III NIEDZIELA WIELKANOCNA - XV Niedziela Biblijna - 23.04.2023

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny i zarazem VII Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. To znów kolejna okazja, aby wpatrując się w Biblię, zapytać siebie samego: czym ta Księga jest dla mnie? Czy ją czytam? Czy jej słucham i według niej postępuję? Święty Hieronim przypomina, że nieznajomość Ewangelii jest nieznajomością Chrystusa. Dlatego poczujmy się na nowo zaproszeni do uważnego czytania, słuchania i rozważania Pisma świętego.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00. Po Mszy Świętej z przygotowanego koszyczka weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo święte i każdy, w najgłębszym skupieniu i powadze, niech odczyta i rozważy otrzymany dzisiaj tekst.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji, a także Akcji Katolickiej. Msza św. o godz. 7.00. Jutro, w poniedziałek o godz. 14.30 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe + Stanisławy Kras - wprowadzenie i Różaniec - a o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa.
  3. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.
  4. W środę o godz. 16.00 Msza św. i Nowenna do MBNP.
  5. W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy. Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę (Niedzielę Kapłańską - Dobrego Pasterza) rozpoczniemy 60 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa, Zakonu i Życia. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca tzw. składka inwestycyjna. Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie prosimy: P. Białożyt Małgorzata i P. Wyka Iwona.

Nasz Pan Jezus Chrystus przez swoje zmartwychwstanie wypełnił słowa Pisma i otworzył nam bramy Królestwa Bożego. Ufni w Jego miłosierdzie z pokorą przedstawmy Mu nasze prośby.

1. O dary Ducha św. dla Ojca św. Franciszka, biskupów i kapłanów.
  2. Za prześladowanych chrześcijan, aby czerpali umocnienie z Biblii i Eucharystii.
  3. Za biblistów, aby ich praca nad tekstem Biblii owocowała w nas lepszym rozumieniem Bożego Słowa.
  4. Za chorych, szczególnie za P. Ludmiłę i P. Janinę, niepełnosprawnych, poszkodowanych, starszych i uwikłanych w nałogi, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  5. Za wszystkich zmarłych oraz za polecanych z tej Mszy Św. …, aby zgodnie z obietnicą Bożą mieli udział w powstaniu z martwych Chrystusa.
  6. Módlmy się za nas samych, aby XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny sprawił jeszcze większe umiłowanie Biblii i realizowanie Jej nauczania w codziennym życiu.

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś nas swoimi świadkami. Swoją łaską wspieraj nas w tej misji i racz wysłuchać próśb, jakie z ufnością do Ciebie zanosimy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych 23. 04 - 30. 04. 2023

+ Stefan Koniuszy 3 R+

1. + Maria, Antoni Zygadło z int. syna Marka z Rodziną

2. + Mieczysław Gajczowski

+ Stanisław 38 R+ Zofia, i Edward Maniak.

1. W int. Wojciecha z okazji Imienin i Aliny z okazji kolejnej Rocznicy ślubu

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Marek Kieroński z okazji Imienin

2. + Antoniego 26 R+, Helena, Bronisława i Franciszek Cieśla

1. + Maria, Andrzej Wojnar i zmarli z Rodziny

2. W int. Parafian

1. + O szczęśliwe rozwiązanie, bł. Boże, opiekę NMP dla całej Rodziny

2. + Stanisława Kras z int. córki Józefy z okazji 7 dz. po śmierci

1. + Maria, Antoni Zygadło z int. syna Józefa z żoną

2. + Maria Szczepanik z int. Adama Cichońskiego z Rodziną

1. W int. Igorka z okazji urodzin

2. + Marian Krakowski z okazji Imienin

W int. żyjących i zmarłych członkiń Róży P. Agnieszki Kwiek

1. + Marian Żaba z okazji Imienin

2. + Maria, Stanisława i Stefan Bartosik i zmarłych z Rodziny

+ Eugeniusz Oleksyk 17 R+ z int. córki Jadwigi z Rodziną

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Juliusz Gniadek i + Mirosław Łabuz; oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Albin Gniadek; + Anna Jędrzejowska i + Barbara Potępa.

W Gościu Niedzielnym: Niedziela Biblijna; Biblia w życiu osób znanych osób z mediów.

W Niedzieli: Agresja wśród młodych; Statystyki nie są najważniejsze; 5600 km. pieszo do Fatimy.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy. Kościół rozsyła nas, abyśmy idąc tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma św. i realizowania Jego nauczania w codziennym życiu.