VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.02.2023

Moi Drodzy! „Błogosławieni szukający Boga". Te słowa psalmu, który dziś usłyszymy, zwracają naszą uwagę na po­trzebę podążania za Bogiem i Jego wolą. Szczęśliwi są ci, któ­rzy pragną być z Bogiem, bo On tylko jest prawdziwym źró­dłem szczęścia. Aby go zaznać, musimy jednak zaufać Bogu we wszystkim, przyjąć Jego wolę i ją wypełniać. Wola Boża wyraża się w Jego słowie. Dziś prośmy szczególnie o łaskę, abyśmy w wypełnianiu Bożych przykazań i w służbie dla do­bra Kościoła umieli kierować się sercem, a nie tylko przepisa­mi Prawa. Prośmy w czasie obecnej Mszy św. i trwającego 40- godzinnego  nabożeństwa.

1. W dzisiejszą niedzielę dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa; Prymaria o godz.7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma, która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św.  (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej). Dzisiaj po Mszach św. na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski i naszego Biskupa, będzie można swoją ofiarą wesprzeć poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Gdyby ktoś dzisiaj nie był przygotowany, to można to zrobić w następną niedzielę.
  1. We wtorek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa - Patronów Europy.
  2. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci klas III wraz z Rodzicami.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30. O godz. 11.00 spotkanie DSM.
  4. W następną niedzielę dalszy ciąg 40-godzinnego nabożeństwa - przygotowującego nas do owocnego przeżycia Okresu Wielkiego Postu. Prymaria o godz. 7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Suma. Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.
  5. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Grażyna Falkowska i P. Małgorzata Koniuszy.
  6. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa Bóg zapłać członkiniom Róży P. Jadwigi Ozga za ofiarę 240 zł. na PDRW.
  7. Zgodnie z zarządzeniem nr 656/2023 Wójta Gminy Gromnik z dnia 17 stycznie 2023 roku w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brzozowej ogłasza terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024: 1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola od 13.02.2023 do 28.02.2023,
  8. Złożenie zgłoszenia o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej od 06.02.2023 do 03.03.2023.

Do Boga, który przygotował wielkie rzeczy tym, którzy Go mi­łują, zwróćmy się z naszymi prośbami.

1. Wspieraj swój Kościół z jego pasterzami, aby wiernie za­chowywał Twoją naukę.
  2. O świętość duchowieństwa i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  3. Za wszystkich chorych oraz niepełnosprawnych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  4. Za wszystkich konających na świecie, a Bóg w miłosierdziu swoim, udzielił im przebaczenia grzechów.
  5. Wspieraj tych, którzy pełnią służbę przy Twoim ołtarzu: nadzwyczajnych szafarzy Komu­nii Świętej ministrantów, lektorów, aby swoją posługą głosili Twoją chwałę.
  6. Za świętej pamięci …., oraz za wszystkich zmarłych, aby otrzymali radość wiecznego obcowania z Bogiem.
  7. Przemieniaj nasze serca, abyśmy kierowali się w swoim postępowaniu przede wszystkim prawem miłości.

Boże, który dałeś nam swoje przykazania, bądź z nami na ścież­kach naszego życia i wspieraj nas swoją pomocą. Przez Chrystu­sa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 12.02. 2023 - 19.02. 2023

1. + Antoni Wójcik 13 R+

2. + Stanisław Mordawski

+ Helena i Stanisław Rzepka 15 R+

Od 10 lutego trwają  Msze św. gregoriańskie za: + Mirosław Łabuz i + Aleksandra Wójcik (osobna kartka)

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): O  zmaganiu  się  z  depresją; Turcja, Syria -  tragiczny  bilans ofiar trzęsienia ziemi; Część mojego serca zostawiłem w Polsce…

W „Niedzieli (10 zł.): Cierpienie otwiera nam oczy; Zrozumieć cierpienie.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że odpady od mieszkańców będą odbierane przez "S.C DORZECZE BIAŁEJ". Mieszkańcy nie muszą zawierać nowej umowy, a odpady mogą oddawać w workach oraz kubłach poprzedniej firmy. OBOWIĄZUJĄCY HARMONOGRAM DOSTĘPNY JEST NA STRONIE: www.gromnik.pl bądź w budynku Urzędu Gminy Gromnik pok. Nr 9. Mieszkańcy zainteresowani odbiorem popiołu proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy Gromnik pok. nr 9. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( PSZOK ) znajduję się w Tuchowie przy ul. Jana III Sobieskiego 69 C, który czynny jest 5 dni w tyg. z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy pon.-pt. od godz. 7.00 - 15.00. PSZOK przyjmuje odpady bez dodatkowych opłat w ramach opłaty uiszczanej przez mieszkańców do Urzędu Gminy Gromnik.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Chrystusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem:  Jeszcze raz na koniec przywołajmy słowa psalmisty, który mo­dli się słowami: „Ucz mnie, bym przestrzegał Twego Prawa i zachowywał je całym sercem". Niech te słowa staną się naszą modlitwą o to, aby Bóg oczyszczał nasze motywacje, abyśmy szli za Nim i zachowywali Jego naukę z miłością. Niech nam w tym pomaga błogosławieństwo płynące z tej Eucharystii.