IV NIEDZIELA ZWYKŁA - R B. 28. 01. 2018

Moi Drodzy! Na Mszę św. przychodzimy nie tylko z poczucia obowiązku, ale oczekujemy od niej, że umocni i podniesie nas duchowo. Chcemy doświadczyć czegoś, co pomoże nam lepiej przeżywać naszą codzienność. Chcemy doświadczyć Bożej bliskości i pomocy Jego łaski. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną, w naszej refleksji zatrzymamy się nad duchowością naszej diecezji i naszą osobistą. Obyśmy dzięki wytrwałej modlitwie i słuchaniu słowa Bożego potrafili zrozumieć, że Bóg poprzez posługę Kościoła pragnie nam okazać swoją moc i siłę. Jezus nadal, jak przed wiekami w synagodze w Kafarnaum, głosi słowo Boga i uzdrawia. Będzie to czynił także dzisiaj w czasie tej Mszy św. i rozpoczynającego się 40 godzinnego nabożeństwa. Bóg zapłać za ofiarę na ubezpieczenie… Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca tzw. Składka inwestycyjna.

1. W dzisiejszą niedzielę, ósmą synodalną, rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się już Okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało przez 3 kolejne niedziele, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma zakończona adoracją wspólną. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej).
  2. W środę, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 16.00. Od godz. 15.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca lutego. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich chętnych.
  3. W czwartek, pierwszy miesiąca, rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających. Tradycyjnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.
  4. W piątek, pierwszy miesiąca, przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - 22 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 16.00 - a potem nabożeństwo pierwszo - piątkowo - misyjne, zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci należących do PDMD, zmiana stacji Żywej Drogi Krzyżowej; będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla wszystkich klas gimnazjalnych, kl. VI i VII, a klasy III Gimnazjum wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania, który będzie udzielony w Zakliczynie  06 marca 2018 r. (we wtorek) przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Okazja do Spowiedzi św. też od godz. 15.00 dla wszystkich starszych, chorych, dzieci i młodzieży. Składka przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także 43 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po ostatniej Mszy św. bardzo serdecznie proszę o rozebranie szopki  i choinek przy pomocy dyżurnych.
  5. W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie Św. Błażeja, bpa i męcz. o godz. 7.00 Godzinki do NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie cząstki Różańca św. i Msza św. Po Mszy św. błogosławieństwo świec i gardła (owoców) ku czci św. Błażeja.
  6. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną - dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa: Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), a następnie prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem a następnie Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  7. Do sprzątania kościoła (rozebranie szopki i choinek) na Matkę Bożą Gromniczną serdecznie proszę, P: Marię Socha i Barbarę Oleksyk, zaś na niedzielę P. Danutę Pazgan i Bogumiłę Gniadek.

Msze św. od 28. 01 do 04. 02. 2018 r.

Nie.   7.00  + Bronisława, Józefy, Wojciecha Gniadek

9.00  Podziękowanie za szczęśliwie przeżyty rok z prośbą o dalsze bł. Boże w Nowym

Roku, opiekę NMP i zdrowie członków Róży P. Jana Bartosika

11.00  + Emilii Socha  2 R+

Pon.  7.00  + Stanisława Klimczaka 3 R+

+  Marii Budzyńskiej z int. Eugeniusza Falkowskiego (Ks. Piotr

+ Marii Budzyńskiej z int. Józefa Falkowskiego z Rodziną (ks. Zbigniew)

+ Marii Budzyńskiej z int. Swatów Falkowskich (O. Ryszard)

Wto.  7.00  + Adolfa Ferenca 21 R+

+ Marii Budzyńskiej z int. Z int. koleżanek z pracy córki Ireny (O. Ryszard)

Śro. 16.00  + zmarłych z Rodziny Jamków i Piątków

W int. Parafian (ks. Zbigniew)

+  Marii Budzyńskiej z int.  Rodziny Sochów (O. Ryszard)

Czw. 7.00  + Ignacego Wróbla z okazji Imienin, Stanisława Knapika, Anny Mrzygłód, Heleny Kot

i Ryszarda Knapika

+  Marii Budzyńskiej z int. Marii Opiła z Rodziną (O. Ryszard)

Pią.  7.00   W int. Marii z okazji Imienin

9.00  + Wojciecha Harafa R+, Marii i Jana Gniadek

16.00  + Marii Cieśla 11 R+

+ Marii Budzyńskiej z int. Kolegów z pracy syna Pawła (ks. Zbigniew)

+  Marii Budzyńskiej z int. Rodziny Szczepaników (O. Ryszard)

Sob.  7.30 + Ryszarda Gniadka 17 R+

Nie.   7.00 + Ignacego Potępy 18 R+

9.00  + Franciszka, Marii i Czesława Gniadek

11.00  + Romana Wójcika 3 R+ z int. żony i dzieci z Rodzinami

Do wtorku trwają  Msze św. gregoriańskie za śp. Ignacego Wróbla.

Dzisiaj w TV Trwam o godz. 17.00 piękny film o bł. Karolinie Kózkównie: „Zerwany Kłos”.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie i rozbudowę naszego WSD w Tarnowie.