzw. „składka inwestycyjna” - Bóg zapłać.

1. Dzisiaj, Msze św. będą o godz. 7.00; o godz. 9.00; oraz o godz. 11.00.
  2. W tym tygodniu trwa Nowenna do Ducha św.
  3. Jutro przypada 24 rocznica święceń kapłańskich naszego wikariusza ks. Edwarda. Składamy Mu serdeczne życzenia i pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Stefana Sochy z Policht; wprowadzenie, Różaniec św. i Msza św. pogrzebowa.
  4. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych.
  5. W środę, we wspomnienie św. Justyna, męczennika, w Dzień Dziecka o godz.17.00 Nowenna do Ducha św. i MBNP. i Msza św. W czerwcu na zakończenie Mszy św. modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, Msza św. o godz. 7.00 i o 17.00, Od godz. 16.00 prywatna Adoracja Pana Jezusa w monstrancji, następnie nabożeństwo pierwszo-piątkowe i misyjne, zmiana Żywych Dróg Krzyżowych. W czasie Mszy św. zbiórka ofiar na misje. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, zaś w pozostałe dni pół godziny przed nabożeństwami.
  8. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 7.00 Godzinki ku NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu i cząstka Różańca św. rozważanie tajemnicy różańcowej i Msza św. O godz. 14.00 dziewczynki, które chcą należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej będą miały spotkanie w kościele.
  9. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową Uroczystość Zesłania Ducha św. Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  10. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Bernadetę Wójcik i Wioletę Żabę.

Intencje Mszy Świętych - 29. 05 do  05. 06. 2022

+ Helena 11 R+ i Czesław Potępa

1. O zdrowie i bł. Boże dla Sabinki

2. W int. Parafian

W int. Lenki z okazji chrztu św.

1. W int. Ks. Edwarda z okazji 24 rocznicy święceń kapłańskich z int. Parafian

2. + Marian Żaba z okazji Imienin

1. + Stanisława (k) Wantuch, Józef i Jan Gaj

2. + Eugeniusz Falkowski 1 R+

1. + Edward Rzepka

2. Dziękczynno - błagalna

1. W int. uczestników pogrzebu + Aleksandry Wójcik

2. + Władysław Król z int. wnuczki Anety z Rodziną

1. + Władysław Król z int. córki Elżbiety z mężem

2. + Eugeniusz Falkowski z int. brata

1. + Marian Żaba

2. Władysław Król z int. syna Eugeniusza z żoną

W int. Parafian

1. + Łukasz Gniadek 5 R+

2. + Władysław Król z int. żony Krystyny

+ Teresa Myszor z int. córki Doroty

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za 1. + Jana Bartosika

1. + Władysław Król - gr. 3. + Stanisława (k) Potępa - gr.      4.  + Za Marię Szczepanik - greg.

29.05 nie.

05.06 nie.

Od Pracowników Restauracji Rynkowa

Od Rodziny Gajów z Gromnika

W Gościu Niedzielnym: Zaufanie do prawa; Szklany Dom - walka Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele; wiele ciekawych artykułów o Wniebowstąpieniu. W Niedzieli, przeczytamy: Różańcowe cuda; Jak się dogadać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP. Śp. Stefana Sochę z Policht  i tych, którzy zginęli na Ukrainie polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowości Brzozowa odbędzie się dnia 04.06.2022 r. (tj. sobota) w godz. 7.30-11.00. Miejsce odbioru odpadów - Plac przy Kościele; zaś w miejscowości Polichty odbędzie się dnia 11.06.2022 r. (tj. sobota) w godz. 7.30-11.00. Miejsce odbioru odpadów - Plac przy Domu Ludowym. Odbierane będą: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, elementy rozbiórkowe i remontowe, baterie i akumulatory, a także zużyte opony samochodowe OPRÓCZ DUŻYCH opon ciągnikowych kombajnowych. Odpady należy dostarczać wyłącznie w dniu i w godzinach wskazanych w ogłoszeniu. Odpady dostarczone przed lub po wskazanym terminie nie zostaną odebrane. Miejsce odbioru zostanie objęte monitoringiem na 48 godzin przed terminem odbioru.

Przed rozesłaniem: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?" Nie możemy tylko stać i wpatrywać się w niebo. Życie ucznia Chrystusa wymaga zaangażowania, aktywnej postawy. Niech Bo­że błogosławieństwo pomaga nam ciągle na nowo odkrywać i przypominać sobie, jakie jest nasze powołanie, i temu powołaniu dawać świadectwo w naszym codziennym życiu.