XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2022

Siostry i Bracia! W czasie każdej Eucharystii Chrystus obdarza nas darem pokoju. To jednak od nas zależy, czy ów dar przyjmiemy i zaniesiemy wszędzie tam, gdzie Bóg nas pośle. Celebrując wspólnie Eucharystię (oraz trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli, prośmy Boga, abyśmy byli zwiastunami pokoju, a nie podziałów. Prośmy także o dar pokoju dla krajów udręczonych przez wojnę – a szczególnie dla Ukrainy. Modląc się w tych intencjach zaufajmy naszej Pani Tuchowskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz. 11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W środę wspomnienie błogosławionej Matki Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych. O godz. 7.30. Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W czwartek, pierwszy miesiąca, tradycyjnie modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania.
  4. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  5. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy P: Iwona Gniadek i Małgorzata Żaba. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2050 zł.
  7. Dnia 22 LIPCA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA ZAKLICZYN w miejscowości ZAKLCZYN, Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w gablocie i w Ośrodku Zdrowia.

Modlitwa Powszechna

Do Boga, który dokonuje zadziwiających rzeczy wśród ludzi, zanieśmy nasze prośby:

1. Za Ojca św., Biskupów, Kapłanów, Diakonów, Zakonników, Siostry Zakonne i cały Lud wierny, aby w swym posłannictwie wychodzili do każdego człowieka z orędziem Chrystusowego pokoju.
  2. O świętość duchowieństwa i o nowe i powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  3. W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
  4. Aby rolnicy otrzymali obfite błogosławieństwo w pracy i obfite plony; zaś dzieci, młodzież i wszyscy wypoczywający, podczas wakacji w pełni odzyskali siły fizyczne, moralne i duchowe.
  5. Za wszystkich chorych (szczególnie Bolesława), rannych, poszkodowanych, starszych, niepełnosprawnych i uwikłanych w nałogi.
  6. Za św. pamięci …, i tych, którzy zginęli na Ukrainie, oraz wszystkich wiernych zmarłych, aby osiągnęli wieczne szczęście w niebie.
  7. Za nas samych, abyśmy stawali się narzędziami pokoju dla tych, którzy przez smutek utracili nadzieję na lepsze jutro.

Zadziwiające są Twe dzieła, Panie, który nie opuszczasz swoich dzieci. Niech cała ziemia chwali Cię teraz i na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 03. 07. do  10. 07. 2022

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 40 rocznicy  ślubu z int. dzieci

2. + Franciszek 22 R+, Antoni, Helena i Bronisława (k) Cieśla

+ Katarzyna Fior 18 R+, syna Juliana z int. córki z Rodziną

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za:

+ Franciszek Pazgan - gr.                                2.   + Za Barbarę Potępa - gr.

03.7 nie

Od syna Artura z Rodziną

Od kuzynki Oli z mężem i dziećmi

04.07 po

Od Danuty Pazgan z Eweliną i Adrianem

Od Jolanty Sowa z Rodziną

05.07 wt

Od Marii Oleksyk

Od Romana Cieśli i Krzysztofa Wójcika

06.07 śr

Od kuzynki Marty z Rodziną

07.07 cz

Od Jolanty Włudyka

08.07 pi

Od brata Marka z Rodziną

09.07 so

Od kuzyna Adama z Rodziną

10.07 ni

Od Kingi i Leszka Janik z Rodziną

W „Gościu Niedzielnym": Co zrobić, gdy pojawią się wątpliwości w wierze; Szedłem wprost do piekła; Kardynał oskarża Cyryla o herezję.

W „Niedzieli”: Dokąd po duchowe wytchnienie?; Jeszcze o Domu Opieki w Jordanowie; Wakacje na rowerze.

Śp. + Leszka Mrozika, którego pogrzeb odbył się w czwartek, a także tych, którzy zginęli na Ukrainę, polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Przed rozesłaniem: Choć drogi do Boga są różne, to wspólnym ich mianownikiem powinna być miłość. Niech Boże błogosławieństwo płynące z tej Najświętszej Ofiary umacnia nas w praktykowaniu miłości na drodze naszego powołania, czyli na drodze do wiecznego szczęścia, do zjednoczenia z Miłością.