UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 05.06.2022

Moi Drodzy! Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA ŚW. W ten święty, dzień Pięćdziesiątnicy Paschalnej gromadzimy się na nasze wspólne dziękczynienie za dary Ducha Świętego. Niechaj uwielbiona będzie Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej - Duch Święty, sprawca naszej wiary i działający w sakramentach świę­tych. Prośmy o siedmiorakie dary Ducha: o dar mądro­ści, rozumu, rady, umiejętności, oraz męstwa, pobożności i bojaźni Bożej. Zapraszamy Was do szczerej modlitwy podczas tej Mszy Świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

1. W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha św. Msze św.: o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); o godz. 9.00 i o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Jutro, w poniedziałek, Drugi Dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św., - Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 17.00.
  3. We wtorek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika.
  4. W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W sobotę, we wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz.11.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W najbliższą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Jeżeli ktoś nie dopełnił tego obowiązku ma jeszcze tydzień czasu.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę  bardzo serdecznie prosimy: P. Agnieszka Kwiek i Małgorzatę Łabuz.
  9. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2250 zł. W gablocie i na stronie internetowej są umieszczone hasła do Ołtarzy na Boże Ciało, oraz osoby, które je przygotowują. Bóg zapłać. Hasła są do odebrania w zakrystii.
  10. Intencje Mszy Świętych - 05. 06 do  12. 06. 2022

W int. Parafian

1. + Łukasz Gniadek 5 R+

2. + Władysław Król z int. żony Krystyny

+ Teresa Myszor z int. córki Doroty

O szczęśliwą operację dla Bolesława

+ Józef Potępa z int. sąsiadów Mędrków i Zofii Język

W pewnych intencjach

1. + Aleksander 10 R+, Zofia, Kazimierz i Helena

2. + Józef Potępa z int. córki Małgorzaty z Rodziną

1. + Eugeniusz Wójcik 8 R+

2. + Maria Ciesielczyk 16 R+

1. + Tadeusz Język 9 R+, Zofia i Józef

2. + Teresa Myszor z int. wnuka Kamila z żoną

1. W int. ks. Piotra Żaby z okazji 22 rocznicy święceń kapłańskich z int. Parafian

2. W pewnej intencji

1. + Teresa Myszor z intencji członkiń stacji Żywych Dróg Krzyżowych

2.  + Teresa Myszor z int. Aleksandry Buchacz

+ Władysław Wiśniowski R+

1. + Teresa Myszor z int. córki Marty z mężem Adamem

2. W int. Parafian

W pewnej ważnej intencji

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za:

1. + Franciszek Pazgan - gr. 2. + Stanisława (k) Potępa - gr. 3. + Za Marię Szczepanik - gr.

Od Pracowników Restauracji Rynkowa

Od Zygadłów z Gorlic

Od Anny i Piotra Starzec z Rodziną

Od Rodziny Siwiec z Tarnowa

W Gościu Niedzielnym: kolejna już 11 płyta Biblii Audio; Co mówi Duch do Kościoła; Młodzi konsekrowani.

W Niedzieli, przeczytamy: Na Nią pierwszą zstąpił Duch Św.; Człowiek prezydenta w Watykanie; Ekipy Matki Bożej. Gazety po 8 zł.

Egzamin dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie 17.06 w piątek o godz. 15.30

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Śp. Stefana Sochę z Policht, którego pogrzeb odbył się w ubiegłym tygodniu  i tych, którzy zginęli na Ukrainie, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Na rozesłanie: Moi Drodzy. Za chwilę otrzymamy dar Bożego błogosławieństwa, które doda nam odwagi do mężnego wyznawania wiary w naszej codzienności. Świadomi, że Bóg uzdalnia nas do tego zadania mocą Ducha Świętego, idźmy głosić Ewangelię Pańską.