XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.07.2023

Moi Drodzy! W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy lekturę cyklu przypowieści ewangelicznych, które kreślą przed nami perspektywę królestwa niebieskiego. Jezus w pierwszych trzech przypowieściach: „O chwaście", „O ziarnku gorczycy" i „O zakwasie" - chce ukazać sprawiedliwość i miłosierdzie ja­ko wartości, które nie tylko się nie wykluczają, ale wręcz się wzajemnie uzupełniają. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się także 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”.

Przepraszamy Boga za wszystkie grzechy, a szczególnie za: lekkomyślne zachowania na drodze podczas prowadzenia pojazdów i lekceważenie zasad bezpieczeństwa drogowego; za brawurę i jazdę z nadmierną prędkością i stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia własnego oraz innych; za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających; za egoistyczne postawy i brak szacunku wobec bliźnich poruszających się po drodze.

- Panie Jezu, który wskazujesz nam drogą wiodącą do Ojca w Niebie, zmiłuj się nad nami.

- Chryste, który uczysz nas miłości bliźniego, zmiłuj się nad nami.

- Panie Jezu, który pragniesz szczęścia i zbawienia każdego człowieka, zmiłuj się nad nami.

1. W dzisiejszą niedzielę Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na jego początek, czyli w dzisiejszą niedzielę będzie po Mszach św. poświęcenie kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych, oraz tradycyjna zbiórka Akcji św. Krzysztof - 1 gr za 1 km. bezpiecznej jazdy - MIVA Polska.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki Diecezji.
  3. We wtorek Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa.
  4. W środę, we wspomnienie, Św. Joachima i Anny, rodziców NMP - o godz. 7.30. Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W sobotę wspomnienie świętej Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy. Msza św. o godz. 7.30. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach odpustu, a szczególnie wszystkim Paniom pomagającym w kuchni.
  6. W następną niedzielę Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00. Na wszystkich Mszach św., jako że będzie to ostatnia niedziela lipca, będzie tzw. „Składka Inwestycyjna”. Bardzo serdecznie prosimy i dziękujemy za Waszą ofiarność.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę proszę bardzo serdecznie Panie Anitę Ozgę i Jolantę Olszewską.

Bogu pełnemu dobroci i miłosierdzia przedstawmy wszystkie te sprawy, z którymi przyszliśmy dzisiaj na nasze niedzielne spotkanie eucharystyczne.

1. Módlmy się za wszystkich Biskupów, Kapłanów, Zakonników, Diakonów, siostry zakonne i cały Lud Boży.
  2. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  3. O odpowiednią pogodę i siły dla rolników oraz za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o podstawowych obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  4. Za wszystkich kierowców i podróżnych, aby nie narażali życia własnego i bliźnich, szczególnie przez alkohol i narkotyki i aby Bóg zachował nas wszystkich od niebezpieczeństw.
  5. Aby chorzy, niepełnosprawni, ranni otrzymali potrzebne łaski i siły od Boga, a od ludzi, dar dobroci serca.
  6. Za świętej pamięci… i za ofiary alkoholu, narkomanii, nikotyny oraz wszystkich, którzy zginęli w wypadkach, aby jak najszybciej osiągnęli niebo.
  7. Módlmy się za wszystkich Parafian o stosowne łaski we wszystkich okolicznościach życia.

Ojcze nieskończenie dobry, racz wysłuchać ufne błagania i przemień swoją łaską nasze życie, abyśmy pośród różnych doświadczeń w Tobie odnajdywali prawdziwy pokój i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 23. 07 do 30. 07. 2023

+ Zofia 60 R+, Wojciech Wróbel, Zofia Ciesielczyk, Eugeniusz Knapik

1. W int. Anny i Krzysztofa Truchan z okazji Imienin i rocznicy ślubu

2. W int. Anny i Roberta dziękczynna - błagalna

W int. Krystyny i Zbigniewa z okazji 35 rocznicy ślubu

1. + Jan Kapałka z int. kuzynki Zofii z Rodziną

1. W int. Anny i Krzysztofa z okazji Imienin

1. W int. ks. Czesława z okazji 35. rocznicy święceń kapłańskich

2. O zdrowie i bł. Boże dla Krzysztofa Wójcika

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 40 rocznicy małżeństwa z int. dzieci z Rodzinami i wnukami

2. + Anna, Bolesław Potępa i zmarłych z Rodziny

1. + Jan Kapałka z int. Barbary i Antoniego Bartosik

2. W int. Parafian

1. O szczęśliwą operację dla Marcela Zygadło

2. + Jan Włudyka 4 R+ z int. wnuków

1. + Stanisław Włudyka z int. Marii Włudyka

2. W int. Parafian

+ Władysław i Maria Gągola

1. W int. Haliny z okazji 75 rocznicy urodzin

2. W 20 rocznicę ślubu Joanny i Marka

+ Karol i Agnieszka Zygadło

W Gościu Niedzielnym: Rodzina św. Szarbela w Polsce; Jak chronić dzieci przed skrzywdzeniem.

W Niedzieli: Co się stało z Apostołami? Polska opowieść o Ulmach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców

Wspomożenie nasze w Imieniu Pana.  Który stworzył niebo i ziemię.

Pan z wami.  I z duchem twoim.

Módlmy się: Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku. Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu podróżni, kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławieni dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna + i Ducha Świętego. Amen.