XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.09.2022

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca września, aby przebywając  w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. U początku nowego roku szkolne­go i katechetycznego, otwórzmy serca na dar Bożego Słowa i moc Jego Pokarmu.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast),  Wotywa o godz. 9.00  i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W czwartek czcimy główną patronkę naszej Diecezji - Odpust w Diecezji - Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy Jej Narodzenia - to także Święto Matki Bożej Siewnej, dlatego przynosimy do kościoła ziarno siewne, aby prosić Boga o dar dobrej pogody i obfite przyszłoroczne plony. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz.17.00. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. Zapraszam chłopców już służących jako ministranci, a jeszcze nie przyjętych uroczyście do LSO na próbę przed przyjęciem w najbliższy piątek do kościoła o godz. 16.00. Zapraszam także dziewczynki na próbę przed przyjęciem do DSM w najbliższą sobotę na godz. 10.00 do kościoła. Uroczyste przyjęcie chłopców na ministrantów, a także dziewczynek do DSM odbędzie się na Sumie o godz. 11.00. w następną niedzielę 11.09.2022r.
  6. W następną niedzielę rozpoczęcie XII Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie proszą o wsparcie w zakupie sztandaru Szkoły z wizerunkiem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ta zbiórka odbędzie się w następną niedzielę po każdej Mszy św. do puszek. W dowód wdzięczności będzie ciasto do kawy niedzielnej. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  8. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2350 zł.
  9. Do sprzątania kościoła na niedzielę, serdecznie prosimy, P: Ewę Smagacz i Agatę Osysko.

Do Boga, który jest dla nas ucieczką i który swą łaską wspiera pracę rąk naszych, zanieśmy  prośby:

1. Za Kościół święty, aby umacniał uczniów Chrystusa w wiernym kroczeniu drogą Ewangelii.
  2. Za kierujących państwami, aby umożliwiali rodzicom kształtowanie swoich dzieci zgodnie z własnym sumieniem i wyznaniem.
  3. Za dzieci i młodzież, aby rozpoczęty rok szkolny i katechetyczny przyniósł w ich życiu wzrost wiedzy, mądrości i przyjaźni z Chrystusem.
  4. Za rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby w trudzie kształtowania młodego pokolenia towarzyszyła im nadprzyrodzona łaska.
  5. Aby chorzy, szczególnie (Bolesław, Antoni, Regina, ks. Proboszcz), niepełnosprawni, otrzymali potrzebne łaski i siły od Boga, a od ludzi, dar dobroci serca.
  6. Za zmarłych (wśród nich za N.), aby ich przynależność do Chrystusa na ziemi zaowocowała królowaniem z Nim w niebie.
  7. Za nas samych, abyśmy byli gotowi porzucić wszystko to, co nie pozwala nam pójść w pełni z Chrystusem.

Wszechmogący Boże, naucz nas swoich ustaw i udziel łask potrzebnych do kroczenia Twoimi drogami. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 04. 09 do 11. 09. 2022

+ Marian Żaba

1. + Kazimierz Wróbel 2 R+, Stanisława, Władysław Gniadek, Joachim Sladek i Andrzej Job

2. + Zuzanna Kwiek 10 R+ i zmarli z Rodziny

Od Rodziny Migdałów

06.09 wt

Od Henryka i Małgorzaty Migdał

W „Gościu Niedzielnym": Kopciuszek wśród papieży; Spotkać Boga w szkole; Kościół bez więzi przypomina cmentarz.

W „Niedzieli”: Czy Pan Jezus poszedłby do szkoły?; Edukacja do poprawki; Odwaga bycia katolikiem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji i poleca się na przyszłość.

Ojciec św. dał na miesiąc wrzesień następującą intencję modlitewną: „Módlmy się, aby kara śmierci, która narusza nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w prawodawstwach wszystkich krajów świata”.

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Stanisława Włudykę, którego pogrzeb odbył się wczoraj.

Przed rozesłaniem: Wiele decyzji w życiu jest bolesnych. Mimo wszystko trzeba je podjąć. Decyzja o wiernym kroczeniu za Chrystusem również może być bolesna, zwłaszcza na początku, bo wymaga porzucenia czegoś lub kogoś. Ale warto ją podjąć, gdyż jej owoce będą błogosławione.