XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023

Moi Drodzy! „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" - te słowa Boga Ojca rozbrzmiewają dziś z nową mocą, kierując naszą uwagę ku Jezusowi Chrystu­sowi. W święto Przemienienia Pańskiego - odpowiadając na wezwanie płynące z nieba - chcemy wołać: „Ukaż mi, Panie, swą twarz! Daj mi usłyszeć Twój głos! ". Niech udział we Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca - pomoże nam się przemieniać coraz bardziej w ludzi Boga i Kościoła.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. We wtorek wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  3. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po nabożeństwie bardzo ważne spotkanie Rady Parafialnej.
  4. W czwartek Święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika - Patrona bibliotekarzy i pszczelarzy.
  5. W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i Suma o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę, proszę bardzo serdecznie, P: Lucynę Więcek i Elżbietę Cieślę.
  9. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2300 zł.

Zwróćmy się do Boga, którego serce zawsze jest otwarte na wołanie swoich dzieci z ufną i pełną prostoty modlitwą.

1. Módlmy się za papieża Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów i diakonów, aby prowadzili lud Boży do świętości.
  2. Wspieraj i ochraniaj naszą Ojczyznę, byśmy nie zdradzili naszych chrześcijańskich korzeni i pozostali wierni wierze naszych przodków.
  3. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek, aby potrafili wyzwolić się z nałogu i cieszyć się wolnością dzieci Bożych.
  5. O siły i odpowiednią pogodę dla rolników, by szczęśliwie dokończyć żniw, oraz za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  6. Przyjmij do radości nieba, świętej pamięci… oraz naszych zmarłych, którzy prze­szli przez życie doczesne podążając w pielgrzymce wiary.
  7. Módlmy się za nas samych, aby dzisiejsze święto Przemienienia Pańskiego stało się zaczynem naszej przemiany na lepsze.

Dobry Boże, Twoje oczy zwrócone są na bogobojnych, na tych, którzy czekają na Twoją łaskę, przyjmij naszą modlitwę i wysłuchaj nas. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 06. 08 do 13. 08. 2023

1. + Stanisław, Józef, Wiesław i Maria Kujawscy

2. + Antoni, Jan, Maria Kapałka

+ Józefa i Jan Nieć

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Józefa Gucwę, oraz za + Mirosława Łabuza.

W Gościu Niedzielnym: O przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej; O współczesnych eremitach; Jak działa błogosławieństwo?

W Niedzieli: Pić, czy nie pić? Prawda o współczesnych sektach; Bliżej życia z wiarą.

Dnia 25 SIERPNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i w gablocie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Wpatrując się w Jezusa przemienionego, pomyślmy dzisiaj, co każdy z nas mógłbym zmienić w swoim życiu, aby stać się bardziej świętym. I zróbmy wszystko, aby tak się stało.