XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.08.2023

Moi Drodzy! Każda Msza Święta to nasze osobiste spotkanie z Jezusem, który przychodzi do nas zupełnie tak samo, jak przyszedł do apostołów, kiedy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego – o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Dlatego teraz, w chwili ciszy, pomyślmy, co chcielibyśmy Mu powiedzieć, gdy przyjdzie – za co przeprosić, za co podziękować, o co poprosić… Składka dziś jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej. Święto obowiązkowe. Msze św. o godz.7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00. Po Sumie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa. W ten dzień wspominamy także 103 rocznicę Cudu nad Wisłą. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. W związku z tym, na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego, 15 sierpnia ogłoszono Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Caritas Polska w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny organizuje zbiórkę na poszkodowanych w kataklizmie. Dlatego datki zebrane przez nasz POAK za bukieciki z ziół i kwiatów (rozprowadzane przed każdą Mszą św.) zostaną przekazane w części na ten cel oraz w części na zakup potrzebnych akcesoriów potrzebnych do remontu toalety w domu katechetycznym, by służyła Parafianom w czasie nabożeństw w kościele.
  4. W środę o godz. 7.30 Msza św. i Nowenna do MBNP.
  5. W czwartek wspomnienie św. Jacka, kapłana. W ten dzień wyrusza 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Otaczajmy ich naszą modlitwą.
  6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  8. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy na niedzielę P. Dorota Zygadło i P. Jolanta Wojnar.

Do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa módlmy się w Duchu Świętym:

1. Za Kościół święty, Ojca św., Biskupów, Kapłanów, siostry zakonne - niech zawsze będą czytelnym znakiem istnienia wartości nieprzemijających.
  2. O siły i odpowiednią pogodę dla rolników, szczególnie o szczęśliwe dokończenie żniw, oraz za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  3. Za pielgrzymów, także z naszej Parafii, którzy od czwartku będą brać udział w 41 Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, aby trud pielgrzymowania przyniósł trwałe duchowe owoce w ich życiu, życiu ich Rodzin i naszej Parafii.
  4. Za uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek, aby potrafili wyzwolić się z nałogu i cieszyli się wolnością dzieci Bożych.
  5. Za chorych, niepełnosprawnych, a także poszkodowanych poprzez anomalie pogodowe, aby doznawali po­mocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  6. Za świętej pamięci… i naszych bliskich zmarłych, aby mogli się cieszyć wiecznym po­kojem.
  7. O umiejętność dawania dobrego przykładu tym, wśród któ­rych żyjemy.

Panie, wysłuchaj naszych pokornych próśb i przyjdź nam z po­mocą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 13. 08 do 20. 08. 2023

+ Leokadia Cetera 3 R+

1. + Stanisław, Józef, Wiesław i Maria Kujawscy

2. + Antoni, Jan, Maria Kapałka

+ Józefa i Jan Nieć

1. + Jerzy Dzięciołowski z int. wnuczki Nikoli z Rodziną

2. + Stefan Socha z int. Janiny i Bolesława Nadolnik

W int. Konrada z okazji 18 rocznicy urodzin z int. Rodziny

1. W int. Anny i Łukasza z okazji I rocznicy Sakramentu Małżeństwa

2. + Małgorzata Szczepanik 40 R+ i Jana

Z int. członkiń Róży P. Zofii Gucwa jako podziękowanie za szczęśliwe żniwa, oraz za żyjące i zmarłe członkinie

1. W int. pewnej Rodziny z okazji 15 rocznicy małżeństwa o bł. Boże, opiekę NMP dla małżonków i dzieci

2. + Józefa Gucwa 61 R+

1. + Agnieszka 30 R+ i Władysław Gągola

2. + Bolesław Kwiek z int. dzieci

1. + Bolesław Nadolnik z okazji Imienin z int. syna Tadeusza z Rodziną

2. + Bolesław Kwiek z okazji Imienin z int. dzieci

1. W int. Janiny z okazji 70 rocznicy urodzin z int. męża, syna i córek

2. + Bolesław Nadolnik z okazji Imienin

+ Czesław Jasnocha i zmarłych Rodziców

1. + Bolesław Nadolnik z okazji Imienin z int. wnuków

2. + Bronisław Gniadek

W int. Janiny i Jana z okazji 45 rocznicy małżeństwa

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Józefa Gucwę, oraz za + Mirosława Łabuza.

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl

W Gościu Niedzielnym: „Młodzieży Chowanie”; Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży.

W Niedzieli: Po Lizbonie, Seul; Z duszą i ciałem w niebie.

Dnia 25 SIERPNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i w gablocie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP. Na rozesłanie: Niech Jezus, który przychodzi do naszej codzienności, uświęci ją i pomoże nam, abyśmy i my stawali się coraz bardziej święci.