VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2023

Moi Drodzy! Jezus zaprosił nas na ucztę miłości. Nie tylko chce się z nami spotkać, ale też chce się dzielić z nami swoją miłością. Tą miło­ścią obejmuje każdego bez wyjątku. Nieważne, kim jesteśmy, bo wszyscy jesteśmy kochani przez Boga. A jednocześnie wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby naśladować Go w tym, co najważniej­sze, czyli w miłości, także miłości nieprzyjaciół. Kochając ludzi, najbardziej upodobniamy się do Boga, który jest miłością. Niech łaska płynąca z ofiary Je­zusa i kończącego się dzisiaj nabożeństwa czterdziesto-godzinnego  umocni nas, abyśmy potrafili prawdziwie kochać, wszystkich bez wyjątku. Składka z dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.

1. W dzisiejszą niedzielę kończy się 40-godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się czasu Wielkiego Postu: Prymaria o godz.7.00, a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma, która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej).
  2. W Środę Popielcową, w którą rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, obowiązuje post ścisły i abstynencja. Msze św. z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem (jako symbolu podjęcia pokuty za grzechy) będą o godz. 7.00, oraz o godz. 16.00 połączona z Nowenną do MBNP. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji. W ten dzień także rozpoczynamy Okres Komunii św. wielkanocnej. W okresie Wielkiego Postu nie zdobi się ołtarzy kwiatami. Ofiary z tego powodu proszę składać na cele kościelne do Pani Ludmiły Wójcik, Skarbnika Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  3. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę, pierwszą Wielkiego Postu, Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz.11.00, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tak samo za Drogę Krzyżową), kazanie pasyjne i Msza św. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca Składka z następnej niedzieli to inwestycyjna. Po Mszach św. zbiórka na Ukrainę.
  6. Bóg zapłać za Waszą ofiarę 1600 zł. na ofiary trzęsienia w Turcji. Dzisiaj można także złożyć do puszek wychodząc z kościoła.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Majewska Małgorzata i P. Potępa Angelika.

Do Boga, który jest naszym kochającym Ojcem, z zaufaniem, jakie dzieci noszą w swoim sercu, zwróćmy się z naszym wo­łaniem:

1. Wspieraj swój Kościół, aby w świecie który jest areną konfliktów, był  zaczynem pojednania  i  zgody  między ludźmi.
  2. Dotknij swoją łaską wszystkich pogrążonych w egoizmie i obojętności wobec bliźnich i przemień ich serca, aby po­trafili kochać i czynić dobro.
  3. O świętość duchowieństwa i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za wszystkich chorych oraz niepełnosprawnych, poszkodowanych przez trzęsienie i wypadki drogowe, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  5. Za wszystkich konających na świecie, a Bóg w miłosierdziu swoim, udzielił im przebaczenia grzechów.
  6. Oczyść świętej pamięci…, oraz wszystkich zmarłych z wszelkich niedoskonałości i wprowadź ich do królestwa, w którym panuje miłość doskonała.
  7. Pomóż nam stawać się Twoimi dziećmi przez ofiarną mi­łość okazywaną wszystkim naszym bliźnim.

Boże, który jesteś miłością, pochyl się nad nami i przyjdź nam z pomocą. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Intencje Mszy Świętych - 19.02. 2023 - 26.02. 2023

1. W int. Heleny Socha z okazji 90 rocznicy urodzin z int. dzieci z Rodzinami

2. + Zygmunt Majka 24 R+ i Waleria

+ Bogdan Oleksyk 6 R+ z int. mamy

Od 10 lutego trwają  Msze św. gregoriańskie za: + Mirosław Łabuz i + Aleksandra Wójcik.

W Gościu Niedzielnym:  Sens posypywania głów popiołem; Post w czasach Jezusa.

W „Niedzieli: Mity o samobójstwie; Czy wystarczy być dobrym człowiekiem...

Zebranie dla mieszkańców sołectwa Brzozowa w Domu Ludowym w Brzozowej dn. 21.02.2023 r. we wtorek o godz. 18.00. Zebranie będzie dotyczyło: Uchwała antysmogowa (obowiązek wymiany kotłów na ekologiczne); Drastycznych podwyżek cen opału i prądu; Ekologiczne i ekonomiczne źródła ogrzewania; Instalacje Fotowoltaiczne, zasady rozliczenia nadwyżek z instalacji fotowoltaicznej z zakładem energetycznym; Dofinansowania i Ulgi na fotowoltaikę oraz pompy Ciepła; Możliwość zrealizowania inwestycji bez obciążania budżetu domowego.  www.4-eco.pl Podobne zebranie dla Sołectwa Polichty odbędzie się w Domu Ludowym w Polichtach 23.02.2023 r. (czwartek) o godz. 16.30.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że na składach na terenie gminy Gromnik znajduje się węgiel kamienny zamówiony na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców gminy w 2022 i 2023 r. W związku z tym zwracamy się o dokonywanie zakupu węgla po preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych. Wpłat można dokonywać gotówką lub kartą w kasie Urzędu Gminy Gromnik bądź przelewem na rachunek bankowy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Chrystusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem:  Zadanie, jakie otrzymujemy na zakończenie Mszy Świętej, do­tyczy przede wszystkim miłości. Mamy kochać, bo tylko mi­łość się liczy i tylko z niej będziemy sądzeni. Niech błogosła­wieństwo, jakie płynie z ofiary Jezusa, uzdalnia nas do kon­kretnych czynów miłości.

Urzędowy Lekarz Weterynarii informuje o Szczepieniu psów p/wściekliźnie

Sołectwo Brzozowa 25. 02. 2023 r. (sobota):

1/ Koło P. Mariana Smagacza godz.8.00 do 8:30;

2/ Koło P. Sowy Pawła  godz.8:30 do 9:30;