III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023

Moi Drodzy! Trwamy w Ty­godniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości, przeżywamy czwartą Niedzielę Słowa Bożego i Dzień Dziadka. Nie usta­wajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach. Szczególną modlitwą ogarniamy nasze babcie i dziadków, żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności.

W dzisiejszą niedzielę, jak to było zapowiadane, składka jest przeznaczona na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Dzień Dziadka: Prymaria o godz.7.00, o godz. 9.00 Wotywa zaś o godz. 11.00 Suma.
  2. We wtorek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W środę święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Jest to zarazem Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
  5. W piątek wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa. Jest to zarazem Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu.
  6. W sobotę wsp. Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę: Prymaria o godz.7.00; o godz. 9.00 Wotywa; zaś o godz. 11.00 Suma. W następną niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  8. Do sprzątania kościoła serdecznie proszę na niedzielę: P. Jadwiga Mól i Józefa Martyna

.

Przez Chrystusa - Głowę Mistycznego Ciała, które stanowimy - zanieśmy do Ojca nasze pokorne prośby:

1. Módlmy się za pasterzy Kościoła, za papieża Franciszka, biskupów i kapłanów, aby prowadzili nas z wielką mądro­ścią i roztropnością.
  2. Za naszą Ojczyznę, aby przezwyciężyła podziały i rozwi­jała się w pokoju, budując swoją przyszłość na fundamen­cie wzajemnej miłości.
  3. Za tych, którzy przez akt apostazji chcą porzu­cić wspólnotę Kościoła, aby dostrzegli, od jak wielkiego źródła łask chcą się odciąć, i aby zaniechali tego czynu.
  4. Za wyznawców innych religii, aby dane im było odkryć wielkie bogactwo, jakie Ty, Panie, złożyłeś w swoim Kościele.
  5. Za wszystkie babcie i dziadków, o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi, oraz o zdrowie, potrzebne siły i szacunek od domowników i młodego pokolenia.
  6. Za świętej pamięci…, oraz naszych bliskich zmarłych, szczególnie babcie i dziadków, aby dostąpili pełni zjednoczenia z Tobą w wieczności.
  7. Módlmy się za nas samych, abyśmy dzięki łasce płynącej z tej Eucharystii stali się prawdziwie żywymi członkami Kościoła, które chcą i potrafią zatroszczyć się o inne jego członki.

Wysłuchaj, Ojcze, naszego wołania i przyjdź nam z pomocą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 22.01. 2023 - 29.01. 2023

1. + Stanisława Śliwa 1 R+

2. W int. Parafian

+ Maria, Julian i Antoni Socha

Trwają Msze św. gregoriańskie za + Marię Szczepanik i + Natalię Gniadek (osobna kartka)

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): Obszerna recenzja książki osobistego sekretarza + Benedykta XVI; O nawróceniu św. Pawła.

W Małym Gościu Niedzielnym: dodatek - Modlitwa za babcię i dziadka; Co zmarły papież Benedykt XVI powiedział dzieciom i ministrantom?.

W „Niedzieli (10 zł.):  Jak przekazywać wiarę?; Grzech nie do odpuszczenia.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Nowonarodzonego Jezusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Przyjmując otwartym sercem dar Bożego błogosławieństwa, starajmy się być w życiu codziennym budowniczymi pokoju i jedności w domu, sąsiedztwie, bliższym i dalszym otoczeniu.