V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 07.05.2023

Moi Drodzy! Trwając w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego przychodzimy na Eucharystię, aby dziękować Panu Bogu za dar zbawienia, jaki nam ofiarowuje w swoim Synu. W piątą niedzielę wielkanocną Jezus daje nam wspaniałe obietnice, które spełnią się, pod warunkiem, że będziemy mieli wiarę i będziemy się troszczyli o bliską, zażyłą relację z Nim. Prośmy więc dzisiaj Jezusa, w czasie tej Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu (w czasie której odśpiewamy majówkę), abyśmy otwierali się na Jego obecność, tak by mógł przenikać naszą codzienność i dzięki temu mógł wprowadzić nas do mieszkania w niebie, które dla nas przygotował. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Msza św. i nabożeństwo majowe w tym tygodniu o godz. 17.00.
  3. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich solenizantkach i solenizantach.
  4. W środę o godz.17.00 Msza św., Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym.
  5. W piątek od godz. 15.00 generalna próba dzieci przed Pierwszą Komunią św. z Rodzicami.
  6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo majowe. Od godz. 10.00 Spowiedź św. dla dzieci i Rodziców klas III z okazji Pierwszej Komunii św.
  7. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 Msza św. pierwszokomunijna. Dzieci wraz z Rodzicami proszone są o to, aby 15 minut przed Mszą św. były w komplecie przed kościołem.
  8. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy Rodziców klas trzecich.

Pełni ufności w Boże obietnice, skierujmy do Ojca w niebie prośby o łaski potrzebne dla nas i całego Kościoła:

1. Ojcze, otaczaj nieustannie Ojca Świętego i wszystkich pasterzy Kościoła swoją miłością, aby Twoją mocą przekazywali światu orędzie zbawienia.
  2. Ojcze, poślij na swoje żniwo nowych, świętych robotników, aby Twój Kościół trwał, rozwijał się i był ostoją dla wszystkich Twoich dzieci.
  3. Ojcze, skrusz i skłoń do nawrócenia serca wszystkich, którzy wywołują zgorszenia w Twoim Kościele.
  4. Ojcze, przyprowadź do swojego Kościoła tych wszystkich, którzy oddalili się od niego, oraz tych, którzy jeszcze nie doświadczyli uczestnictwa w jego wspólnocie.
  5. Za nasze dzieci, które przygotowują się do Sakramentu Pokuty, Eucharystii, aby te przygotowania służyły pogłębieniu wiary w ich Rodzinach i całej Parafii.
  6. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii i za nasze Wyższe Seminarium Duchowne, które dzisiaj wspieramy ofiarą modlitwy i składki.
  7. Ojcze, wprowadź do swojej radości naszych zmarłych (a szczególnie N.), udziel im przebaczenia grzechów i obdarz wieczną chwałą.
  8. Ojcze, ożywiaj w nas ducha przywiązania, zażyłości i miłości do Twojego Syna, który jest naszą jedyną drogą, prawdą i życiem.

Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu cześć i chwała teraz i na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych 07. 05 - 14. 05. 2023

1. + Józefa Potępa 11 R+

2. + Józef, Józefa, Janina Pawlik z int. córki Małgorzaty

W int. dzieci pierwszokomunijnych ich Rodziców i Rodziców chrzestnych

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Juliusz Gniadek; + Mirosław Łabuz; 2 gregorianki za + Bolesława Nadolnika i po 1 greg. za + Aleksandrę Wójcik; +Stefan Socha i Józef Tabiś oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Albin Gniadek; i Maria Gniadek.

W Gościu Niedzielnym: Przez dzieci do ich rodziców; Jaka jest istota Pierwszej Komunii św.?

W Niedzieli: Dzieci będzie mniej; Po co nam objawienia? I że Cię nie opuszczę.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Ten, kto prawdziwie kocha, ma dostatecznie dużo czasu dla ukochanej osoby. Spróbujmy w tym tygodniu poświęcić trochę więcej czasu Jezusowi. Bo tylko wtedy może On spełniać swoje obietnice w naszym życiu.

Wczoraj, w sobotę, odbył się Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Halowej LSO w Bobowej. Pośród wielu drużyn Lektorów Starszych nasza brzozowska okazała się najlepsza i zdobyła I miejsce. Bóg zapłać całej Drużynie w składzie: Rafał Socha, Adrian Oleksyk, Kacper Łabuz, Stanisław Gotfryd, Mariusz i Mateusz Kieroński (Król Strzelców). Bóg zapłać Opiekunom P. Dyrektorowi Bolesławowi Buratowskiemu i P. Kazimierzowi Socha. W najbliższym czasie zespół zagra w Brzesku o zwycięstwo w całej Diecezji.

Gratulujemy, dziękujemy i prosimy o więcej. Niech młodsi biorą przykład i biorą się do solidnej pracy.