I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU R.B 18. 02. 2018 R.

Moi Drodzy! W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. W ten sposób rozpoczął się czas pokuty, nawrócenia, postu, jałmużny i szczególnej modlitwy. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do duchowego wejścia na pustynię, miejsca, gdzie dokonuje się wewnętrzna walka. Ciągle w swoim życiu doświadczamy pokus. Składka z dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.

1. W dzisiejszą niedzielę, I Wielkiego Postu, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00; zaś o godz.14.30 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami), kazanie pasyjne. (Kazania Pasyjne w tym roku wygłosi dla nas Ks. mgr lic. Maciej Knapik pracujący w Parafii Siemiechów) i Msza św.
  2. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP, następnie Msza św.
  3. W piątek, o godz.16.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Po nabożeństwie bardzo ważne spotkanie dla wszystkich członków Rady Parafialnej.
  4. W następną niedzielę, IX Synodalną: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.14.30 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie tak zwana „składka inwestycyjna”. Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej, przystępuje do kolejnej akcji pomocy potrzebującym pod hasłem: „Wielkanocne Dzieło Caritas 2018". Pierwszą formą tego dzieła jest akcja prowadzona przez dzieci „Jałmużna Wielkopostna”, której towarzyszy skarbonka wielkopostna (dzieci ją otrzymają na katechezach). Drugą formą jest zbiórka ofiar wielkanocnych związana z tradycyjnym barankiem i paschalikiem wielkanocnym - w cenie 5 zł. Bardzo serdecznie proszę, aby tymi dziełami zajęła się Caritas Parafialna.
  6. Do sprzątania kościoła serdecznie proszę, P: Teresę Wójcik i Henrykę Pazgan.

Msze św. od 05 do 12. 03. 2017 r.

Nie.    7.30  W int. Weroniki z okazji 10 rocznicy urodzin

11.00  + Marii Szczepanek 5 R+

14.30  W int. Bartłomieja z okazji 18 rocznicy urodzin z int. Rodziców i Rodzeństwa

Pon.  7.30  + Edwarda 13 R+, Marii, Klementyny, Franciszka Wójcik

O zdrowie i szczęśliwą operację dla Stanisławy (Ks. Piotr

+ Zofii Falkowskiej z int. męża (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. córki Ewy z mężem Krzysztofem (O. Ryszard)

Wto.  7.30  +  Zofii Falkowskiej 2 miesiące od śmierci

+ Zofii Falkowskiej z int. córki Agaty z mężem Romanem (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. syna Józefa z żoną Grażyną (O. Ryszard)

Śro. 16.00  W int. Marlenki Falkowskiej z okazji 5 rocznicy urodzin

W int. Parafian (Ks. Piotr)

+  Zofii Falkowskiej z int. córki Marii z mężem Tadeuszem (ks. Zbigniew)

+  Zofii Falkowskiej z int. córki Jadwigi z mężem Pawłem (O. Józef)

Czw.  7.30  W int. Wiolety z okazji 27 rocznicy urodzin i 1 rocznicy urodzin Adasia z int.

Rodziców

+  Zofii Falkowskiej z int. syna Andrzeja z żona Ewą (Ks. Piotr)

+  Zofii Falkowskiej z int. Kazimierza z żona Joanną (O. Ryszard)

Pią. 16.00 + Antoniego Wójcika 8 R+

+ Zofii Falkowskiej z int. syna Marcina z żoną Katarzyną (Ks.  Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. wnuczki Eweliny z Marcinem (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. wnuczki Anny z Grzegorzem (O. Ryszard)

Sob.  7.30 + Stanisławy Barnaś i Bożeny Mytnik

Nie.   7.30 + Grzegorza 7 R+ i Heleny Wójcik

11.00 + Eugeniusza Sochy 11 R+

14.30 + Józefy 9 R+ i Bronisława Sowy

Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Teresy Myszor za ofiarę 260 zł. Na PDRW.