VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 21.05.2023

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uobecnia dzień, w którym Jezus żegna się z uczniami i już więcej nie będzie się z nimi spotykał w sposób taki, jak dotychczas. Przeżywana dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest On sam. Znając więc drogę i cel, zatrzymajmy się na chwilę, aby sprawdzić, w jakim kierunku patrzą nasze oczy i ku czemu zwraca się nasze serce.  Dziś także klasa IV przeżywa Rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. – módlmy się za nich i za siebie nawzajem, byśmy zawsze kochali Jezusa Eucharystycznego.

1. Dzisiaj Msze św. będą: o godz. 7.00; o godz. 9.00; oraz o godz. 11.00, w czasie której klasa IV świętuje rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.
  2. W tym tygodniu trwa Nowenna do Ducha św.
  3. W środę, we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz.17.00 Msza św., Nowenna do Ducha św., do MBNP i nabożeństwo majowe.
  4. Msza św. z obrzędem błogosławieństwa lektorów (także z naszej Parafii 7 kandydatów), którego dokona bp Leszek Leszkiewicz, będzie miała miejsce 25 maja (czwartek) o 16.00 w Parafii św. Idziego w Zakliczynie. W związku z tym Msza św. Nowenna do Ducha św. i nabożeństwo majowe będzie o godz. 7.00.
  5. W piątek wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
  6. W sobotę Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Zygadło Urszula i P. Haraf Władysława.

Do Boga, który przyjmuje dziś swojego Syna do niebieskiej chwały, skierujmy nasze prośby.

1. O dary Ducha św. dla Ojca św. Franciszka, biskupów i kapłanów, szczególnie pracujących w naszej Parafii.
  2. W intencji dzieci pierwszokomunijnych, a także tych, które przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii, ich Rodziców i Chrzestnych, o umiłowanie Jezusa Eucharystycznego.
  3. Za chorych, szczególnie rannych, niepełnosprawnych, poszkodowanych, starszych i uwikłanych w nałogi.
  4. O świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii, a także za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają w tych dniach rocznice swoich święceń kapłańskich (Ks. Edwarda, Ks. Piotra, ks. Sebastiana i ks. Proboszcza.
  5. Za maturzystów, także z naszej Parafii, aby wsłuchując się w głos Ducha Świętego potrafili usłyszeć Głos powołania i odważnie za nim poszli.
  6. Za zmarłych …, oraz za tych co zginęli na Ukrainie i z naszych Rodzin, aby zgodnie z obietnicą Bożą mieli udział w powstaniu z martwych Chrystusa.

Ojcze nieskończenie dobry, przyjmij nasze prośby i roztocz nad nami swoją opiekę, abyśmy każdego dnia kroczyli drogą prowadzącą do nieba. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 21. 05 do 28. 05. 2023

+ Edward, Maria, Władysław Potępa

1. + Zofia, Franciszek, Kazimiera i Łukasz Gniadek

2. W int. Sabinki, o bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie

W int. dzieci klas IV z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii św.

1. + Helena, Ludwika, Józef, Władysław i Edward Sowa

2. + Mieczysław Gajczowski z int. córki Bernadety z mężem

1. W int. Ks. Proboszcza z okazji 41 rocznicy święceń kapłańskich z int. Parafian

2. + Ryszard Szostek 2 R+

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 20 rocznicy ślubu

2. + Mikołaj Budzyn z int. brata Kazimierza

1. + Józef Ozga 20 R+

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Halina Potępa z okazji Dnia Matki z int. córek

2. + Zofia Falkowska z okazji Dnia matki z int. córek z Rodzinami

1. W int. Ks. Sebastiana z okazji 6 rocznicy święceń kapłańskich

2. + Helena 12 R+ i Czesław Potępa

+ Józef Ozga 20 R+ z int. żony i dzieci

1. + Stefan Socha 1 R+ z int. żony i dzieci

2. + Stefan Socha 1 R+ z int. syna Kazimierza z Rodziną

+ Jan Manijak R+ i Klementyna Drogoś

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: 2 gregorianki za + Bolesława Nadolnika i po 1 greg. za + Aleksandra Wójcik; +Stefan Socha i Józef Tabiś; oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Maria Gniadek.

Od jutra rozpoczną się Msze św. Gregoriańskie za + Józefa Gucwę, oraz za + Katarzynę Wróbel.

W Gościu Niedzielnym: Jak ożywić parafię, by nie zamieniła się w „skansen imienia Jezusa Chrystusa”, ale zaangażowała wiernych? Jak kremacja i rozsypywanie prochów mają się do wiary w zmartwychwstanie?

W Małym Gościu Niedzielnym: Kim zostają ministranci? Spełnij prośbę z nieba.

W Niedzieli: Nie taka spowiedź straszna; Jestem mamą, to moja kariera. Katolik, a kara śmierci.

W związku 50-leciem Misji Tarnowskich, przygotowane zostały publikacje, które przybliżają prace tarnowskich misjonarzy i są do nabycia w zakrystii: Album: ”12 śladów na 3 kontynentach” - 40 zł.; Książka o tym samym tytule - 30 zł. i Książka „50 lat z Ewangelią” - 50 zł.  Nabywając te pozycje książkowe wspieramy dzieło misyjne kościoła.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom, składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Te słowa kieruje do nas także teraz, zanim roześle nas do naszych domów, miejsc pracy i codziennych spraw. Starajmy się więc budować kulturę spotkania i uczyć się sztuki bliskości, aby ta obecność Chrystusa w naszej parafialnej wspólnocie była bardziej widoczna.