ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) - 08.01.2023

Przeżywamy Uroczystość Chrztu Pańskiego. Wspominamy dziś również nasz własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Trzech Osób Bożych, i do Kościoła Chrystusowego. Podczas tej Mszy św. podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Pole­cajmy naszych rodziców, chrzestnych, kapłana, który nas ochrzcił - niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nie­ba. Niech obrzęd pokropienia wodą święconą przypomni nam moment chrztu św., a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz. A my w tym czasie śpiewamy: „Chwała na wysokości Bogu…”.

1. W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą w następujący porządku: Prymaria będzie o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Chociaż kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.

2. W środę o godz.7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

3. W następną niedzielę w całym świecie chrześcijańskim rozpoczyna się Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

4. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, naszym drogim chorym Parafianom (P. Janowi i Marlence), a także na Fundację Nasza Przyszłość. Numery KRS znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej oraz na specjalnej ulotce).

5. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy: P. Korzeniowska Beata i P. Bogusława Kruczek.

Jako jedna rodzina dzieci Bożych módlmy się z Jezusem, w Du­chu Świętym do naszego Ojca w niebie:

1. Módlmy się za papieża, biskupów, kapłanów, aby swoim przykładem pociągali wiernych do kroczenia drogą świę­tości.

2. Za rządzących państwami, aby zostali natchnieni pragnieniem wprowadzania pokoju i ładu na świecie.

3. Za wszystkich ochrzczonych, rodziców i chrzestnych, aby ich serca były zdolne czerpać ze zdrojów miłosierdzia.

4. Za niewierzących, aby zostali obdarzeni łaską wiary i odkryli światło prawdy.

5. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.

6. Za wszystkich chorych, oraz niepełnosprawnych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.

7. Za świętej pamięci…., zmarłego papieża seniora Benedykta XVI, oraz naszych bliskich zmarłych, aby radowali się ogląda­niem Boga w niebie.

8. Módlmy się za nas samych, abyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii dostąpili udziału w uczcie niebieskiej.

Boże, Ojcze, wysłuchaj naszych modlitw i przybądź nam z po­mocą. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Intencje Mszy Świętych - 08.01. 2023 - 15.01. 2023

+ Mateusz Dębosz 13 R+ z int. siostry Weroniki

1. + Józef Kras, Bogumiła i zmarli z Rodziny

2. W int. Parafian

+ Jan, Joanna Słowińska, Stanisław, Jadwiga Osada

1. + Barbara, Franciszek Knapik i ich synów od wnuczki Anny Knapik

2. O zdrowie i bł. Boże dla Stanisława

1. + Katarzyna i Władysław Potępa

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Józef Gucwa z int. Barbary Żaba

2. + Genowefa Cetera - Kuźnia

1. + Marian Maniak 1 R+ z int. siostry

2. + Joanna Potępa i zmarłych z Rodzin

1. + Maria Wypasek R+ i Józef

2. W pewnej intencji

1. + Sowa Władysław 13 R+

2. W pewnej intencji

+ Antoni Pawlik 7 R+ z int. córki z Rodziną

1. + Bronisław Skałoń 17 R+

2. W int. Parafian

Podziękowanie  za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie dla Marcela Zygadło

Trwają Msze św. gregoriańskie za + Marię Szczepanik i + Natalię Gniadek.

W Gościu Niedzielnym: specjalny dodatek poświęcony + Benedyktowi XVI; relacje z Orszaku Trzech Króli.

W „Niedzieli:  Najmocniejszym i ostatnim słowem Papieża Benedykta jest jego 10 lat milczenia!; Testament duchowy Benedykta XVI.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Nowonarodzonego Jezusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Za chwilę zostaniemy posłani, by w naszej codzienności świadczyć o tym, że od chwili chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga. Niech w tym zadaniu umacnia nas Boże błogosławieństwo!

Porządek Wizytacji kolędowej: (od 10 do 14. 01. 2023)

Wtorek od godz. 8.30 -  od P. Wójcik Wiesław do P. Szczepanik Stanisław

Środa od godz. 13.30 -  od P. Jana Wójcika do P. Ewy Szczepanek