XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.08.2023

Moi Drodzy! Chrystus zgromadził nas wokół siebie jak niegdyś apostołów. Pragnie dać nam swoje słowo oraz posilić nas swoim Ciałem, by po niej posłać nas do tych miejsc i ludzi, o których sam dobrze wie, że potrzebują to słowo usłyszeć i doświadczyć Jego miłości. Dlatego nadstawmy uszu i szeroko otwórzmy serce, byśmy zostali napełnieni tym, czym Pan chce nas wyposażyć do tej szczególnej misji. Módlmy się nawzajem za siebie, także w intencji naszych Pielgrzymów, zdążających do Pani Jasnogórskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  3. We wtorek wspomnienie NMP Królowej.
  4. W środę o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  6. W piątek w godz. 14:00 - 17:00 - wejście pielgrzymki na Jasną Górę, zaś o godz. 17.00 uroczysta Msza św. na wałach jasnogórskich na zakończenie 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej - wszystko transmitowane w RDN Małopolska i telewizję internetową.
  7. W sobotę przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej - Msza św. o godz. 7.30.
  8. W następną niedzielę, III Synodalną Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W związku z tym, że będzie to ostatnia niedziela sierpnia - składka inwestycyjna – Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
  9. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na niedzielę: P. Anetę Cieśla i P. Krystynę Jasnocha.

Bóg zapłać w Imieniu Caritasu Diecezjalnego i nas kapłanów za Waszą, Drodzy Parafianie, ofiarę złożoną na poszkodowaną Słowenię w kwocie 3585 zł. To podziękowanie składamy na ręce członkiń POAK z Brzozowej, Policht i Faściszowej, które zrobiły i rozprowadzały bukieciki z ziół i kwiatów. Dziękujemy, tym bardziej, że przekazano wszystkie pieniądze tylko na ten cel, a nie tak jak było zapowiadane.

Bóg pragnie zbawienia wszystkich swoich dzieci, dlatego z ufnością prośmy naszego Ojca:

1. Za Kościół święty, aby trwał niewzruszenie w nauce apostołów i niósł ją tym, którzy jej nie znają, oraz tym, którzy porzucili jego wspólnotę.
  2. Za sprawujących władzę, aby kierowali się przede wszystkim dobrem naszej Ojczyzny i wszystkich jej obywateli.
  3. O siły i odpowiednią pogodę dla rolników, oraz za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  4. Za pielgrzymów, także z naszej Parafii, którzy od biorą udział w 41. Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
  5. Za ludzi niewierzących i czczących fałszywych bożków oraz za ludzi dręczonych i opętanych przez złego ducha, aby zostali wyzwoleni z szatańskiej niewoli i doszli do poznania prawdziwego Boga.
  6. Za zmarłych (a szczególnie za N.), aby doznali wiecznego wesela w domu Boga.
  7. Za nas samych, abyśmy wiernie trwali w jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele i odważnie głosili jego naukę.

Ojcze narodów, wysłuchaj naszych pokornych modlitw i umocnij nas w apostolskim dziele, aby Ci, którzy Ciebie nie znają i nie kochają, mogli doświadczyć Twojej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Intencje Mszy Świętych - 20. 08 do 27. 08. 2023

+ Czesław Jasnocha i zmarłych Rodziców

1. + Bolesław Nadolnik z okazji Imienin z int. wnuków

2. + Bronisław Gniadek

W int. Janiny i Jana z okazji 45 rocznicy małżeństwa

1. + Stefan Socha z int. Rodzin Florków i Zapartów

2. + Bolesław Kwiek z okazji Imienin z int. dzieci z Rodzinami

1. + Edward Knapik 5 R+

2. W int. Parafian

1. + Stefan Socha z int. Bogusławy Kruczek z Rodziną

2. + Bolesław Nadolnik z int. żony

1. + Krystyna Gabryel

2. + Stefan Socha z int. Klaudii Tańskiej z Rodziną, Natalii Jesser z Rodziną, Justyny i Szymona

1. + Julia, Stanisław Potępa, Helena Bełz

2. + Jan Steczyński

1. + Eryk i Regina

2. + Wiesław Szostek 9 R+

+ Leokadia Cetera 3 R+

1. W int. Kubusia z okazji 2 rocznicy urodzin

2. + Bronisław Skałoń z okazji Imienin

2. W int. Parafian

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Józefa Gucwę, oraz za + Mirosława Łabuza.

W Gościu Niedzielnym: Dorothy Day - dokonała aborcji i miała nieślubne dziecko. Dziś jest kandydatką na ołtarze; Bezpieczna przyszłość Polaków.

W Niedzieli: Kryzys wiary w dobro; Wiara w biznesie; Piotr Cyrwus o wierze i życiu.

Dnia 25 SIERPNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i w gablocie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Rozglądnijmy się wokół i dostrzeżmy pogańskie krainy, gdzie trzeba zanieść Chrystusową Ewangelię i miłość. Idźmy tam, bądźmy apostołami Jezusa i przyprowadźmy do Niego tych, którzy Go nie znają. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tej szczególnej misji.