V NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.02.2023

W tę pierwszą niedzielę miesiąca Jezus zaprasza nas, abyśmy przemieniali ten świat. Usłyszymy o soli ziemi, światłości świata, mieście położonym na górze i o lampie, która ma świecić wszystkim. Chciejmy odnaleźć się w tych obrazach. Usłyszmy dzisiaj, że Jezus właśnie takimi nas widzi i takich chrześcijan pragnie jako lekarstwa dla świata. Przynosimy dziś na ołtarz nasze dobre uczynki, ufa­jąc, że one pójdą za nami do wieczności, gdy w swoim czasie Chrystus powoła nas przed swój sąd. Polecamy te sprawy w czasie tej Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca i rozpoczęcia 40 godzinnego nabożeństwa.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo: Prymaria o godz. 7.00, po niej adoracja wspólna (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), następnie adoracja prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
  3. W środę o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  5. W sobotę wspomnienie Najświętszej Marii z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa. Prymaria o godz.7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma, która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej).
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Wandę Skałoń i P. Annę Zygadło.
  8. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2300 zł.

Bogu, który w swojej dobroci czyni nas swoimi świadkami, polećmy wszystkie nasze potrzeby i błagania:

1. Odnawiaj jakość całego Kościoła, aby papież, osoby duchowne, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy byli solą ziemi i światłością świata.
  2. Udzielaj siły tym, którzy upadają, i postaw na ich drodze prawdziwych świadków Ewangelii.
  3. Daj łaskę powrotu na drogę Bożą tym, którzy z powodu zgorszenia odeszli od Kościoła.
  4. Otwórz serca chrześcijan, aby ci, którzy potrzebują konkretnej pomocy, zawsze mogli ją znaleźć u uczniów Chrystusa.
  5. Za wszystkich konających na świecie, a Bóg w miłosierdziu swoim, udzielił im przebaczenia grzechów.
  6. Obdarz wieczną radością zmarłych (a szczególnie N.).
  7. Przemień nas, zgromadzonych na tej Eucharystii, abyśmy dorastali do wymagań stawianych nam w Ewangelii.

Dziękujemy Ci, Boże, że nas powołujesz do tak wielkich i wspaniałych rzeczy. Wysłuchaj naszych błagań i wspieraj nas swoją mocą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 05.02. 2023 - 12.02. 2023

1. + Stanisław, Stanisława, Władysław, Jan Wróbel i Rodzice z obu stron

2. W int. Parafian

+ Bronisława, Piotr, Irena, Zofia, Adolf

Od 10 lutego rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za: + Mirosław Łabuz i + Aleksandrę Wójcik (osobne ogłoszenie).

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): O różnych formach życia konsekrowanego; Gramatyka życzliwości.

W „Niedzieli (10 zł.): Gdy dziecko nie chce chodzić na religię; Gdy nie było Sakramentu małżeństwa.

Jest także Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Chrystusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Gmina Gromnik zamierza wnioskować o dofinansowanie na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Zainteresowanych rolników prosi się o złożenie informacji o rodzaju posiadanych odpadów rolniczych i szacowanej ich ilości w pokoju nr 9 Urzędu Gminy Gromnik lub pod nr. tel. 14 65 14 238 wew.14 w godz. 7.30 do 15.30 w terminie do dnia 28 lutego 2023 r.

Zbiórka NIE dotyczy opon rolniczych.

Przed rozesłaniem: Idąc do naszych domów pamiętajmy o naszym zadaniu - być solą, być światłem. Niech wszystkie miejsca, gdzie się udamy, doświadczą tego, co znaczy prawdziwy chrześcijanin. Oby przez nasze świadectwo ludzie oddawali Bogu chwałę.