XIII Niedziela Zwykła - 02.07.2023

Moi Drodzy! Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Chrześcijanin powinien być stanowczy w wyborze Boga, bo jeśli Bóg znajdzie się w jego życiu na pierwszym miejscu, to także wszystko inne będzie na właściwym miejscu. W tej prawdzie winien do­strzec też drugiego człowieka w jego potrzebach, wyrażając to między innymi w otwartości i gościnności. O to módlmy się gorąco w czasie tej Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli lipca.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz.11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Jutro, w poniedziałek, święto św. Tomasza Apostoła.
  3. W środę o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św. Codziennie przed nabożeństwami okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem lipca.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy - Patronalne święto Apostolstwa Chorych.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca, o godz. 7.00 i 17.00 Msza św. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji (w tym czasie okazja do Spowiedzi św.), nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórka ofiar na misje. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
  6. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  8. Bóg zapłać za ostatnia składkę inwestycyjną w kwocie 2300 zł. Bóg zapłać P. Krzysztofowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  9. Do sprzątania Kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Justynę Knapik i P. Ewelinę Gniadek.

Wierząc, że Bogu na każdym z nas zależy i że jesteśmy ważni w Jego oczach, zanieśmy do Niego nasze prośby:

1. Umacniaj Ojca św., Biskupów, Kapłanów i cały swój Kościół w misji głoszenia orędzia zbawienia Chrystusa.
  2. Daj świętość duchowieństwu i wejrzyj na serca młodych ludzi, aby odczytali delikatny głos powołujący ich do służby w Kościele Bożym.
  3. Aby rolnicy, otrzymali obfite błogosławieństwo w pracy i obfite plony; zaś dzieci i młodzież podczas wakacji w pełni odzyskała siły fizyczne, moralne i duchowe.
  4. Za cierpiących z powodu: choroby i niepełnosprawności, aby nie zwątpili w dobroć Boga, doświadczając wsparcia ze strony bliźnich.
  5. Obdarz życiem wiecznym zmarłych (a szczególnie N.), niech za swoje dobre serce okazywane innym ludziom dostąpią szczęścia bez końca.
  6. Wspieraj nas w budowaniu relacji z Tobą i bliźnimi, by nikt i nic nie odłączyło nas od Ciebie i naszych sióstr i braci.

Panie, który nieustannie posyłasz nas do świata, abyśmy byli tam świadkami Twojej prawdy, wysłuchaj naszego wołania. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 02. 07 do 09. 07. 2023

+ Jerzy Dzięciołowski

1. W int. Zofii i Grzegorza z okazji 50 - lecia ślubu z int. dzieci z Rodzinami i wnuków

2. W int. pewnego małżeństwa z okazji 35 rocznicy ślubu

1. W int. Zofii i Ryszarda Wójcik z int. 30 rocznicy ślubu z int. dzieci i wnuków

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 2 rocznicy ślubu

2. + Władysław Potępa 4 R+

1. + Marian Żaba

2. + Franciszek Rąpała

1. + Tadeusz Kolano 12 R+

2. + Maria Szczepanik z int. wnuczki Karoliny z Rodziną

1. + Irena, Eugeniusz, Stanisław Gniadek

2. + Irena, Michał, Roman Potępa

+ Bogusława Bardon

+ Bolesław Nadolnik z int. syna Zbigniewa z żoną

1. + W int. pewnego małżeństwa z okazji 20 rocznicy ślubu

2. + Maria Szczepanik z int. wnuka Przemysława z żoną

W int. Parafian

1. + Bolesław Włudyka 12 R+

2. + Riczard Zullo

W int. żyjących i zmarłych członków Róży P. Antoniego Bartosika

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Stefana Sochę, za: + Mikołaja Budzyna; + Genowefę Wójcik; + Mirosława Łabuza; + Bolesława Nadolnika i Msze św. pogrzebowe za + Leszka Mrozika i + Mirosława Łabuza.

W Gościu Niedzielnym: Łucja - droga na ołtarze; Dokąd nas doprowadzi synod?

W Niedzieli: Czy sztuczna inteligencja zawładnie człowiekiem? Czy wierzący może wziąć odwet?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy. Po doświadczeniu mocy Boga, który sprawa, że chcemy „sławić na wieki łaski Pana”, chciejmy w codzienności realizować z Bożą pomocą podejmowane przez nas zobowiązania osobiste, rodzinne i zawodowe. Niech nam w tym wszystkim Bóg błogosławi.