XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - RC - 18.09.2022 56 ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

Dzisiaj przeżywamy wraz z całym Kościołem 56. Świato­wy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: pod hasłem: „Słuchanie uchem serca”. Niech ten Dzień będzie dla każdego okazją do rachunku sumienia, do postawienia sobie pytania o to jak korzystamy z prasy, radia telewizji, telefonu komórkowego i Internetu! Czy wspomagamy katolickie środki masowego przekazu, szczególnie (TV TRWAM i RADIO MARYJA?...). Rodzice niech postawią sobie pytanie czy wychowują swoje dzieci i młodzież słowem i przykładem do roztropnego korzystania ze wszystkich środków przekazu informacji?.

1. W dzisiejszą niedzielę, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy męczenników.
  3. W środę Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O g. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W piątek wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę, Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość, o godz. 7.00 Prymaria; Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Radio Maryja i TV Trwam.
  7. Ogłoszenie Pana sołtysa Brzozowej: 25 września 2022r. (tj. następna niedziela) o godz. 12.00 w Domu Ludowym w Brzozowej odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego. Proszę mieszkańców o przybycie.
  8. Organizatorzy zbiórki środków na zakup sztandaru dla Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brzozowej serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli finansowo i rzeczowo to przedsięwzięcie. Zebrano kwotę: 3662 złote. Jeszcze raz wielkie dzięki. Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brzozowej zwracają się z prośbą do wszystkich chętnych o ufundowanie pamiątkowego gwoździa do szkolnego sztandaru. Zainteresowani proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły tel. 14 6516099 lub osobiście w godzinach dopołudniowych. Do produkcji gwoździa trzeba podać imię i nazwisko, można wygrawerować nazwę pełnionej funkcji społecznej lub zawodowej. Czas zgłaszania: od 19 - 23 września 2022 roku. Później będą trudności z wykonaniem gwoździa.
  9. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy P: Elżbietę Klimczak i Annę Gniadek.

Dziękując Bogu za dar środków społecznego przekazu, prośmy dla każdego z nas o mądre i godne korzystanie z tych dobrodziejstw:

1. Niech Ojciec Święty Franciszek, nasi biskupi i kapłani głoszą Ewangelię Chrystusa wszystkim spragnionym słów prawdy i życia.
  2. Niech twórcy i pracownicy środków społecznego przekazu wykorzystują otrzymane od Boga środki i talenty do pro­mocji wartości chrześcijańskich.
  3. Niech wszyscy, którzy korzystają z mediów, kierują się w swoich wyborach mądrością i roztropnością.
  4. O świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  5. Za wszystkich chorych i niepełnosprawnych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  6. W int. wszystkich solenizantek i solenizantów dnia dzisiejszego, szczególnie naszego ks. Proboszcza.
  7. Za świętej pamięci…., oraz za wszystkich zmarłych duchownych i świeckich, aby przebywali z Bogiem na wieki.
  8. Za nas samych, abyśmy wspierali modlitewnie i materialnie katolickie media i mądrze i roztropnie korzystali z nich, dla własnego duchowego dobra, dla dobra rodzin i wspólnot, w których żyjemy.

Wszechmogący Boże, dodawaj nam sił i duchowych mocy, abyśmy korzystając ze środków masowego przekazu, mogli się spotykać z Tobą i drugim człowiekiem. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 18. 09 do 25. 09. 2022

NIEDZIEL

W int. Ks. Proboszcza z okazji Imienin z int. Parafian

1. W int. Jadwigi z okazji 40 rocznicy urodzin z int. męża i dzieci

2. W int. członków Róży P. Antoniego Bartosika z podziękowaniem za łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla żywych, a dla zmarłych o niebo

+ Kazimierz Cieśla z int. wnuczki Katarzyny z Rodziną

PONIEDZ

1. O zgodę w Rodzinie

2. W int. Parafian

1. + Zofia Sokół 13 R+

2. W int. Parafian

1. Dziękczynno-błagalna za dar kapłaństwa ks. Proboszcza z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie z okazji Imienin z int. Margaretek

2. + Eryk

Czwarte

1. + Kazimiera Gniadek z int. dzieci

2. + Anna Jędrzejowska z int. syna Zbigninewa z żoną

1. + Anna Jędrzejowska z int. wnuka Grzegorza z Iwoną + Łukasz Gniadek z int. Rodzeństwa

2. + Łukasz Gniadek z int. Rodzeństwa

1. + Stanisława (k) Śliwa z okazji urodzin z int. córki

2. + Anna Jędrzejowska z int. sąsiadów Kapustów

NIEDZIEL

Dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie dla Leszka i Karoliny Gzyl i dzieci: Weroniki, Dominiki i Leona w 13 rocznicę ślubu

1. W int. Dawidka z okazji 5 rocznicy urodzin

2. + Czesław Żaba z int. Jolanty i Tadeusza

+ Stanisława (k) 32 R+, Jan 8 R+ i Ignacy 5 R+ Cieśla

W „Gościu Niedzielnym": kolejna płyta z Biblią Audio; Na co chorują media?; Pokój to nie spokój.

W „Niedzieli”: Jak ateistka spotkała Boga?; Ciche odejścia z Kościoła; Media z misją.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji, szczególnie za dzisiejszą ofiarę Mszy św., za wszelkie życzenia i pamięć.

Przed rozesłaniem: W dzisiejszej ewangelii słyszeliśmy słowa Jezusa: „Nie może­cie służyć Bogu i Mamonie". Stanowią one dla nas przestrogę, abyśmy uczęszczając do kościoła, na co dzień byli ludźmi uczciwymi; abyśmy mówiąc Bogu, że Go kochamy, kochali równocześnie drugiego człowieka, świadcząc posługę miłości, która przejawiać się będzie w konkretnych czynach względem potrzebujących. Niech Pan obficie nam błogosławi także na mądre korzystanie ze Środków Społecznego Przekazu.