XXVI Niedziela Zwykła R C. 25.09.2022

Moi Drodzy! Liturgia dwudziestej szóstej niedzieli zwykłej zaprasza nas do tego, abyśmy zastanowili się nad płynącą z dzisiejszej ewange­lii nauką, iż dzielenie się z ubogimi pomnaża nasze dobra du­chowe. Pośród nas staje dziś Chrystus, który głosi przypowieść o bogaczu i Łazarzu. Chciejmy w świetle tej nauki Mistrza spojrzeć na samych siebie i prosić Go, by umocnił w nas to, co dobre. Dzisiaj także kolejna Niedziela Synodalna poświęcona roli Rady Parafialnej, w związku z kończącą się pięcioletnią kadencją i nowymi wyborami do jej gremium. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św.: o godz. 7.00 Prymaria, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Radio Maryja i TV Trwam.
  2. We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  3. W środę we wspomnienie Św. Wacława, męczennika. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Zbierzmy się wcześniej (godz.16.45) w celu odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.
  4. W czwartek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. W piątek wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  6. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca we wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła - rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. O godz. 7.00 Godzinki ku NMP; Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; rozważanie różańcowe i Msza św. Bardzo serdecznie prosimy o włączenie się wszystkich w odmawianie Różańca: w poniedziałki dzieci klasy czwartej; we wtorki - klasa piąta; w środy klasa szósta; w czwartki klasa siódma; w piątki klasa ósma; zaś w soboty i niedziele grupy parafialne.
  7. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną ze zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 7.30 Prymaria, po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast; Suma o godz. 11.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn; zaś o godz. 15.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. W naszej diecezji w pierwszą niedzielę października odbywa się tradycyjna akcja „Chleb za chleb”.
  8. Bardzo serdecznie prosimy o zebranie zboża na nasze WSD w Tarnowie.
  9. Do sprzątania kościoła i wokół niego (wyczyścić kostkę brukową, wygrabić liście) na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P: Irmina Majewska, Józef Gniadek, Paweł Duda, Stanisław Potępa i Beata Barnaś.
  10. Jak słyszeliśmy w Komunikacie Synodalnym, Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż ustalił na dzień 23 października 2022 r. wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej. Bardzo prosimy o składanie do skrzynki do której składamy pieniądze za gazety do dnia 13 października kartek z imieniem i nazwiskiem kandydata, najlepiej ze swojego rejonu kolędowego.

Bogu, który w swojej Opatrzności prowadzi świat i człowieka do szczęścia wiecznego, przedstawiajmy nasze troski:

1. O potrzebne siły i mocną wiarę dla papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i diakonów.
  2. O prawdziwe zatroskanie o dobro naszej Ojczyzny dla rządzących nią.
  3. O prawdziwy pokój i zgodę między narodami na całym świecie.
  4. O świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonnymi i misyjnymi.
  5. O wytrwałość i niezłomną wiarę dla pracujących w domach opieki, hospicjach i szpitalach.
  6. O łaskę życia wiecznego dla tych, którzy odeszli już z tego świata (szczególnie dla polecanych w tej Eucharystii N.), oraz dla tych, którzy za życia wyświadczyli nam jakiekolwiek dobro.
  7. O serca i oczy otwarte na potrzeby bliźnich dla nas, uczestniczących w tej Eucharystii.

Boże Ojcze, wierzymy, że losy świata leżą w Twoich rękach. Udziel nam swojej łaski i spełnij prośby, które z ufnością do Ciebie zanosimy. Tobie cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 25. 09 do 02.10. 2022

NIEDZIEL

Dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie dla Leszka i Karoliny Gzyl i dzieci: Weroniki, Dominiki i Leona w 13 rocznicę ślubu

1. W int. Dawidka z okazji 5 rocznicy urodzin

+ Adolf Legutko, Jego Rodzice i Siostry

1. W int. ks. Proboszcza z okazji Imienin i urodzin z int. Józefy z Policht

2. W int. Parafian

W int. Nikodema i Konrada z okazji urodzin z int. dziadków

Poza parafią  od jutra Msze Św. pogrzebowe za:

1. + Franciszek Pazgan A od 1.10 rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za + Stefana Sochę

26.09 po

Od Anny i Sławomira Mikołajczyk z Borowej

27.09 wt

Od Piotra Cieśli, Gabryjeli z córką

28.09 śr

Od chrześnika Grzegorza Pazgan z żoną i dziećmi

29.09 cz

Od Ani Pazgan z Jackiem i Nikolą

30.09 pi

Od Przemysława Pazgan z żoną

1.10 so

Od Moniki Więcek z Rodziną

Od Małgorzaty i Marka Święs

02.10 ni

Od Wojciecha i Anny Stojowskich

Od Karoliny i Dawida Grygiel z Rodziną

W „Gościu Niedzielnym": dodatek Armia Krajowa - wartości aktualne; Najważniejsza misja; Bezpieczne suplementy?

W „Niedzieli”: Kim są Anioły?; Anglikanie i Katolicy - trudna przeszłość; Naucz się rozmawiać z nastolatkiem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem : Wysłuchaliśmy Bożego słowa i przyjęliśmy Ciało Chrystusa. Teraz wracacie do waszych domów. Rozglądajcie się dokoła. Może znajdziecie w najbliższych dniach wielu Łazarzy czekających na waszą troskę. Siłą do niesienia tych trosk niech będzie ta Eucharystia, w której uczestniczyliśmy i Boże błogosławieństwo, którego teraz chcę udzielić.