II NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIAŁA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16.04.2023

Moi Drodzy! Dzisiejszą Niedzielą drugą Wielkanocy, Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczy­namy 79 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”, pragniemy po­przez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosier­dzia, które nam objawił w Chrystusie - w Jego śmierci i zmartwychwstaniu - uobecnianych we Mszy św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Dziś także prosimy o „wyobraźnię miłosierdzia" dla nas, względem naszych bliźnich.

1. Dzisiaj, w „Niedzielę Białą”, Miłosierdzia Bożego, Diecezjalny Dzień Caritas, zarazem I Niedziela Dobra: Prymaria o godz. 7.00; o godz. 9.00 Wotywa; zaś o godz. 11.00 Suma. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na Caritas.
  2. We wtorek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie klas III wraz z Rodzicami przed I Komunią św.
  3. W środę, od godz.16.00 - Nowenna do MBNP i Msza św. Na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy wszystkich bierzmowanych w tym roku wraz z Rodzicami.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę, przeżywać będziemy w Kościele Polskim po raz kolejny: Ogólnopolską Niedzielę Biblijną - rozpoczynającą – XV Tydzień Biblijny, a także VII Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Osysko Agata i P. Zofia Włudyka.
  7. Bóg zapłać Rodzicom młodzieży bierzmowanej w tym roku za złożenie ofiary dla Parafii w kwocie 1 tys. zł.
  8. Ogłoszenie: Trwamy w okresie Wielkiej Nocy, a co za tym idzie wciąż przed oczami widzimy Baranka – Chrystusa, który oddał swe życie za nas. „IDŹ ZA BARANKIEM” to hasło tegorocznego XXVII Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Ks. Krzysztof wraz z Grupą Apostolską w parafii św. Idziego w Zakliczynie organizuje wyjazd.  Pragniemy  zaprosić każdą i każdego z Was młodych na to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku będzie 3 czerwca.  Na Lednicy będziemy odrywać tajemnice Eucharystii, w której Jezus ofiaruje nam samego siebie. Tak jak Eucharystia gromadzi nas przy wspólnym stole, tak samo my zgromadźmy się pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, by modlitwą, śpiewem i tańcem chwalić Boga. WYJAZD W PIĄTEK 2 CZERWCA 2023 r. Z PARAFII ŚW. IDZIEGO o GODZ. 21.30, POWRÓT W NIEDZIELĘ 4 CZERWCA 2023 r. W GODZINACH POŁUDNIOWYCH. W programie, oprócz Pól Lednickich, przewidziany jest pobyt w Licheniu.  Koszt 170 zł. (przy pełnym stanie).   Chętni są proszeni o zgłaszanie się do nas kapłanów do dnia 3 maja.

Przez wstawiennictwo Apostołki Miłosierdzia świętej Faustyny Kowalskiej, oraz błogosławionego księdza Michała Sopoćki - módlmy się wspólnie do Boga bogatego w miłosierdzie:

1. Za Ojca Świętego Franciszka, biskupów i kapłanów, aby ukazywali współczesnemu światu niezgłębioną tajemnicę miłosiernej miłości Boga do człowieka.
  2. Za organizacje charytatywne, a zwłaszcza za Caritas w Polsce, w diecezji i naszej Parafii, aby posługa miłosierdzia owocowała uwielbieniem Boga w sercach podopiecznych.
  3. W intencji wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, a szczególnie Pana Krzysztofa.
  4. W int. nowo Bierzmowanych, ich Rodziców, Świadków i Szafarza ks. Biskupa Artura.
  5. Za wszystkich chorych i cierpiących (szczególnie P. Ludmiły), rannych, poszkodowanych, starszych, aby czerpali siły z częstego przyjmowania Najświętszego Ciała Chrystusa, które jest „chlebem dającym życie”.
  6. Za świętej pamięci…., oraz wszystkich zmarłych, aby za miłość Boga i bliźniego otrzymali wieczną nagrodę.
  7. Za nas tu zgromadzonych, oraz za wszystkich pracowników Caritas diecezjalnego, parafialnego o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i o to, abyśmy spoglądając na miłosiernego Jezusa, powtarzali nieustannie: „Jezu, ufam Tobie!”.

Przyjmij, nasz Ojcze, naszą modlitwę i obdarz nas swoim miłosierdziem. O to prosimy Ciebie przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych 16. 04 - 23. 04. 2023

+ Bronisław Gniadek

1. + Franciszek 24 R+ i Magdalena Wójcik

2. + Anna, Ludwik i Franciszek Pazgan

11.00 + Aleksandra i Stanisław Zygadło z int. dzieci

1. W int. Grażyny i Jana z okazji 30 rocznicy ślubu

2. + Zofia Ferenc 2 R+

1. + Krystyna Matras 3 R+ z int. mamy

2. + Maria Szczepanik z int. Marii Szczepanik ze Słonej

1. Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania oraz prośba w intencji nowo bierzmowanych, Rodziców, Świadków i Szafarza

2. W int. pewnej Rodziny

1. + Maria Szczepanik z int. córki Bożeny z mężem

2. + Jan Stec z int. pewnej osoby

1. + Maria Szczepanik z okazji urodzin z int. prawnuka Bartłomieja

2. + Bolesław Nadolnik w 30 d. po śm. z int. syna Tadeusza z żoną

1. + Bolesław Bartosik 7 R+ z int. żony z dziećmi

2. + Józef i Bronisław Sowa

+ Stefan Koniuszy 3 R+

1. + Maria, Antoni Zygadło z int. syna Marka z Rodziną

2. + Mieczysław Gajczowski

+ Stanisław 38 R+ Zofia, i Edward Maniak.

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Juliusz Gniadek i + Mirosław Łabuz; oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Albin Gniadek; + Anna Jędrzejowska i  + Barbara Potępa.

W Gościu Niedzielnym: O 3 sposobach czynienia miłosierdzia; Imię Boga - Miłosierdzie: Kościół ma twarz mamy.

W Niedzieli: Smutek Boga; Małżeńskie być, albo nie być; Czytelnicy o św. Janie Pawle II.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w na­szą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest miłosierny, że i my mamy być na co dzień miłosierni względem bliźnich po­przez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.