III NIEDZIELA ADWENTU - 11.12.2022

Przeżywana dzisiaj trzecia niedziela Adwentu nosi w tradycji Kościoła nazwę „Gaudete". Jest niedzielą radości. Najważniej­szym powodem tej radości jest bliskość Pana, o czym przypo­mina nam święta liturgia. By nasza radość nie była tylko przelotnym uczuciem, ale stałym składnikiem życia, trzeba nam powrócić do Boga, szczególnie przez Adwentowy Parafialny Sakrament Pokuty który jest źródłem radości, a z którego możemy skorzystać już 20 grudnia w następny wtorek. Na ołtarzu Pana złóżmy wszystkie intencje, które nas przy Chrystusie gromadzą. W chwili ciszy pomyślmy, co pragniemy dziś Bogu ofiarować, o co pragniemy Go prosić, za co uwielbiać i za co przepraszać?

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00.
  2. We wtorek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Wspominając rocznicę stanu wojennego modlić się będziemy za jego ofiary i Ojczyznę.
  3. W środę, we wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła o godz. 16.00 Msza św. Roratnia i Nowenna do MBNP.
  4. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
  5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. Roratnia połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus.
  6. W następną niedzielę, czwartą Adwentu, Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P: Grażynę Sosfę i P. Marię Gniadek.

Do Boga, z całą wspólnotą Kościoła, zanieśmy wspólne prośby:

1. Módlmy się o autentyczną radość z pełnionej posługi dla pasterzy Kościoła.
  2. O promieniującą radość z wypełnienia swojego powołania dla wszystkich chrześcijan, szczególnie na Ukrainie.
  3. O odnowienie radości dla tych, którzy doświadczają różnego rodzaju smutku.
  4. O szczerą skruchę i radość odpuszczenia win dla tych, którzy przystąpią do sakramentu pokuty w najbliższym czasie.
  5. O świętość duchowieństwa, nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  6. Za chorych, oraz niepełnosprawnych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  7. Módlmy się o radość wieczną w niebie dla zmarłych (szczególnie dla N.).
  8. Módlmy się dla nas o szczerą radość z obecności we wspólnocie Kościoła.

Bądź z nami, Panie, i wysłuchaj naszego wołania, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 11.12. - 18.12. 2022
Niedziela11.12  7.00 + Bronisława, Józef, Jan, Genowefa Gaj
9.00 1. + Alfred Perz 1 R+2. + Julian Zaborski R+ z int. córki i syna
11.00 + Anna, Bolesław, Marian, Eugeniusz Dorota i Władysław Potępa
Poniedziałek12.12 7.00 1. + Helena 3R+, Ludwik Łabuz2. + Stanisław Małek z int. wnuczki Wiolety z Rodziną
Wtorek13.12 7.00 1. + Ignacy Potępa i Teresa Rodzik2. + Maria, Władysław Budzyński, Teresa Rojek
Środa14.12 16.00 1. + Józef, Genowefa Wójcik2. + Aleksandra Korzeniowska z int. córki Bogusławy z mężem
Czwartek15.12 7.00  1. + Józef, Anna Nicpoń, Julian, Stanisława Nadolnik, Stanisława Czajka2.  + Aleksandra Korzeniowska z int. wnuczki Justyny
Piątek16.12 7.00  1. + Leszek Działek2. + Aleksandra Korzeniowska z int. wnuczki Klaudii z Rodziną
Sobota17.12 7.30 1. W int. Stanisławy z okazji 92 rocznicy urodzin z int. dzieci, wnuków i prawnuków2. + Rozalia Zięcina z int. wnuków i prawnuków
Niedziela18.12 7.00 + Stanisława Rzepka 26 R+, Edward od syna Grzegorza
  9.00 1. W int. Sabinki z okazji 40 rocznicy urodzin2. + Klementyna Drogoś 22 R+ i Jan Manijak
  11.00 + Franciszek Pazgan 1 R+
  1. + Jan Bartosik - greg. 2. + Helena Kościńska Msze św. pogrzeb. 3. + Aleksandrę Korzeniowską greg.
11.12. Ni.  Od Róży Jana Bartosika Od chrześnika Mariusza z Rodziną Od Marii Kloc z Rodziną
12.12. po.       Od Zofii i Bolesława Buratowskich Od Grzegorza Zięciny z Rodziną Od  Zbigniewa Korzeniowskiego
13.12. wt. Od Florentyny i Tadeusza Buratowskich Od Agaty i Grzegorza Libront Od Bogumiły i Mariana Socha z Rodziną
14.12. śr. Od szwagierki Zofii z Rodziną Od  Rodziny Zofii i Franciszka Libront
15.12 cz. Od Marty i Andrzeja Koniuszy Od Rodziny Krawczyk i Kiełbasów
16.12. pi. Od Haliny i Józefa Deś Od Rodziny Florków i Zapartów
17.12. so. Od Pauliny i Jacka Deś z Rodziną Od  Zofii Zięcina z Jastrzębi
18.12. Ni.  Od Anny i Ryszarda Bartosik Od Kazimiery Wantuch i Grzegorza Potępy

W „Gościu Niedzielnym: O zdecydowanych działaniach Kard. Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii;  Stan wojenny - siła kłamstwa.

W „Niedzieli: Katolik w państwie; Jak obronić wartości; Naśladować, ale kogo i jak?

Jest także czasopismo Chit, dobrze nam znane w kwocie 3 zł. gdzie między innymi o istocie pierwszych czwartków, piątków, sobót i mocy Mszy św. gregoriańskich.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

W piątek odbył się pogrzeb + Jana Kapałki - polećmy Go w naszej modlitwie.

Przed rozesłaniem: Chrystus pragnie być Bogiem nam bliskim. Pragnie, byśmy mogli Go poznawać. To poznanie dokonuje się w sposób szczególny podczas Eucharystii, ale także i na każdej codzien­nej modlitwie. Niech Chrystusowe błogosławieństwo umocni nas w trwaniu na poznawaniu Boga w modlitwie.